Каква е разликата между супервайзор и мениджър?

  • 42 578
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 517
Знам кое какво е, но някакси ми се сливат двете понятия. Някой по-компетентен да обасни. Благодаря   bouquet

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Трудно ми е...но в определени случаи мениджъра може да е подчинен на супервайзъра...
Примерно завод за консерви. Аз съм супервайзър на частта, която се занимава с доматите...съответно съществуват мениджър на лютениците...мениджър на сушените домати...мениджър на кетчупа  Laughing

# 2
  • Мнения: 6 991
Трудно ми е...но в определени случаи мениджъра може да е подчинен на супервайзъра...
Примерно завод за консерви. Аз съм супервайзър на частта, която се занимава с доматите...съответно съществуват мениджър на лютениците...мениджър на сушените домати...мениджър на кетчупа  Laughing
Все си мислех, че е обратното  Crazy

# 3
  • Мнения: 4 678
Голяма разлика Hug

# 4
  • Мнения: 66
Да, обратното е  Naughty

Аз съм мениджър и двамата супервайзори са ми подчинени. Явяват се нещо като асистенти.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз ще дам своето мнение , в което ще подредя позициите от низсходящ, към възходящ ред в търговска структура на компания!
1.Търговски агент
2.Търговски представител
3.Супервайзор - в превод "надзирател " , човек който те следи,този който ти снася задачите от ниво 4 и 5
4.Регионален Мениджър
5.Зонален Мениджър
6.Търговски Директор

# 6
  • Мнения: 830
Мацо, ще те повишават ли ? Mr. Green
В МЕТРО бях супервайзор определено мениджъра беше над мен Laughing Laughing Laughing/без сексуални помисли моля Naughty/

# 7
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Обърквация  Embarassed

# 8
  • София
  • Мнения: 7 174
Подозирам, че позициите се различават в зависимост от фирмата.

# 9
  • Мнения: 1 517
Подозирам, че позициите се различават в зависимост от фирмата.
И аз оставам с такова впечатление.
Бени - от тук няма накъде да ме повишават, освен да заема мястото на шефа-собственик  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 3 423
Мениджър звучи по-секси.
Нищо, че другият е супер.

# 11
  • Мнения: 1 517
Мениджър в превод значи управител, нали? А супервайзор е нещо като надзирател, контрольор.
Не знма кой е по-секси, ама "надзирателя" го асоциирам с камшик в ръка  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 6 991
Мениджър в превод значи управител, нали? А супервайзор е нещо като надзирател, контрольор.
Не знма кой е по-секси, ама "надзирателя" го асоциирам с камшик в ръка  Mr. Green
Именно за това мисля, че този който пряко надзирава персонала по един или друг начин е супервайзор, а този който управлява - мениджър.

# 13
  • Мнения: 2 755
Ами разликата е като между наставник (супервайзър) и управител (мениджър).

# 14
  • Мнения: 1 517
А когато даден човек упражнява и двете? Какъв е?

Общи условия

Активация на акаунт