В Париж и Дисниленд с ДЕТЕ НА 9 Г

  • 2 782
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 724
Здравейте, живот и здраве, през септември ще заведем баткото /напълно заслужено, впрочем и обещано от 1 година / до Дисниленд.
била съм в Париж преди 8 години за около 3 седмици, смея да твърдя, че с много ходене и планиране обиколихме основните музеи и галерии. /Толкова бях амбицирана, че от много планове не успяхме да поседим навън на кафе в Латинския квартал, за което горещо съжалявам и досега/.
въпросът ми е свързан с това какво, според вас, е подходящо за 9 годишно дете. дотук съм си отбелязала за три дни /останалите два са в Дисни/:
 - Айфеловата кула,
 - бегъл поглед на Лувъра /чудя се на какво да мму спра вниманието, сякаш тая част от образованието сме я позанемарили/
- Сакр Кьор
- Латинския квартал

Чудя се за Музея на модерното изкуство. Друго?

Имате ли идея за немного скъп, но приличен хотел в Латинския квартал /да е близо до метрото/
Мерсиии!

# 1
  • София
  • Мнения: 9 947
На Айфеловата опашките са умопомрачителни. Пробвайте Триумфалната арка Simple Smile На мен ми хареса и гледката от Нотр Дам, освен това е готино по завитите стълби, може да му хареса на детето, като приключение да стане Simple Smile.

Може би за него ще е по-интересно тук. Ние не отидохме, но бяхме без дете и мъжа ми се закани, ако пак отидем в Париж с дребния да отидем непременно.

В Орсе има тур за англоговорящи деца, но май е само през юли и август. Провери http://www.musee-orsay.fr/en/home.html

Весело изкарване и прекрасно време ви желая!

# 2
  • Мнения: 2 700
Не мисля, че на тази възраст си струва да го мъкнеш по музеи. За пръв път ходих в Париж в 5 клас и със сигурност музеите ми бяха изключително досадни (точно обратното на сега). И аз теоретично планирам същото посещение, въпреки че засега не е ясно кога ще мога да го направя, и в моят график влизат:
- разходка с корабче по Сена
- панорамна обиколка с рейс (в нета има много фирми)
- Айфеловата кула
- Версай
- музея Гревен (на восъчните фигури)

Приятно изкарване Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 724
Още размисили за галерии:
Оранжри
Ке брали
Орсе???

# 4
  • Мнения: 737
Големият ми син най-хареса айфеловата кула,музея гревен и разбира се дисниленд и в градината на версай много му хареса.
То това е в общи линии за децата другото е за нас
А за айфеловата кула каквито и опашки да има-качете се Peace

# 5
  • Мнения: 847
Зависи много от това какво го интересува детето- дали се увли4а по художници и т.н...ина4е музея Орсе , си заслужава със сигурност.
Горещо ти препоръ4вам оба4е да идете до Сите ето тук:
http://www.cite-sciences.fr/francais/indexFLASH.htm

Един ден няма да ви стигне.Голямо е забавление има какви ли не неща за откриване и правене и възрастните се забавляват заедно с децата .Има 3Д кино ,което се движи ,абе изобщо е върха.Сега 4акам моят дреб4о да стане поне на 5години,4е на 2 е малък и има по-малко забавления...

# 6
  • Мнения: 3 153
Според мен съвсем спокойно можете да обиколите всичко заслужаващо си и пеша - през Арката, по Шанз'елизе, през градините на Тюйлери, Лувъра (където просто бегъл поглед няма как да се случи, трябва поне ден за обиколка). Отделно можете да отидете до Сакр кьор, заслужава си, до Кулата, а щом ще сте в Латинския квартал - Нотр Дам и Кметството ще са ви на една крачка. Непременно хапнете фондю на Сен Мишел! За малкия, поне според мен, музеят на модерното изкуство ще е по-интересен от всеки друг, вкл. и от Лувъра:)
Аз ти препоръчвам една верига от апарт-хотели, имат доста из Париж и цените са ОК. Аз ги ползвам, но офисът ни е в южната част и не съм спала другаде досега. Там метро има буквално навсякъде, така че просто си избери район, метрото няма да ви е проблем:)
http://www.citea.com/hotel/fr/ListItems/13/Paris.html

# 7
  • София
  • Мнения: 1 724
Аз ти препоръчвам една верига от апарт-хотели, имат доста из Париж и цените са ОК. Аз ги ползвам, но офисът ни е в южната част и не съм спала другаде досега. Там метро има буквално навсякъде, така че просто си избери район, метрото няма да ви е проблем:)
http://www.citea.com/hotel/fr/ListItems/13/Paris.html

Можеш ли да ми кажеш кое от тези "ситета" и близо до латински квартал

# 8
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Пролетта бяхме с дъщеря ми , която беше на 9 1/2 г. Честно казано освен Дисни нищо друго не я впечатли особено. Според мен 1 ден за Дисни няма да ти стигне ( за парка). Ние бяхме за 1 ден и на нея и беше малко....Сега иска пак да отидем, за да разгледаме и студиото.
И в Ница и в Париж спахме в NOVOTEL HOtels http://www.novotel.com/gb/home/index.shtml, аз съм доволна, имат и доста ниски цени за ранни записвания.

# 9
  • Мнения: 1 893
Дали Дисниленд е подходящ за 5 годишно дете?

# 10
  • Мнения: 130
http://www.citadines.com/en/index.html цените са разумни,апартаментите перфектни,а за дисни наистина трябва да отделите повече от един ден.

# 11
  • Мнения: 187
Записвам се да следя темата. Мислим да водим малкия, но да навърши поне 6 г.

# 12
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 616
Дали Дисниленд е подходящ за 5 годишно дете?
Според мен, Дисни започва да става интересен за деца над 6-7 години, когато имат възможност да влязат в повече от атракциите (или може би става и по-интересно и за родителите, които ги придружават Wink). Ние водихме щерката лятото (на 3,5 години и общо-взето основно обикаляхме парка, а не влизахме в атракциите)
За най-малките има Замъкa на Спящата красавица, влакчето за Снежанка и 7те джуджета, Питър Пан, лабиринтът на Алиса в страната на чудесата, Карибските пирати, дори совалката от "Междузвездна война"... можете да вземето влакчето да обиколите целия парк, парахода по реката, една голяма въртележка. Има и часове за срещи с героите на Дисни (Мики, Пинокио, Мечо пух, принцесите...), но за всичко се чака доста, вече дори и фастпасът не помага.

За децата в Париж - не видях да сте споменали за Jardin des Plantes - голям парк до гара Остeрлиц (метро 7, спирка Jussieu и метро 5 спирка Gare d'Austerlitz). В единия му край има менажерия (малка зоологическа градина), а близо до нея е Музеят по естествена история , където има една голяма зала ("Галерията на еволюцията") с множество препарирани животни. За децата е доста забавно.
За момиченцата може да е интересен и музеят на куклите (поне на мен ми беше Wink).

# 13
  • Мнения: 1 893
Роца, много ти благодаря за отговара   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт