Първият ден на цикъла?

  • 5 045
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте, мили момичета!

Чета форума от около месец, тъй като скоро смятаме да започнем с опитите за бебче и бих искала да съм по-информирана за нещата. Прегледах всички теми назад, но не открих отговор на това, което точно ме интересува, така че ще задам и своя въпрос. Преди първия ден от цикъла, почти винаги имам леко зацапване един-два (много рядко и 3-4) дни преди да дойде по-силното течение . Тъй като моят гинеколог ми каза да отида при него на 21-я ден от началото на цикъла, аз го попитах кой ден точно да смятам за първи, поради зацапването, което имам, и той отговори, че трябва да броя от първия ден на зацапване. Опитах се да намеря нещо и в интернет по този въпрос - общо взето отговорите са 50 на 50, а аз лично винаги съм смятала, че се брои от първия ден на силно течение (ето в този сайт например това се потвърждава http://www.fertilitylifelines.com/fertilityhealth/myths.jsp). Това ме притеснява доста, защото хормоналните изследвания например трябва да се правят в точно определени дни, освен това си мисля, че ще бъде объркващо и при определяне на овулацията по-натам.
А вие какво ще ме посъветвате?

# 1
  • Мнения: 879
Здравей скъпа!
Първи ден на цикъла се брои не зацапването, а когато ти дойде с пълна сила. преди и аз имах зацапване по 2 дена, но после сппря да е така, и сега направо започва да ми тече силно от първия ден. Успех!

# 2
  • Мнения: 304
Първо, браво за това, че се информираш преди да започнете опитите.
Колкото до въпроса ти - аз съм по абсолютно същия начин - ден два зацапване и тогава тръгва обилното, макар че имам изключения от това правило. Лично аз съм броила за първи ден денят, в който се появява зацапването (освен ако не е съвсем бледичко, де). При последното ми посещение при гинеколожката обаче, ми казаха да броя за първи ден денят с обилно течение. Да, за хормоните има значение на кой ден ги пускаш, но за овулацията - съвсем спокойно можеш да следиш по други признаци, а не да смяташ по брой дни от менструацията, така че за това няма значение от кога си броиш цикъла. Виж за хормоните... наистина не знам какво да те посъветвам.
Дано се включат скоро и други момичета с по-конкретни отговори от моя. И успех!

# 3
  • Мнения: 8 937
Здравей!
Аз бях по абсолютно същия начин преди да забременея. В продължение на две години. Смятам, че за първи ден от цикъла трябва да се брои деня с обилно кървене. Има известно значение за изследването на хормони - някои от тах се пускат от 3 до 5 ден на цикъла. За определяне на овулацията броенето на дните в никакъв случай не може да ти помогне, защото не винаги и не при всяка жена овулацията се пада на 14-тия ден. Има значение каква е продължителността на цикъла ти. При мен например овулацията се падаше около 18-19 ден при цикъл от 30-33 дни. Засичала съм я с тестове за ову. Препоръчвам ти да използваш такива тестове.

Това, че докторът ти те вика на 21 ден, вероятно означава, че иска да ти изследва хормона прогестерон. Въпросът е там обаче, че този хормон се изследва 7 дни след доказана овулация. В смисъл, ако овулацията е на 14 ден, изследването ше се направи на 21 ден. Но за целта овулацията трябва да е установена по някакъв начин. Ако докторът ти те е повикал просто така на 21 ден, без предварителни изследвания, имай си едно наум, че е много възможно резултата за прогестерон да не ти излезе достоверен. А прогестерона е много важен за забременяването, защото подготвя лигавицата на матката за имплантирането на оплодената яйцеклетка. Ако нивото му не успее да се вдигне достатъчно след овулацията, бременност не  може да настъпи.  По принцип такова зацапване преди цикъл се свързва с нисък прогестерон. Но изключения от правилото винаги има! Аз с моето зацапване, дакото се наканя да си пусна изследване на прогестерона, взех, че забременях!  Simple Smile
Пожелавам ти успех в бебеправенето и скорошен резултат!!!

# 4
  • Мнения: 39
Здравей!Първи ден се брои денят на зацапване,така е и според моята гинеколожка,а аз много и имам доверие.И според мен има логика!Правени са ми и на мен хормонални изследвания,но преди около 9 години за нередовен цикъл!Сега нещата след лечение тогава с дуфастон се нормализираха!Успех! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 674
И аз съм по същият начин,два дни зацапване и после си избива как си требва Wink По въпроса за хормоните и броенето на дните ще кажа аз как ги правих предният месец.Док ми каза от зацапването да се брои тъй като от тогава започва късането на лигавицата.Надявам се да съм била полезна Hug

# 6
  • Мнения: X
Хайде и аз в кюпа със зацапване през първия ден.
На мен като цяло май само един ден ми е обилното кървене. Не знам дали не е заради тампоните,които ползвам като се случи да съм извън къщи. Това дали е нормално newsm78

# 7
  • Мнения: 11
Ох, знаех си аз, още преди да пусна темата, че отговорите ще са противоречиви newsm78 ... каквито са и мненията на лекарите в това отношение де.

Благодаря ви за отговорите все пак  Hug

# 8
  • Мнения: 4 726
 Объркахте ме. Аз винаги броя за първи ден от зацапването Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 304
Кас, и аз винаги съм ги броила така, ама ей на и днес вече втори лекар ми казва да броя за първи ден денят с обилно течение. Явно ще трябва да започна да ги броя от тогава.

# 10
  • Мнения: 94
Когато и аз зададох този въпрос на моя гинеколог, той ми каза , че започвам да броя от първия ден на обилно течение т.е когато е вече чиста кръв.

Общи условия

Активация на акаунт