"Брак" - кой първи подхвана темата

  • 6 675
  • 108
  •   1
Отговори
  • Мнения: 226
Здравейте на всички сладурани във форума,
На мен ми е интересно как се развиха нещата със сватбата при вас. Кой подхвана темата за брак или просто бяхте изненадани с годежен пръстен един ден?  newsm47
Аз понеже напоследък все по честичко си мисля за сватба и ме е хванало някакво желание да се е омъжа се замислих по тоя въпрос. Опитах се да намекна нещо на приятеля ми, но не знайно защо  не последва никаква реакция или не се досети за какво става въпрос или просто се направи на ударен. Явно ще почакам още господина да се подготви психически. Пък знае ли се може и да ме изненада скоро newsm53
Ще се радвам да споделите вашите истории по тази тема кой, кога и как относно решението за сватба Simple Smile

# 1
  • Мнения: 511
На мен ми предложи той,точно на 15 август.За мен дойде като гръм от ясно небе,защото въобще не бяхме говорили за това.Беше много мило и приятно,вълнуващо и неочаквано. Heart Eyes Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 7 947
Ние официален брак с подпис нямаме, просто и двамата не виждаме смисъл в това. Иначе излизахме, аз забременях, зарадвах се, той също се зарадва ... и така сме вече заедно 4 години  Laughing
А относно твоите мисли и намеци - то с намекване не става - или му кажи или не го мисли...всъщност защо трябва той да те изненада - изненадай го ти!

# 3
  • Мнения: 528
При нас нещата станаха много бързо, имам предвид сватбата, оженихме се в Лас Вегас за 15 минути Mr. Green
А предложението беше две седмици преди събитието Grinning

# 4
  • Мнения: 4 433
При нас аз исках да се оженим Grinning

# 5
  • Мнения: 1 111
Той ми говори за брак ,ама аз не се вързвам Mr. Green
Добре ми е така.

# 6
  • Мнения: 919
Доктора,когато ни каза че чакам бебе. Laughing
Каза-"Момче,пий една студена вода .И аз бях млад татко,няма страшно!" Laughing

# 7
  • Мнения: 47 981
Доктора,когато ни каза че чакам бебе. Laughing
Каза-"Момче,пий една студена вода .И аз бях млад татко,няма страшно!" Laughing

А при нас докторката каза"Хубава бременност. Какво ще правим?". Младият татко се ухили до уши и отсече че ще се женим. Даже не ме е питал дали съм съгласна  Joy

# 8
  • Мнения: 919
Доктора,когато ни каза че чакам бебе. Laughing
Каза-"Момче,пий една студена вода .И аз бях млад татко,няма страшно!" Laughing

А при нас докторката каза"Хубава бременност. Какво ще правим?". Младият татко се ухили до уши и отсече че ще се женим. Даже не ме е питал дали съм съгласна  Joy
А,нашият татко беше изплашен малко,аз още повече Joy Joy

# 9
  • Мнения: 35
Аз подхванах темата за сватба в последствие съжалих за което си и платих, но не мн. Сега имам малко лудичко същество което ме кара да дивея от нерви и да ме боли корем от смях. Също получих и втори шанс с човек който умира за мен но в този случай за мен няма мн значение да ли съм омъжена или не. Но разбира се ако нещата при вас са на ред не мисля че има от какво да се притесняваш да я подхванеш ти въпреки че винаги съм смятала че една обичана жена си го заслужава онова изненадващо и страшно романтично предложение на което разбира се не може да откаже. Успех от мен luvbed

# 10
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз. По рационални причини, иначе три години живяхме преди това и детето се роди без подпис.

# 11
  • Мнения: 2 478
Преди няколко години приятелят ми ме попита директно,дали искам да се омъжа за него.
Аз му отговорих с "не".Неискам да се омъжвам пред държавата,а понеже в БГ църковния брак няма как да се осъществи без гражданския е немислимо и за него.
Неискам сватби и тържества.Какво демонстрираме  с тях?Че се обичаме?Нали се обичаме и без тази показност?
Но неискам да превръщам темата в поредния дуел на женени/неженени,а проста да споделя че аз отказах брак.
Въпреки това сме си щастливо семейство с малко дете.

# 12
  • Мнения: 1 517
Познавахме се едва от месец, още не бяхме правили секс, когато една вечер, докато ме изпращаше, не помня за какво говорехме, но аз попитах какво очаква от нашата връзка. Той каза, че иска да има някакъв кра, завършек...очаквал да се оженим, но естествено след доста време, защото аз бях 10-ти клас. Така, че това остана далеч във времето, имам предвид като фиксирана дата.
После идеята беше, че аз ще следвам и няма да се женим, но ще живеем заедно - и двамата го искахме, но като знаех колко зор ще видя от мам и тати...и реших, че сватбата е по-лесния вариант. Един ден, в една дискотека на плажа той беше ужасно вкиснат от всичко това и аз, за даму оправя настроението взех, че му предложих да се оженим веднага след абитуриентския ми бал. И той взе, че се съгласи.
И на - 11 години вече.

Преди няколко години приятелят ми ме попита директно,дали искам да се омъжа за него.
Аз му отговорих с "не".Неискам да се омъжвам пред държавата,а понеже в БГ църковния брак няма как да се осъществи без гражданския е немислимо и за него.
Неискам сватби и тържества.Какво демонстрираме  с тях?Че се обичаме?Нали се обичаме и без тази показност?
Но неискам да превръщам темата в поредния дуел на женени/неженени,а проста да споделя че аз отказах брак.
Въпреки това сме си щастливо семейство с малко дете.

Аз мисля, че тържеството за сватбата не е показност колко се обичаме, а по-скоро желание да споделиш радостта си с най-близките си хора. Нали затова са празниците в крайна сметка. Когато си направиш сватбата както ти (и двамата де) искаш, тогава всичко е О.К.

# 13
  • Мнения: 226
Да, съгласна съм, че дали ще има брак или не си е въпрос на личен избор. На мен по скоро ми беше интересно как се е стигнало до там при хората, който са поели по този път. И ако някой има по интересна историика и желае да я сподели да го направи.
Инъче, най-важното е да се обичате и да се разбирате! Hug

# 14
  • Мнения: 6 992
Твърде спонтанно беше.
Малко на шега.
И двамата го завъртяхме.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт