79та арабска приказна ,слънчева и гостоприемна тема

  • 29 802
  • 292
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 804
Добре Дошли в Арабската Тема !!!

Разпалажете се удобно , почерпете се , послушайте ориенталски ритми и бъдете скъп гост на Арабските съпруги и приятелки !


Снимки от Маракеш    Арабската Култура В Снимки  Красиви жени и музиката на Hossam Ramzy - Maalehsh





Кои смe ние

ОАЕ :

Mln –
Mariabutti –
*Iman*- photo
Любиту-
Mimeto-
al-Yashbi' - photo


Ливан :
DUA – photo
Magda mm3 – photo
Mama*Mia – photo
Melany- photo
mari-am
Kriska77

Сирия :
Lorexa -
Amal – photo
Dtti – photo
Jasmin- photo
snejnatamar- photo
SkyBlue – photo
Шилан & Шиар- photo
Zaazu-
Hayati- photo
Манел- photo
Египет:
Edge-F
Water Lily - photo
  irbi6a
mira55
amal nadia
Самира
Mariuma
Veni Zaki
Mariam777
Maроко :

Svear - photo
Муцка - photo
akhyal_katya - photo
MakauiDanielа - photo
Najmat Al Maghreb - photo
gorchiv-badem
Йордания:

Sarated - photo
Latea
Тунис:
Marsy - photo
Алжир:
Dala - photo
Ceciflo
Valens
Бахрейн:
Dina767 - photo
Кувейт:
Um Sami - photo
Nadia Jasem - photo
 Queen Tiye -  photo
Афганистан:
nafasima - photo
Пакистан:
Reni 31 - photo
Палестина:
 еmadam - photo
Ирак
Megli

Йемен
Snowflake - photo


България и др.
AniSim - photo  , Angel Smile , bliznacite2004 - photo ,   Bonbonela  photo , DesertPrincess - photo , Другарче - photo , harriet TJB  –ОК - photo , Iska , мамамария , Muhsina-ОK - photo ,  , сексимоми4е , Eye of Ra - photo  , elisinia - photo , mimito /Ирак/ , ,  I~Abra~I - photo , ra4eto -  photo  , gallii -  photo , Bibi2202-Cape Town, SA  - photo , daniyah , Old sport ,rafaela






Стари теми :


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78






Стихове от наши мами - поетическата ни  гордост !



Сабах ал хаир!

За малко писане сега е време,
а после всяка по задачи да поеме,
С кафенце сладко, отвори очички,
и после окрилена като птичка
от любов и мили думи,
ти лоши мисли и тъга загърбвай.
За форума се сещай всеки миг
и през почивката -логни се с твоя ник!
                               
                                           akhyal_katya





Kогато често си седя пред компа
децата правят в къщата ми бомба
а после, докато подреждам
във форума избягвам да поглеждам
че той зараза е голяма
и хванели те-оправия няма
                           
                                DUA




И в офиса седя и нижа рими,
че мира няма мисълта игрива,
че работата верно е забава,
но без мухабет арабски и ден не минава.
Ах, колко трудно е
да бъдеш безразлична
пред тези мами, слънчеви и лични.
Деца и шеф  - ги слагам на кантара,
щом музата за чат припари!!
Админът гледа и "разнищва" сървъра,
ей тази приказлива Катя де ли е?
а тя говори.... в рими и със фабула....
щом отчета във зори предала е.
За обед няма време - пред компютъра ....
кафе, извара, морков и храна за мозъка.






Дъхави цветя са нацъфтели
в този форум
и при нас сред много мами смели,
има пролетни и китни,
скромни или любопитни,
готови за кафе и сладко
редовно пишат или рядко,
но винаги ги препрочитам
и все за нещо ново питам.

Как да се справим - трудно:
вкусни табиети,
щом всичките сме на диети
козумаче, пастичка, локумче
кафе, фурми или кус-кус
угаждаме на всеки вкус.   

При нас във форума е празник всеки ден,
защото имаме рода голяма.
Почувстваш ли се угнетен,
пиши на някоя арабска мама.                                     

                        akhyal_katya





Любителски рими,
за форумските ни цветя
    любими



 Тъй както всички знаят
и както всички пишат,
       Цветята са омайни
и приказно миришат,
      А вие като тях сте
жени неповторими,
       обичани прекрасни
завинаги любими!
                     
                     DUA




Идва лято, времето минава
чатът от емоции кипи.
Мамите арабски заминават
кой на юг, на север, на курорт дори,
че приятели и гласовит народ ще дойде
и насам при нас
по планини ще тръгнем - на море
от Бърмингам до Свети Влас.

Хайде, мили, време е за визите
тЪлЪфоните да развъртим.
Връзки и познати - всичките
към това дело да ги приобщим!


Няма как! Ще надприказвам Консула
и с писма, заверки и печат
Външно Министерство, зор и мъка, скоро да се укротят!

После срещи, снимки, чудесии,
сладоледи, фурми и кебап,
ден след ден в пазари и разходки
седмиците тъй ще отлетят!

                           akhyal_katya




В офиса ми днес реално
е тъй скучно и травиално.
Че  се чудя що да сторя
и таз скука да преборя..
Със запазената марка
на изпечена клюкарка,
ровя,търся, гледам в нета
теми,свързани с хлапета.
Форум чуден там намирам
на мига се регистрирам.
Със задачката се справям,
сайта в „Favourites“ добавям.
В него мами-арабелки,
правокоски, къдравелки,
викват ми задружно с глас:
- Заповядай тук при нас!
Отварят своето сърце,
протягат приятелски ръце.
Снимков материал показват,
за живота свой разказват,
в този хубав, пъстър свят,
в близък и далечен град!
Във моменти трудни, тежки
споделят своите болежки.
И даже ти да си далеч,
не си самотна ,тъжна веч.
Приятелки ти стават всички,
мами мили и добрички...
Тъй приятно е за мен
да ги срещам всеки ден.
Да виждам, че за тях е сладко
децата им да са с арабски татко!
                               
                               sarated





Обичам да говоря в рими,
Близнаците да споменавам
да питам Магда  за децата -
сега очаквам Нафасима,
Амал, Другарче, Рали Абра и други
на софрата.
Жега, слънце и трамваи,
но така е по-добре
за БОИЛА и не жаля
в центъра не ми е зле.

Дуа писа и замина, в рими
за бебоче ме подканя,
Саратед ме мотивира
пак да пиша и отмарям
от писма входящи -в стих
да премислям и премествам
срички, фабули и думи.
Ние тук сме поетични
и обичаме храна и моди
хем еднакви, хем-различни
арабелски мами точни!
                            akhyal_katya





Кате мило сладко, снажно,
за Лилито не зная -
предполагам нещо важно -
майчето дошло е най-на края....

Не съм я виждала отдавна,
ни във яху, ни във форум,
ала Лиленцето славна
няма да ни каже сбогом...

В тези дни прекрасни
с мама ще се поразходи,
по моловете разни,
в градинки ще походи...

Ще мине време, зная,
мама ще се прибере
и Лилка пак накрая
до форума ще се добере...

Ще разказва дълго и нашироко
за модите във ОАЕ
във Египет и Мароко;
по света - къде ли не!!
                     
                           Eye of Ra




Катерина-лакомия голяма,
здраво тъпче се за двама.

Тоз стомах-бездънна яма,
друга като нея няма!

Хич не й говорете за Рамазан,
иска да е вечен тя Байрам.

Мисли само за храна-гладна е сега!
Хляб и сол е много постно,
иска й се нещо вносно.

По 5 сандвича изяжда
и все не се наяжда.

Пасти , торти и халва
тъпче в своята уста.

Пици, шунки и филета
нагъва за мезета.

Предпочита мазно, люто,
насолено и напиперено,
хич не й предлагайте зелено.

Никакви диети не признава,
на масата първа застава.

Юруш, хайде на тавата,
че да не я изпревари родата.

 яж, Катино,  до насита
и не мисли за целулита!

 В тесния бял панталон
ще се пръснеш кат' балон.

И този път уви,
лакомията няма да ти прости!
                         
                               Шилан & Шиар






Кате, Кате, недей така,
100 кила ще станеш...
После няма как
с бялото да се покажеш...

А поемката за Лили
спретнах я завчас...
събирам нови сили
за всяка една от вас!!!!

                           Eye of Ra




Eдно две три-тук се разпиши
четири пет шест-тест купи днес
а бе ве-показа две
ге де е-тризнаци или пък две
момиче ли или момче?
Kаквото и да е - здраво да расте;
с късмет да е орисано;
с красота изписано;
да носи радост на мама и на тате;
да е компания на кака и на бате!

                           Water Lily + Eye of Ra











Любимата ни арабска музика

Традиционна и фолклорна :



Религиозна :

Sami Yusuf - Supplication
Sami Yusuf - Al-Mu allim
Дете пее молитва




Съвременна :

Ranin - Habib Alby
Madeline Matar - Ana Lameen
Eline Khalaf - Minny Leek
Ahmad Helmy - Ool Alo
Nawal El Zoghbi - Ghareeb El Ray
Kareem - Loun Sha3rek
Nawal El Zoghbi - Elly Itmanainto
Sally Njeim - Bela Ahbab
Mohamed Hamaki - Ahla Haga Fiki (remix)
Cheb Mami - Le Rai Cest Chic
Allah Allah Ya Baba


Детска :


Музикални сайтове :


http://www.djrecording.org/Products/tracks.asp?id=189 - египетски





 photo АЛБУМ
Имаме . На тайно място .
Ще получите парола , ако пишете в 5 поредни теми .
Представите обстойно себе си , семействата си , направите ни съпричастни на живота си . Бъдете искрени - дайте и ще ви дадем !!!

п.п. След като минат пет пълни теми изпратете ЛС с ваш имейл на dtti , ако никой от старите не е против тя ще ви пусне линк и парола към албумчето .



Ако ви интересува или сте любопитни - прочетете повече за :


Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 22:07 от dtti

# 1
  • Мнения: 126
  bouquetПърваааааааааааааааааааааааа

Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 20:10 от dala

# 2
  • Мнения: 3 215
Е,Дала, все пак успя да си първа.Аз пак втора... Party Айде хаирлия да е новата темичка! Praynig
От Дала танците, от мен - хапването!

Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 20:21 от Old Sport

# 3
  • Мнения: 3 215
Да започнем с лека вечеря...Да ви е сладко!









# 4
  • Мнения: 927
Страхотни стихотворения, машалла!! Поздрави и възхищение към поетесите!!!  Hug  bouquet
Много красиво оформление!  Hug  bouquet

# 5
  • Мнения: 800
-Хопала-тропала, Дребосъче.- каза Карслсон

# 6
  • Мнения: 126
АААААаа Шехирезадке-не се измъквай по пантофки в тая тема
Сладко сме се изтегнали -само както едни мързеливи арабки знаят и могат  ..И .си чакаме РАЗКАЗИТЕ
Зарежи ги тия почерпки-тука все някой е на диета-целогодишна  Joy

# 7
  • Мнения: 3 804
Old Sport ,rafaela,sexi-4акам мейлите ви на ли4ни

днес дреби си поиска една кукла -музикална ,и и  я взех-голяма радост беше-каките оба4е  запо4наха да гледат на кръв  #2gunfire,защото им пре4и да гледат,но радостта не трая дълго преди малко я донесе-разглобена с изваден музикална 4аст-та сега си имаме кукла която не пее,но пак е интересна-нали се сглобява и разглобява  Laughing
олд спорт ако това е лека ве4еря-то тежката каква ли ще е   Shocked newsm78

# 8
  • Мнения: 3 215
Ами утре ще ви сготвя нещо по-питателно,днес не остана време.Ето и нещо,което да ни съпътства по време на приказката:










# 9
  • Мнения: 110
Момичета, много хубава темичката! Хайде да е весела и забавна. Аз да кажа - много интересно е при нас има мислещи хора на това лятно училище - не робуват на предразсъдъци. Моят мъж обаче трудно се справя - на английски мисълта му не е така пъргава. Освен това за пръв път е лектор, а някои хора са дори над 40-те и той се е панирал.

Иначе пък лекцията за кулите още не е минала. Оххх, ама какво да се прави.
Има участници, които в ежедневния си живот имат мтого интересни професии!

А днес моят мъж реши, че е много влюбен в мене!  Embarassed Heart Eyes
Имахме едно упражнение  - на листове да се пишат думи - асоциации, а той ми дава един лист - каквото е писал за курса и още един лист - изпонаписал едни нещаааа. И се смее, че се червя. Добре, че си го прочетох наум първо.... в смисъл - да не зачета веднага пред аудиторията.

# 10
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
zapis4e! da ne  vi izpusna ot pogled!zdravejte na vsi4ki ot temata!

# 11
  • Мнения: 1
честита Нова тема!!!   bouquet  bouquet

# 12
  • Мнения: 104
И аz съм тууук Laughing
Поzдравления zа хубавата тема  bouquet

# 13
  • Мнения: 3 215
Да ви разкажа малко за Шарм ел Шейх, така както го видях и почувствах през онова далечно лято...Както много други световни курорти, и той си има лъскава хотелска зона и не толкова лъскава (никак даже) част, където живеят местните хора - някои работят в хотелите и ресторантите, някои имат магазинчета, работилнички...Центърът се нарича Наама Бей (Naama Bay) - "наама" означава "приятен" на иврит.Е,приятно си е там,спор няма.През деня всичко замира (особено през лятото),само за да избухне в облак от музика, цветове и аромати, когато слънцето залезе.Безборй светлини озаряват стъпките ви от магазинче в магазинче,от ресторанта към бара или към кафетата на плажа, където мързеливо се разполагате върху покрития с черги и възглавнички пясък,за да изпиете чаша каркаде, да подишате уханието на шишата (е,може и да си смукнете малко),унесени от шепота на вълните,да си кажете,че сте постигнали нирваната и искате времето да спре и мигът да продължи вечно.
Даунтаун или старият град е по-тривиалната част от Шарм,но точно толкова,че и малко повече, екзотичен и пъстър,най-важното: по-истински.Знам,че вече е безвъзвратно променен от магазините за сувенири, ресторантите и хотелите,които изникнаха като гъбки и там, но това го направи по-чист и цивилизован.Там е и пристанището,откъдето започна моето пътешествие и влюбване в Синай, пустинята и пурпурните залези...
Една сутрин,много рано, вместо да се отправим към леглата, по незнайни причини потеглихме към стария град.Не бях ходила още там,затова ми беше интересно.Бяхме и гладни,а там беше мястото,където за малко пари можеш да си купиш голеееми сандвичи (с уговорката,че сандвич в случая изобщо не описва правилно това,което получаваш).Та стигаме ние събуждащия се стар град - залива ни глъчката на ранобудни готвачи,гладни египтяни,зареждащи магазините камионетки;хора, щляпащи по джапанки нанякъде ...Шарения,която набързо ме събужда и започвам като дете да попивам всичко,което виждам през прозореца на колата.Един друг свят - лишен от пудрата на хотелската зона, мръсен,шумен и истински. С Грит като първи дами оставаме в колата, докато спътниците ни с два скока изчезват сред тълпата и след малко се връщат с храната - топли арабски питчици,пълни с уханен фалафел и фул (бакла,сготвена по най-божествения начин на света),кисело-люта туршия в найлоново пликче,фреш от портокал в пластамсова бутилка от минерална вода...И започва едно пиршество...Какво повече му трябва на човек?!
Малко по-късно с издути тумбаци се катерим по една скала,откъдето се открива красива гледка към морето.Направихме каквото можехме за тялото,сега наред е душата.Любувайки се на озареното от утринното слънце море,слизам малко по-надолу от другите.И в този момент романтиката отстъпва нясто на едно стадо от гигантски тлъсти комари,които нагло започват да ме нападат.Аз не губя самообладание,започвам да ритам и мятам ръце,отбранявайки се смело.Само, че другите са малко по-далеч от мен,не виждат комарите,а само мен - как ритам и се мятам като полудяла и отвреме-навреме издавам дивашки писъци.Гледката е покъртителна.За секунди те са онемели,защото наистина решават,че съм се побъркала.В следващия момент обаче,разбират,че това е невъзможно и избухват в най-идотския кикот на планетата,докато аз продължавам да се бъхтам и да си пазя честта от летящите нападатели.
Така приключи първата от много визити в стария град - сити,пълни с впечатления и уморени до смърт се отправяме към меките и чистички легла в хотела.

# 14
  • Мнения: 333
Хопалянка и аз в новата тема  smile3535

Дуа Да е жива и здрава малката ти сладуранка!  Heart Eyes Hug
http://shop.babyworld.co.uk/images/xt_pics/4995tvtummylaalaa1_3.jpg

Олд спорт Много хубави снимки слагаш, особено това с чая много ми хареса захарничката и табличката. Красота...  Heart Eyes

Найра Много интересно...  Simple Smile рядко се срещат такива момичета като теб. Хубаво е това, че имаш близки и познати от тази религия..малко или мн си по-запозната с нещата. Много мъничка си била, когато сте се запознали с приятеля ти..сигурно сте били от едно училище. Съдба! Пожелавам ти искрено всичко най-добро!  Hug

Нафасима, джанъм  Grinning  Hug започнах като-продавач консултант в един новооткрит магазин за дрехи. И аз не съм забравила за панталона.  Party Grinning

Деси И аз съм съгласна за паролите и за стария албум. В този новия не качих снимки, защото не можех да се справя с него. И не можех да разглеждам албумите на момичетата..искаше ми пароли все.  Confused
Каките защо така са счупили кукличката на Даянка - сладуранка...  Heart Eyes И ние така със сестра ми понякога не можем да се търпим. И най-много се караме за парфюми , козметика, джунджурийки...сигурно и при вас има същия проблем.  Grinning

Лили Много интересни неща научавам от тебе за тия създания. Не ми се е случвало, но съм чувала от стари хора и от мои баби и дядовци за мн срещи с тях. Знам много такива истории. Например дядо ми е казвал, че през ноща ако някой ти викне по име и ако викне не повече от 2 пъти означава, че е джин. И ми беше мн интересно като бях малко на село, когато отвън викаше някой и хората винаги изчакваха да извикат поне 3 пъти. Не трябвало въобще да разговаряш с тях. Все още роднините ми помнят за случката на пра дядо ми, когато му се е наложило да пренощува в гората са се насъбрали около него много джинове и правили сватба....подмамвали го и се опитвали да го разговарят. Плашели се от огън и от един вид дърво...меше се казва на турски дървото, но незнам как е на български и той се обградил с такива дръвчета и си е запалил огън и цяла нощ не мръднал от там и само, когато се приближавали до него им подмятвал запалени пръчки и те се отдалечавали назад и така цяла нощ са били при него до като се осъмни. Дядо ми също ми е разказвал в къщата, която живеели преди имало и една нощ пред него се появило като някакво животно. Още много подобни са ми разказвали.....но не искам да разказвам и после да не можем да спим пак на спокойствие. Аз снощи постоянно се събуждах с мисълта за това. И си казвах ля иляхе иллялах уа мохаммадан расулуллах и заспивах пак.  Laughing Голяма пъзла съм.  hahaha

Акхиял Много романтично.  Heart Eyes Според мен в това  е тайната на щастливата и пълноценна връзка.  Simple Smile

Дала Радвам се, че вече сте по-добре. Наистина мн е пораснал Раянчо-красавец, машаАллах.  Heart Eyes 
Много интересно това ... човек какви неща научава и вижда докато е жив. И аз съм чувала, че най-много магии правят в Алжир. С тия работи шега не бива. Много е странно както са казали момичета, че хем е харам, а пък смесват с това религията.

Катенце Евала на тебе!  Peace И аз не знаех, че се кланяш. Какво по-хубаво от това за един мюсюлманин. Твоя сигурно сега още повече се гордее с тебе...нека да чуе и свекървата. 

п.с. Днес като бях на центъра видях арабско семейство туристи. Бяха един мъж и 3 жени....седяхме мн близо в макдоналдс и на мен нали са ми интересни  Laughing и от разговора им разбрах, че идват от Бейрут. Отначало си помислих, че жените са чужденки, тъй като бяха с мн къси панталинки и потничета с голо пъпче, а и в същото време доста пълнички и с мн целулит по краката  Sick .... когато ги погледнах в лицата бяха с типични арабски черт. И ми стана много интересно и за пръв път видях живо толкова мн разголени арабки. Странно ми беше, защото аз не мога да си позволя толкова разголена да ходя.  Mr. Green И това го видях.

КРИСИ ЛЕХТИХЕТ От няколко дена забелязах, че ни четеш.  Simple Smile Заповядай при нас. Ние обичаме новите попълнения сред нас. Заповядай на сладка раздумка!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт