"ДА ОПАЗИМ НАШИТЕ ДЕЦА" - протестен митинг

  • 660
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Уважаеми членове на форума,

Вижте по-долу отвореното писмо на фирма "Мауер Локинг Системс" ООД от Варна, и нека всички на които не им е безразлична съдбата на децата ни, присъстваме на протестния митинг в Понеделник. Който не е в състояние, би могъл да подкрепи инициативата чрез долния линк.

http://www.bgpetition.com/da_opazim_nashite_deca/index.html


                        ДО:      ВАРНЕНСКИ ОКРЪЖЕН СЪД
                        ГР. ВАРНА

                  КОПИЕ:   Г-Н КИРИЛ ЙОРДАНОВ – КМЕТ НА
                        ГР. ВАРНА
                        НОВА ТЕЛЕВИЗИЯ
                        РАДИО БРАВО
                        В-К „НАРОДНО ДЕЛО“ и В-К „ТРУД“


ОТВОРЕНО ПИСМО
от служителите на фирма „Мауер Локинг Системс“ ООД
гр. Варна 9009, ул. „Петко Стайнов“ 10



   Уважаеми Господа,

   На 09.07.2008 год. Варненски Окръжен Съд с председател на съдебния състав г-жа Жулиета Шопова стартира разглеждане на делото срещу Хюсеин Нихат Хюсеин, който в пияно състояние, шофирайки откраднат Мерцедес без шофьорска книжка, преминавайки през 2 червени светофара със 100 км/ч, предизвикал верижна катастрофа на Катедралата, накрая връхлита на автобусна спирка и убива 15 годишният Денислав Русков.
   ПРИЕТА бе молбата му за провеждане на съкратено съдебно следствие???, но като по чудо в съдебната зала защитникът и обвиняемият не можаха да се разберат, Хюсеин не се призна за виновен и му се размина присъда под минимума. Така съдия Жулиета Шопова бе принудена да даде ход на делото по общия ред. След 3-часови дебати и разпити, от прокуратурата бе поискано да бъде назначена тройна съдебно-психиатрична експертиза след като Хюсеин спрял да дава показания и изобщо да отговаря на въпросите.

   Ние питаме:
1)Възможно ли е, имайки предвид тежкото престъпно деяние, на виновникът да му бъде установена присъда под 3 години, или пък бъде обявен за невменяем което автоматично го освобождава от затвор?
2)Възможно ли е да съществуват хора, и по-точно МАЙКИ, които да защитават убиец на дете? Според нас за престъпление от подобен ранг би следвало да се назначават служебни защитници.
3)Възможно ли е престъпниците да се разхождат спокойно на свобода, след като са извършили смъртен грях?
4)Защо родителите на Денислав се чувстват като обвиняеми в съдебната зала?
5)Защо Държавата и Законът позволяват съкратено съдебно производство за причинена смърт при употреба на алкохол?

   Не забравяйте, че наказанието се налага с цел:
1.да се поправи и превъзпита осъденият към спазване законите и добрите нрави;
2.да се въздействува предупредително върху него и да му се отнеме възможността да извърши други престъпления и
3.да се въздействува възпитателно и предупредително върху другите членове на обществото. Наказанието не може да има за цел причиняване на физическо страдание или унижаване на човешкото достойнство.

   Какво ще се случи на 28 юли само можем да гадаем. Ние ще бъдем пред Варненски Окръжен Съд в 9.00 ч. в знак на протест срещу безумните и неадекватни присъди които се издават на пияните шофьори–убийци от години наред; в знак на паметта на стотиците невинни деца премазани от тях по пътищата; и в подкрепа на родителите на Дени.
   Умоляваме ви, Господа съдебни заседатели, бъдете безпощадни към убийците на нашите деца!

# 1
  • Мнения: 1 877
Подписах... И оставям без коментар...

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Подписах, но се опасявам, че няма да има резултат.

# 3
  • Мнения: 3
Подписах, но се опасявам, че няма да има резултат.

Няма да има резултат, ако всички стоим безразлично пред компютрите си в понеделник, вместо да се опитаме да направим нещо за нашето бъдеще. Заедно с мъжът ми и детето ще бъдем там, в 9.00 ч.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 616
подписах, но за съжаление няма как да изляза от работа за митинга  Sad

# 5
  • Мнения: 641
Подписах и я пратих и на други.

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Подписах, но се опасявам, че няма да има резултат.

Няма да има резултат, ако всички стоим безразлично пред компютрите си в понеделник, вместо да се опитаме да направим нещо за нашето бъдеще. Заедно с мъжът ми и детето ще бъдем там, в 9.00 ч.
Аз няма как да дойда, но ви желая успех. Трябва да има нетърпимост към това положение Peace Но имам чувството, че никой не се интересува от нищо в тази държава, караме на автопилот, пък докъдето стигнем...

# 7
  • Мнения: 3
Подписах, но се опасявам, че няма да има резултат.

Няма да има резултат, ако всички стоим безразлично пред компютрите си в понеделник, вместо да се опитаме да направим нещо за нашето бъдеще. Заедно с мъжът ми и детето ще бъдем там, в 9.00 ч.
Аз няма как да дойда, но ви желая успех. Трябва да има нетърпимост към това положение Peace Но имам чувството, че никой не се интересува от нищо в тази държава, караме на автопилот, пък докъдето стигнем...

Благодаря ти Рени. Искрено се надявам варненци да не останат безразлични към този случай.

# 8
  • Мнения: 574
Не съм от Варна, но подписах писмото и ви пожелавам успех Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 2 430
Съжалявам за спама,но авторката ми напомня за друга съфорумка kiara vn,която има горе доло подобна тема Embarassed за агресията,пак е от Варна  newsm78

# 10
  • Мнения: 1 470
Не съм от Варна, но подписах писмото и ви пожелавам успех Peace

Общи условия

Активация на акаунт