Открити мн. бактерии

  • 11 830
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 591
Преди седмица ходих за първи път на генеколог. Д-рката ме прегледа и каза че вс. ми е ок.,но ми взе материал за микробилогично изследване. Резултата е че имам мн.бактерии - ешерихи аколи или нещо такова. Предписами антибиотик ципрофлоксацин , свещички полижинакс и микотакс. Мн.се притесних ако някой от ВАС знаенещо повече за тези бактерии моля да ми каже. Търсих в нета но нямаше нищо. Мн. благодаря.

# 1
  • Мнения: 20
това са бактерии от дебелото черво. получава се при недобра хигиена. трябва много да внимаваш с тоалета си и колкото и да звучи смешно внимавай как се забърсваш след ходене до тоалетна.

# 2
  • Мнения: 410
Точно така, коли-бактериите се прехвърлят във влагалището от ануса, т.е. чрез попадане на остатъци от изпражненията във влагалището. Получава се при носене на прашки, при избърсване в посока отзад напред (никак не е смешно!). За да избегнеш повторна проява ВИНАГИ носи мокри кърпички и ги ползвай, докато не се убедиш, че след ходене по гол.нужда  няма никакви остатъци от фекалии по тях. Избърсването задължително става САМО отпред назад. Не носи прашки.

# 3
  • София
  • Мнения: 591
Много благодаря за отговорите. Така като чета причината е в избърсването със сигурност защото аз не го правя правилно. А сега докато ги пия тия хапчета може ли да се прави секс и дали понякакъв начин тези бактерии са опасни за моя партньор. Много ВИ благодаря за отговорите.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 430
Не е препоръчително

# 5
  • Мнения: 410
Пропуснах: анален секс и последващ вагинален - също може да ти докара коли-бактерии.
В този смисъл, партньорът също тр. да се лекува, а по време на лечението не се препоръчва секс.
След контролното изследване и задоволителен резутлат може да се продължи норм.полови контакти.

# 6
  • София
  • Мнения: 591
Благодаря за бързия отговор. Не знам как ще стане това, но не ми се искаше да казвам на приятеля си, защото и той е един.

# 7
  • Мнения: 3 459
Не знам как ще стане това, но не ми се искаше да казвам на приятеля си, защото и той е един.
Не се притеснявай. Обясни му за какво става въпрос и предполагам, че ще те разбере.
По-важно е да се излекуваш. Успех  Hug

# 8
  • Мнения: 410
Иначе няма смисъл да се лекуваш, получава се ефект "пинг-понг".

# 9
  • София
  • Мнения: 591
Към "дани-77 " при положение, че правим анален секс без презерватив значи и той ги има тези бактерии. Може ли той да ми ги е лепнал тези бактерии. Дано не се смееш мн. на въпроса ми, но не съм мн. на ясно. Благодаря ти предварително за отговора.

# 10
  • София
  • Мнения: 558
Точно той не ти ги е "лепнал" Grinning ..."Виновни" сте и двамата.... Crazy   Нормално тези бактерии се срещат в дебелото черво, а практикуването на анален  и "стандартен" секс ги кара да опитат как е животът и във влагалището Joy  Така че просто прави това с презерватив, като се излекуваш разбира се. Peace

Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 23:01 от tala

# 11
  • Мнения: 2 908
Не може да практикуваш без презерватив и анален,и вагинален секс-бактериите,които си живеят в дебелото черво-е-колите,не могат да живеят нормално във влагалището-причиняват поразии,това не е като във секс филмите,дето ги гледаме Mr. GreenТе там да си се заразяват колкото си искат,ама не е така в реалният живот NaughtyМомичетата са описали много точно по-нагоре всичко за хигиената,а чрез тези сексуални начини,можеш и цистит да пипнеш-а това е далеч по-гадно от вагиналното заразяване.

# 12
  • Мнения: 410
Вече са ти отговорили момичетата. Всяко редуване на анален и последващ вагинален секс носи риск, в твоя случай 100%.
Точно защото той ги е пренесъл от ануса във влагалището, лечението трябва да обхване и него.

# 13
  • София
  • Мнения: 591
Казах че правиме анален секс без презерватив, но това е накрая. Веднага след това сме в банята. Не е имало редуване никога. Затова ми е странно как точно става заразяването с тези бактерии. Благодаря ВИ много за отговорите

# 14
  • Мнения: 410
В горния пост пише само: "при положение, че правим анален секс без презерватив" - оттам и заключението, че са пренесени при редуването анален/ваг.секс.
Анален секс = с кондом / след клизма.
Иначе не е трудно сама да се заразиш, дори най-малко зацапване по бельото може да "вкара" бактериите във влагалището, където не им е мястото.

Общи условия

Активация на акаунт