Въпрос отново за алергиите!

  • 1 005
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 88
Здравейте д-р Слънчева!
Тъй като вече побрах доста информация относто атопичен дерматит и алергии и се обърках тотално, реших да ви пиша, дано вие да ми помогнете!
Проблемът е следния: дъщеря ми е с констатиран от дерматолог атопичен дерматит от 4-5 месечна възраст, проведохме й лечение, хипоалергенно мляко, козметика на La Rosche и т.н. всичко минаваше за известен период от време. Тя е вече на почти 1год, и 3 месеца и сега нещата започват се влошават. Преди имаше пъпчици и лишеи на няколко места по тялото, а сега целият й гръб е като "шкурка", със ситни дори и незабелижими пъпчици, днес й излезнаха около шията и врата. Заведох я на лекар, оказа се че се касае за алергия /но не само външна а и вътрешна/. попитах за изследване за алергии но ми казаха че е твърде малка все още. разговарях с още няколко лекари по този въпрос и всеки беше на различно мнение - едни казваха че трябва да се изследва за да се разбере от какво е алергията, а други - Не!
Е наистина вече незнам какво да правя. Когато я ограничавах от храни като шоколад или други алергени, отново се обриваше цялата! Нямаме животно във вкъщи което евентуално би бил причинителя. Моля ви кажете ми има ли смисъл да я подлагам на кръвно изследване за алергии, да й давам куп лекарства и евентуално къде трябва да я заведа за да реша проблема.Много ви благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 88
И още един въпрос: вярно ли е че при отглеждане на домашен любимец вкъщи /например куче/ детето преодолява по-бързо алергиите или изобщо че се появяват по-рядко и детето си изгражда имунитет към тях?
P.S. Засега нямаме домашен любимец но ако това може да бъде вид решение на проблема, няма изобщо да се замисля Simple Smile

# 2
  • Мнения: 88
Здравейте отново!
Надявам се да получа отговор на въпросите ми защото наистина много ме интересува как трябва да процедирам!

# 3
  • Мнения: 5 760
Добре е да се консултирате с детски алерголог- в София д-р Мустаков.
Докато се консултирате можете да започнете да ползвате медицинска козметика за алергия- Крем или лусион Ексомега-може да се маже цялото тяло, не е кортизонов крем. и да давате поне 10 дни Ериус сиропче (противоалергично за алергии по кожата) по 3 мл. сутрин.

Общи условия

Активация на акаунт