Австралийски антиген

  • 1 583
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте мили мами,
Първо се извинявам, ако има такава тема, но неоткрих.
Много ви моля за помощ, съвет или поне малко информация за австралийки антиген Cry откриха ми го в петак в 12 г.с.съм, направих си и повторен тест и той е положителен.
Изчетох всичко в Интернет и още повече се обърках.
Няколко дни се измъчвам и немога да си намеря спокойствие.
Моля ви, ако знаете нещо или недай си Боже сте се сблъсквали, пишете ми
Благодаря ви много   bouquet

# 1
  • Мнения: 661
Здравей ,  Аничка ,
МОже и да си чела това , но аз ти го пращам . Таткото да се изследва също за носителство .
Вирусният хепатит Б e инфекция, която засяга черния дроб. Заразяването с хепатит Б може да стане по много различни начини - тесен битов контакт със заразен човек,  случайно убождане със заразена игла, изгаряне, одраскване. По-често заразяването става при не безопасен секс с болен от хепатит Б, при използване на една и съща инжекционна игла, при татуиране и др. При раждане ако майката е болна може да зарази детето си. Децата заразени при раждането или в детството си с хепатит Б са особено предразположени към развитие на хроничен хепатит Б (инфекция, протичаща през целия живот). За проява на симптомите на хепатит Б са нужди от 6 седмици до 6 месеца. Голяма част от децата и част от възрастните никога не проявяват симптомите на заболяването  въпреки, че са носители на болестта.
Най-сериозните усложнения от хепатит Б настъпват в резултат на хронифициране на инфекцията. 90% от новородените, заразени с хепатит Б от своите майки, развиват хроничен хепатит. Имунизациите сред новородените се извършват, съгласно имунизационния календар на страната, както следва: 24 часа след раждането, през 1 месец след раждането и на 6-тия месец след раждането.

# 2
  • Мнения: 23
 Sadблагодаря ти, elpidaelpida   bouquet таткото си направи изследвания и при него за щастие са отрицателни....  Толкова ме е страх за бебчето:(

# 3
  • Мнения: 35
Аничка, надявам се да видиш този отговор. Аз също съм носител. Благодарение на информацията в нета разбрах, че трябва да се направят други допълнителни изследвания, за да си наясно с това дали ще заразиш бебето при раждането. Наблюдаващата ме гинеколожка и хабер си нямаше за това, както впрочем са и повечето лекари. Аз ходих за тези изследвания в Университетска болница Св.Иван Рилски, гастроентерологията. Безкрайно съм доволна от отношението и вниманието на д-р Желев, който с доц. Антонов са хепатолозите, както и от целия персонал. При мен всичко бе ок - мога да раждам естествено, и не се налага освен стандартната ваксина против Хепатит В да се прави имуноглобулин на бебето. Трябва непременно да си направиш всички тези изследвания, независимо къде.

Общи условия

Активация на акаунт