Помогнете ми !Каква козметика за новородено?

  • 5 786
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Тъй като скоро ми предстои да ставам мама , се чудя каква козметика да избера и какво ще ми бъде необходимо като за начало за малкото съкровище?  newsm78
Благодаря ви предварително!  bouquet

# 1
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Привет! Всяко бебе има различен тип кожа. Няма универсална козметика за бебета. Аз ползвам за бебето на Нивеа - крем и сапун; Джонсън - сапун, бебешки лосион за тяло, шампоан; Бебино - крем; Бочко - лосион и крем.
Като за начало си вземи крем за подсичане, шампоан, лосион или олио за тяло, а може и пудра.

# 2
  • Мнения: 9 973
Привет! Всяко бебе има различен тип кожа. Няма универсална козметика за бебета. Аз ползвам за бебето на Нивеа - крем и сапун; Джонсън - сапун, бебешки лосион за тяло, шампоан; Бебино - крем; Бочко - лосион и крем.
Като за начало си вземи крем за подсичане, шампоан, лосион или олио за тяло, а може и пудра.
много точно
има най-различни марки козметика

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Аз ползвам Бюбхен.Доволна съм, сина ми не е с проблемна кожа, няма нужда от специализирана козметика и тази му се отразява добре.
Иначе от самото му раждане го къпя с шампоан, сапун не съм ползвала.Крем за подсичане, мляко за тяло (или олио, но сега е доста топло и млякото май е по-добрия вариант).
Леко раждане  Simple Smile

# 4
  • Варна
  • Мнения: 615
ползвала съм Бюбхен и Хип. На Бюбхен много ми харесва гелчето от глава до пети, а на Хип олиото за тяло. Отделно имам кремче против подсичане на Нивея и Бочко

# 5
  • Мнения: 11 003
В началото ще ти трябват сапун, олио или мляко за тяло, крем против подсичане и евентуално пудра за пъпчето.
Доволна съм от шампоаните и млеката на Чико, Мустела и Бюбхен, и олиото на Нивеа.
Крем против подсичане - Бочко или Medic Line.

# 6
  • Мнения: 39
Благодаря ви за споделените мнения аз точно това имам впредвид позната ми каза че имало козметика за бебета която не давала алергични реакции обаче изобщо не запомних марката която каза или аз нещо не съм я разбрала  ooooh!
 ...А понеже съпругът ми пътува в чужбина му бях поръчала да разгледа за бебешка козметика та в магазина са му препоръчали PENATEN  взел е крем за подсичане и сапун ухаят точно на бебе  Grinning... една приятелка на майка ми каза че дъщеря й ползвала и с двете си деца цялата серия и била много доволна Wink някой има ли който да я е ползвал за да каже? Rolling Eyes
 Имам и още един въпрос дано не прозвучи тъпо но това ме вълнува а и като не знам  Embarassed Rolling Eyes  - С каакво къпахте бебо от първия му ден в къщи всмисъл такъв чувала съм какви ли не бабини неща (чаша прясно мляко,жълтък във водата...... Thinking) разни такива или просто с бебешко сапунче/шампоанче и после мляко за тяло  newsm78
Благодаря Ви направо сте златни!  bouquet

# 7
  • Мнения: 4 784
Моля те, никакви бабини щуротии не прилагай на бебето. Използвай само хубава бебешка козметика. Аз съм най-доволна от Авент.

# 8
  • Мнения: 132
Колкото и да са настоятелни бабите и да те уверяват,че е полезно за бебето я със сол ,я с яйце да го изкъпят не се съгласявай на никакви такива направо глупости.Моя съвет е да си купиш тестери от дадена бебешка козметика,за да не се окаже че си дала пари напразно,ако бебчо нещо не му понесе на кожата/в аптеките ги дават без пари-на по скъпите марки-на мед. козметика/. В началото се къпехме с гел на Бюбхен-за коса и тяло,тялото мажех с преварен зехтин,но сега някъде четох че и това не е правилно.Но от 7-я мес. сме на А-дерма.Пенатен шампоанче съм ползвала преди 12 г. за сина ми тогава бях доволна,но при щерката сега имаме проблеми ,тя се обрина и от Мустелата.Всичко зависи от кожата на вашето бебче.За пъпчето ще трябва спирт-май беше 95% и ако ви изпишат нещо по специално от родилния когато ви изписват.Ако пък случите на отзивчиви лекар или акушерка да ви обяснят някои неша,личния лекар също го питайте.Сапунчетата не се препоръчват защото изсушават кожата.На Авене имат сапун с колд-крем,но струва към 10 лева.Козметика има много-може да си вземете брошурки от аптеките или от бебешките магазини и да ги разгледате.Успех!

# 9
  • Мнения: 197
Ние в началото ползвахме Саносан - те са с естествен млечен протеин, много доволна съм от тази марка, след това минахме на Себамед- също е много добра.

# 10
  • Мнения: 1 763
Аз не съм купувала определена марка, а различни. В началото бях взела- душ-гел за коса и тяло Клоран, лосион за след баня Себамед, кремче за подсичане Бочко, сапун Джонсън, но сапунът го ползвах само за миене на дупето. От бабешките методи съм ползвала само зехтин за почистване на курстите по главата, нямаше особен ефект, но синът ми големи проблеми с курстите, така че по-скоро е изключение. Иначе след раждането в родилния дом и после педиатърката ми дадоха най-различни мостри- кремчета и душ-гелове на Чико, Хип, Мустела, А-дерма... Проблем имахме само с едно олио на Пенатен, всичко друго му понесе идеално.

# 11
  • Мнения: 39
Bлагодаря ви на всички за изказаните мнения ще следя с интерес! Hug  bouquet

# 12
  • Мнения: 5 026
И до сега ползвам само Бюбхен, а за слънчезащитен и след баня-Мустела  Grinning

# 13
  • Мнения: 6 441
От раждането ползваме козметиката на Бюбех.Преди да родя се бях запасила с душ-гел и олио на Бюбхен(за лятото препотъчително тоалетно мляко),крем против подсичане Бочко и пудра,която изобщо не използвах.
Ползвах веднъж и шампоанче за Чико,но това на Бюбхен е в пъти по-хубаво. Peace
Леко раждане!

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 675
Аз бих ти препоръчала Себамед и Саносан. Peace

Общи условия

Активация на акаунт