Дават ли се болкоуспокояващи след секцио в АГ-Варна?

  • 2 378
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Здравейте! Може да ви се стори излишен този въпрос, но може ли някой, който е раждал в АГ-Варна да ми каже дали наистина се дават силни болкоуспокояващи след секцио. Питам, понеже една моя позната се оперира в Окръжна болница и направо си беше подигравка - мисля, че там може би нямат средства и им даваха някакъв аналгин в системата, та никой не можеше да стои от болка първите 24 часа. Операцията не беше раждане, ами махане на матка, което е много близко.
А след секциото задължително ли те слагат в реанимацията и колко време се стои там?
Благодаря предварително на тези, които ще ми отговорят.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Зависи във ВИПа ли ще родиш или долу. Дали си по ЗК също. Но където и да е, ако им надуваш главите че искаш, няма как да не ти дадат.

# 2
  • Мнения: 4 335
На мен ми слагаха без да сьм си искала аз Peace

# 3
  • Варна
  • Мнения: 966
Раждала съм и в ОБ и в АГ /не на ВИП етажа/. В ОБ ми казаха, че ще ми сложат болкоуспокояващи /аналгин, то друго не знам дали слагат, не съм питала/, ако си донеса, защото бях спешно секцио не бях подготвена, т.е. не си носех нищо. От АГ съм много доволна, организацията е перфектна, слагат ти болкоуспокояващи /с малки изключения  Mr. Green като на мен например, имаше причини за това, но аз бях подготвена за такъв вариант и не е болка за умиране/ без да трябва да си ги носиш. Реанимацията в ОБ е има няма 20 часа, а в АГ е 2 дни. Ако имаш други въпроси питай.

пп не съм сигурна, че можеш да сравняваш махане на матка със секцио. Все пак при секциото освен бебето и плацентата нищо друго не ти вадят и мисля, че болката определено е по-малка. Както вече споменах, второто ми секцио беше без болкоуспокояващи и се търпи  Peace

# 4
  • Мнения: 491
Раждах във ВИП отделението на АГ Варна,даваха ми болкоуспокояващи,и съм много доволна 12 часа след операцията вече се движех,възстанових се много бързо.

# 5
  • Мнения: 1 586
Раждах във ВИП отделението на АГ Варна,даваха ми болкоуспокояващи,и съм много доволна 12 часа след операцията вече се движех,възстанових се много бързо.


 Peace И при мен така,раждах на ВИПа ,даваха ми болкоуспокояващи без да съм си искала,казаха ми ако усетя силна болка пак да им кажа,ще ми дадът още,не ме е боляло почти,не и толкова силно,в реанимация стоях от късният следобед като родих до сутринта на другият ден! Peace

# 6
  • Мнения: 4 784
Попитай варненските мами в темата по градове - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=316532.0

# 7
  • Мнения: 950
И аз раждах на ВИП-а. Реанимацията беше 24 часа. Болкоуспокояващо ми биеха на 12 часа, но ми казаха, ако имам нужда от още, да им кажа.

# 8
  • обл.Варна
  • Мнения: 126
На мен ми слагаха без да сьм си искала аз Peace
Peace
В реанимацията казаха,че по принцип се стои до третия ден,но понеже нямаше достатъчно места ,стоях 1 ден,на третия ден носят бебето вече при теб,на петия те изписват

# 9
  • Мнения: 2 960
И аз раждах във ВИП на АГ-Варна -дават болкоуспокояващи ,регулярно ..ако имаш нужда в даден момент също можеш да кажеш и ще ти поставят отново каквото е необходимо.Не се притеснявай -няма да те оставят.В реанимация стоях около 24 часа след раждането ,след това те местят в твоята стая.Изписват на 6-тия ден ,а бебчето го оставиха при мен на 4-тия ден след операцията,а иначе ми го донесоха часове след секциото и ми го носиха по няколко пъти следващите дни  !!И аз се възстанових много бързо.Успех!!!

# 10
  • Мнения: 8 769
mama79, болкоуспокояващо дават навсякъде - аналгин. Не зная, ако не си по ЗК дали дават нещо по-силно. На твоята позната със сигурност са сложили такова болкоуспокояващо, каквото слагат и на други. Вероятно прага на търпимост й е по-малък, а може и да са си спестили дозата-нямам идея. Съжалявам, че се е наложило да преживее такова нещо!
Важното е, обаче ти да не се притесняваш, ако ще раждаш секцио. Болката изобщо не е толкова страшна, и на вторият ден отминава. Зависи как се настроиш.
Раждала съм секцио и в ОБ, и в АГ (ВИП). Вторият път (АГ) дори не пожелах последната доза успокоително.
Оперираните задължително са в реанимация 24 часа. После те преместват в нормална стая. Това е валидно и за двете болници.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 576
А какво дават на жени, които имат алергия към Аналгин? newsm78 Защото аз съм алергична. Аулин може ли?

# 12
  • Варна
  • Мнения: 966
А какво дават на жени, които имат алергия към Аналгин? newsm78 Защото аз съм алергична. Аулин може ли?

Ами незнам точно какво слагат, но слагат така, че не се притеснявай. Бяха ми казали как се казва но забравих  Embarassed

# 13
  • Мнения: 2 111
В Плевен се изписват обезболяващи свещички Профенид 2х1 на родилите секцио-но си ги купуваш от аптеката,от болницата ти дават рецептата само.На мен аналгин не са ми слагали,а Профенид венозен-пак в системата.Може да се консултираш с лекар и да си вземеш за всеки случай свещичките.

# 14
  • Мнения: 212
Благодаря ви момичета за отговорите.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт