Дохранване с АМ на бебе на 8 м и половина???

  • 1 203
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
Здравейте мами!Моето бебе на обед яде някакво пюренце,но доста често го изяжда само на половината и не иска повече,и ако заедно с това и се спи много започва едно мрънкане,рев и аз се принуждавам да и направя около 100 мл мляко за да заспи и да се засити.това нормално ли е според вас?И другото което се чудя е дали в същата тази ситуация когато не и се спи -какво да правя?Дали да и дам нещо плодово след него за да си дояде или просто да я оставя така-но после тя ще огладнее след 2-3 часа и пак трябва да и дам нещо?!Кажете какво мислите вие?

# 1
  • Мнения: 5 940
Нормално е, млякото е най-важната храна на тази възраст.

# 2
  • Мнения: 1 380
tsuts и ние сме така.
Ядем си обяда, но малко, защото винаги ни се спи, а и не рядко заспива на стола за хранене, и като я вдигна се буди и започва да мрънка......тогава на помощ идва АМ.120-150мл и е заспала.
Щом е гладна давай и.....не си отглеждай злоядо дете като мен.  Praynig
Ако знаеш колко съжалявам, 4е като беше по-малка я ограничавах, за да не стане дебела Confused.....явно Господ ме наказа за глупостта ми и ни прати пикочна инфекция в следствие на която 3 месеца детето не ядеше почти нищо.
И сега се движим в долна граница...но аз се опитвам да я натъпча с какво ли не.На нашата възраст децата са по 10 кила, ние си кретаме на 8 и........
Давай да яде и се не бой.Аз и нощем я храня с АМ, само и само да качи кила.

# 3
  • Мнения: 1 763
Да не и е горещо? Моето дете от скоро през деня отказва друго, освен АМ. Сега яде пюре за закуска, омита по 190гр и каша за вечеря-също доволно количество. През деня се налива с мляко.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 588
И моята дъщеря напоследък яде по-малко. Не знам дали е от горещините или има проблем с никненето на зъбче.
Но считам, че не е проблем да дохранваш с АМ след пюрето. Нормално е до 1 год. над 75 % от дневния прием на храна да е мляко (кърма или АМ). Peace

# 5
  • Мнения: 27 524
До 3 годинки спокойно могат да си карат основно само на мляко, било то АМ, кисело или прясно, според зависи от възрастта. Няма проблем  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 15 198
До 3 годинки спокойно могат да си карат основно само на мляко, било то АМ, кисело или прясно, според зависи от възрастта. Няма проблем  Peace

Това пък къде го пише? До 3 години?  Rolling Eyes  Thinking

# 7
  • Мнения: X
До 3 годинки спокойно могат да си карат основно само на мляко, било то АМ, кисело или прясно, според зависи от възрастта. Няма проблем  Peace

Ама, моля ти се, ти вече започна да залиташ в крайности. Какви три годинки!?

По темата - няма проблем да дохранваш на този етап, но за да се храни добре детето с храна, различна от мляко е необходимо да е добре събудено. Ако му се спи - забрави за яденето, по-добре директно да си легне. Иначе номера "изпива си млякото и заспива" е ОК, но за малки бебета.

# 8
  • Мнения: 756
АМ е полезно и е хубаво да се дава  до най-късна възраст на детето /е не повече от 3 години / и не мисля че е проблем да се дохранва . Напоследък нашия син пропуска хранене и пие АМ, но ако иска да спи -въобще и не се опитвам , по- добре да спи и после да си хапва.
А до 3 години само на АМ е малко несериозно , то тогава става наистина късно захранване след 3 години.

# 9
  • Мнения: 259
Щом е гладна, дохранвай я с АМ.

# 10
  • Мнения: 4 784
Синът ми на всяко обедно хранене приемаше по 60-90мл АМ с пюрето.

# 11
  • Мнения: 9 973
tsuts и ние сме така.
Ядем си обяда, но малко, защото винаги ни се спи, а и не рядко заспива на стола за хранене, и като я вдигна се буди и започва да мрънка......тогава на помощ идва АМ.120-150мл и е заспала.
Щом е гладна давай и.....не си отглеждай злоядо дете като мен.  Praynig
Ако знаеш колко съжалявам, 4е като беше по-малка я ограничавах, за да не стане дебела Confused.....явно Господ ме наказа за глупостта ми и ни прати пикочна инфекция в следствие на която 3 месеца детето не ядеше почти нищо.
И сега се движим в долна граница...но аз се опитвам да я натъпча с какво ли не.На нашата възраст децата са по 10 кила, ние си кретаме на 8 и........
Давай да яде и се не бой.Аз и нощем я храня с АМ, само и само да качи кила.
извън темата:дете на 1.4г.е 8.600кг.(комшийче) и е в норма Thinking

# 12
  • Мнения: 142
....и все пак се чудя дали не е по-добре да се даде малко плодово пюре вместо АМ...много майки правят така а някъде четох че се получавала ферментация или нещо такова....?!

# 13
  • Мнения: 1 305
Откакто започнаха зъби да ни мъчат всеки ден яде колко иска от пюрето, и после давам АМ от 90 до 150 в зависимост колко е изяла. Така сме от 1 месец и според моя педиатър няма проблем дъщеря ми е на 9 м

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз знам, че пресните плодове се дават полови един час преди храна за да могат да се усвоят всички витамини. Давай си пюрето за следобедна закуска а го дохранвай с мляко след като не изяжда пюрето а е неспокойно детето.

Общи условия

Активация на акаунт