Захранване със сирене - домашно / купено

  • 740
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
Здравейте  Hug,

Кърмя вече 8-ми месец, като в същото време постепенно въвеждам нови храни за малчо. Решила съм от началото на 9-ти да въведа сирене.

Пред дилема съм обаче кое е за предпочитане:
                                                    - домашно или купено;
                                                    - краве, овче или козе;
Ще се реадвам мамите с опит да споделят мнение.

Благодаря!   bouquet

# 1
  • Мнения: 764
Аз започнах да захранвам със сирене към 8 месец - започнах да му слагам сиренце в заленчуковото пюре на обяд. Постепенно минах на сутрешна попара - към 10-11 месец.
В началото давах краве сирене, но сега давам само овче сирене на Маджаров, защото се опарих от едно купешко краве сирене (Добрич)- синът ми получи обрив от него. Съветвах се с педито и тя препоръча единственото продуктите на Маджаров.

# 2
  • София
  • Мнения: 418
аз давам краве сирене "Шумен" сутрин в попарата и нямам проблеми.

# 3
  • Мнения: 1 691
Аз захраних с купено (щото откъде домашно Rolling Eyes ), като не съм се съобразявала много-много с марките, каквото ядем всички вкъщи - такова и на него обезсолявам  Wink т.е. каквото за всички турци, такова и за беден Хасан. (Естествено, боклуци и подозрителни марки не купувам и първо опитвам аз, пък тогава давам на него).
Първо дадох краве сирене, после се сетих, че няма да е лошо и овче. Само козешко не е ял, ама то е защото не го обичаме вкъщи. Почти едновременно със сиренето го захраних и с кашкавал - кравешки, овчи и дори биволски.
Предимството на не-кравешките млечни продукти е в това, че далеч не са толкова разпространени и съответно овче, биволско или козе мляко на прах, с което да тъпчат продуктите вместо с прясно млечице.
За козето мляко съм чувала противоречиви мнения - от една страна знам, че е най-близко до човешкото и затова е подходящо за малки деца; от друга страна някои не го препоръчват (ама защо... newsm78 - не било достатъчно хранително ли, изривали ли се някои от него... просто не си спомням).

# 4
  • София
  • Мнения: 1 252
От кравите млечни продукти съм давала на детето само извара и кисело мляко след като направи година. Иначе сирене и до момента давам само козе, защото само такова ядем вкъщи. Извара от краве мляко, косе сирене и овчи кашкавал. Прясно мляко от скоро взе да пие, но домашно козе.

# 5
  • Мнения: 46
Благодаря за отговорите ви! bouquet

Ние вече действаме. Стартирах с домашно козе сутрин в попарката. Малчо е доволен, аз също.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт