Развитие по темата за застроването на квартал Младост-София

  • 1 108
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте,
Пуснах един пост и в предишната тема (тази) но го пускам и като нова тема предвид развитието по проблема.

Здравейте,
Аз съм Людмил Захариев, автора на сайта www.sofia-mladost.com
Малко ми е трудно да се ориентирам в хубавия ви голям форум, за това пиша в тази тема.
Опитвам се да информирам и организирам хората най вече в Младост-2 относно в момента най наболелия проблем за квартала ни, а именно проекта на план за регулация и застрояване (ПРЗ).
На сайта на ДАГ (www.sofia-agk.com) са публикувани от 2-3 дни новите проекти на планове за регулация и застрояване на Младост.
На моя сайт съм публикувал и заповедта на кмета на Младост с която нарежда провеждането на обществени обсъждания на проектите, срока за подаване на възражения, както и датите, местата и часовете на провеждане.
За съжаление срока за подаване на възражения и становища този път е доста кратък (защо ли newsm78) и той е 28.Юли.2008г. - Понеделник. За това трябва да се действа бързо и организирано.
Имам идея в събота и неделя да организирам едно групово гражданско възражение, подобно на това което организирах на 5-ти и 6-ти Май срещу обектите предвидени за строителство в междублоковите пространства. За съжаление съм най запознат с проблемите на Младост-2 и ще акцентирам върху проблемите там. Надявам се хората от останалите части на Младост да не останат безучастни.
От корекциите на първоначално предложените проекти се вижда, че това което правим не остава безрезултатно, макар да има много още какво да се желае. Очевидно това е пътя по който можем реално да оказваме някакво влияние какво и как се случва в нашия квартал, град, в страната. Крайно време е обществото да излезе от апатията и бездействието в което се намира в момента и да бъде реален и силен коректив на властта със своите активни и категорични действия. Лафа "От нас нищо не зависи" трябва веднъж и завинаги да бъде забравен!

Да кажем НЕ на унищожаването на квартала ни!
Само ако сме единни ще успеем!

# 1
  • Мнения: 1 470
Здравей!!!Аз не веднъжг ти писах и на мейла...Възхищавам се на това което се опитваш да направиш!!!Но аз не съм от Младост...За това пък ще използвам твоята тема,и ще призова отново всички софиянци:

Да се обединим и да спрем поголовното строителство,без вложена капка разум,или законово основание!!!За да има достатъчно ДГ,училища,детски площадки,читалища,паркинги и др.за нас и нашите деца!!!

# 2
  • Мнения: X
Подкрепям ви. Видях преди две-три седмици имаше залепени съобщения на спирката за две събрания-дискусии в едно от училищата. За съжаление имах сериозни лични проблеми и не можах да присъствам. Можеш ли да кажеш как минаха дискусиите, дойде ли някой от общината, какви са им стратегиите за развитие на квартала, дойдоха ли много хора?

# 3
  • Мнения: 2 190
Пълна подкрепа и желание да се включа.

Живея в Младост 1, бл. 26. Разгледах плана от линка, но не успях да разбера дали са махнати абсурдните подземни паркинги в околоблоковото пространство. Единият трябваше да е на 1.5 м от блока - по закон има отстояния, но когато вероятно играят разни финикийкси мотиви.......

 
Как да се включим?

# 4
  • София
  • Мнения: 6 356
здравейте!

моля, съобщете в тази тема за точната дата, час и място на протестите, които ще организирате, за да можем да се включим!

# 5
  • София
  • Мнения: 38 199
Е нали Бате Бойко каза, че няма да се строи в Младост?

# 6
  • Мнения: 1 470
Е нали Бате Бойко каза, че няма да се строи в Младост?
Преди време той обеща друго!!!Да се строи-60 ДГ за две седмици... Laughing Laughing Laughing

# 7
Е нали Бате Бойко каза, че няма да се строи в Младост?
За сега Wink Но след изборите - кой знае Rolling Eyes

Благодаря на всички за подкрепата!
В началото на месеца имаше няколко обществени обсъждания на първоначалния вариант на проекта. Тъй като се видя недоволството на хората от това което се предвижда, плана бе върнат за преработка и процедурата започна отново. Всъщност нямаше доволни и съгласни с изключение на собственици на земя ама те не са от квартала и не ги интересува какво точно става тук. Те си искат кинтите. Аз се занимавам с този проблем от началото на Май, когато на 3-ти Май направих сайта и на 5-ти - 6-ти организирах една протестна подписка в парка в Младост-2, където за 4 часа (по 2 на ден) се подписаха близо 1500 души. Това всъщност бе най-масовата проява. На последващите организирани събития дойдоха много малко хора. Основния проблем е апатията на хората и в много случаи незаинересованоста и това,ч е много хора чакат някой друг да направи нещо, но акъл и коментар са винаги готови да дават. Много хора ми казваха "Губиш си времето", "От нас нищо не зависи", "Ама ти вярваш ли че нещо ще се промени", "Те ще направят каквото са си намислили", дори и "А, пред нас няма да строят. Не ме интересува" Shocked. Да,  докато мислим и най-вече действаме по този начин, наистина от нас нищо няма да зависи.
Фактите обаче сочат друго. В резултат на общественото недоволство много от обектите бяха премахнати от проекта. Има естествено още такива срещу които трябва да се борим. Но се видя, че когато хората излязат и заявят своите желания и мнения, тогава вече е доста трудно да бъдат пренебрегнати.
До утре ще реша как да стане организацията. Идеята е пак да се организира едно общо възражение-протест срещу предвидените строежи. Аз ще стоя най-вероятно в Младост-2 в парка и в околноста да събирам подписи. Лошото е, че за момента съм сам, така да се каже "one man show", а и имам един куп друга работа Sad Мисля утре, най късно събота сутринта да направя нещо като плакати които да дам заедно с възражението и на който иска да събира подписи и в другите райони на Младост. Така събраните подписи в подкрепа на възражението на жителите на Младост ще депосирам в последния ден от срока в деловодството на община Младост. Надявам се да се вземе предвид възражение подкрепоено с няколко хиляди подписа.
Смятам да поискам в това възражение и референдум в квартала относно предвидената за строеж спортна зала. Няма нищо лошо в това да има зала, но този който я построи ще получи разрешението до ХИТ да построи комплекс от високи сгради от които една 30, една 20 и няколко 8-12 етажни с РЗП около 30,000 кв.м. площ, което според мен е безумно и недопустимо!

В общи линии е това за сега.

# 8
  • Мнения: 1 470
Ако още си тук и четеш,НЕ СЕ ОТЧАЙВАЙ!!!Всички сами започваме...И аз миналата година тръгнах сама,сега сме повече!!!Апатията обхванала хората,е най-голямото заразно зло,което ни убива в момента...Пусни петиция в интернета,ще я разпространим из всички форуми,и така ще събереш най-много подписи...В БГ ПЕТИЦИЯ...После само ще ги внесеш в СО,официялно с номер и пр....Аз тези дни съм заета,иначе наистина бих дошла и лично да събирам подписи... bouquet  bouquet  bouquet

# 9
Най-вероятно ще пуснем и петиция но няма да се вместим в срока. Но ще го направим за да я внесем преди обсъждането на проекта от СОС. Опасявам се че след това ако се стигне до необходимост от протестни действия не знам на кого мога да разчитам

# 10
  • Мнения: 2 274
Поствам тук с надежда да го видят повече хора и да дойдат, това което Людмил е писал в сайта си :
  На 26-ти и 27-ми на различни места в Младост ще се опитаме да разпространим подписка в подкрепа на възражение на жителите на Младост срещу планираното застрояване на междублокови пространства. Ние ще бъдем при езерацата в парка "100 години София" в Младост2, който също не е пощаден от строителните апетити! Дайде своята подкрепа срещу това безумие!

Общи условия

Активация на акаунт