Пюрета Ам-Ам и захранване със зеленчукови...

  • 1 159
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 514
Моля ви да ми помогнете - откъде купувате пюрета Ам-Ам? Ходих във Фантастико на бул. Витоша, но там нямаше никакъв избор. Ще започвам да давам на моя малчуган зеленчуковир но там имаше само асорти. Доколкото знам трябва да се започне с картофено и морков, или картофено и тиква и т.н.
Като започна със захранването само един вид зеленчуково пюре ли трябва да му давам или мога всеки ден да давам различно пюре?

# 1
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Купувала съм от ХИТ в Младост, Магазин 3,4,5 на пазар Ситняково, в 3 магазинчета в кв. Гео Милев.
Мисля, че по-бързото въвеждане на храни се препоръчва при късното захранване /след 6-ти месец/.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 198
Като започна със захранването само един вид зеленчуково пюре ли трябва да му давам или мога всеки ден да давам различно пюре?

Нашата педиатърка препоръча да започна захранването с млечно-картофено пюре, като първия ден дам 1-2 лъжички, на следващия 2-3 и така постепенно да увеличавам количеството-но само от едно пюре! Каза след като свикне с вкуса на млечно-картофеното пюре да добавя морков. След няколко дни да започна да добавям други зеленчуци-тиквичка, тиква....... Твоето бебче е още малко, така че подходи към захранването предпазливо и бавно.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 356
Като започна със захранването само един вид зеленчуково пюре ли трябва да му давам или мога всеки ден да давам различно пюре?

Нашата педиатърка препоръча да започна захранването с млечно-картофено пюре, като първия ден дам 1-2 лъжички, на следващия 2-3 и така постепенно да увеличавам количеството-но само от едно пюре! Каза след като свикне с вкуса на млечно-картофеното пюре да добавя морков. След няколко дни да започна да добавям други зеленчуци-тиквичка, тиква....... Твоето бебче е още малко, така че подходи към захранването предпазливо и бавно.
Ти домашно приготвено ли имаш предвид? Ако реша да купувам готови, има ли чист картоф от някоя марка? Понеже и ние скоро ще ги почваме, се чудя какво първо да въведа? Аз не съм много сръчна с пасатора, така че ще се ориентирам май към готовите Grinning. При това положение с какво е хубаво да започнем? Мерси.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 198
Да, аз давах само домашни.

# 5
  • Мнения: 514

Нашата педиатърка препоръча да започна захранването с млечно-картофено пюре, като Ти домашно приготвено ли имаш предвид? Ако реша да купувам готови, има ли чист картоф от някоя марка? Понеже и ние скоро ще ги почваме, се чудя какво първо да въведа? Аз не съм много сръчна с пасатора, така че ще се ориентирам май към готовите Grinning. При това положение с какво е хубаво да започнем? Мерси.
Цитат


На мен ми казаха да започна с готовите и като захраня да давам домашно приготвени. Днес му дадах една лъжичка пюре от тиква и картофи на Хип. Не можах да намеря картофено на Ам Ам. Има само комбинирани с грах, моркови и т.н. Откъде мога да купя картофено пюре или картофи с моркови?

# 6
  • Мнения: 548
Аз лично не съм виждала чисто картофено пюре. Има само моркови на Гербер, но само картофи - не знам. Сънвал имат "Фин алабаш с картофи", но техните пюрета по принцип са доста гъсти. Хипп имат "ранни моркови+картофи". Ам-Ам имат картоф+тиква, което обаче изобщо не може да се сравни със същото пюре на Хипп. Семпер имат много вкусно "картоф+царевица" и "Картоф+грах", но техните освен че са скъпи (2,15 лв малкото бурканеч), също са доста гъсти.

# 7
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Картоф+цалевица и картоф+грах не стават за захранване.
Има на Кечкемети пюре картоф и ябълка. Леко киселее и е много приятно на вкус. Купувала съм го от Мартинс близо до хотел Плиска.

# 8
  • Мнения: 548
Има на Кечкемети пюре картоф и ябълка. Леко киселее и е много приятно на вкус. Купувала съм го от Мартинс близо до хотел Плиска.
Лично аз избягвах пюретата със захар при захранването, а всички Кечкемети (както и Ам-Ам, между другото) имат захар...

# 9
  • Мнения: 844
Има на Кечкемети пюре картоф и ябълка. Леко киселее и е много приятно на вкус. Купувала съм го от Мартинс близо до хотел Плиска.
Лично аз избягвах пюретата със захар при захранването, а всички Кечкемети (както и Ам-Ам, между другото) имат захар...
Е, добре де, как ги ядат несладки пюретата вашите бебета. Ние от този сладък Фризолак, не е л сладко не го вкусваме. На Хип хубави ли са?

# 10
  • София
  • Мнения: 2 356
А какво значи Кечкемети (простете за невежеството, ама не разбрах Embarassed)
Dezyg къде е този Мартинс, ние сме сравнително близо до Плиска, да го посетим.

# 11
  • Мнения: 514
Моля ви да ми кажете като започна захранването само един вид пюре ли трябва да давам или мога да ги сменям?

# 12
  • Мнения: 844
Моля ви да ми кажете като започна захранването само един вид пюре ли трябва да давам или мога да ги сменям?
Аз знам, че трябва да даваш от един вид някъде 5-6 дни поне, да видиш дали има алергична реакция и чак тогава да пробваш нещо друго. След като сте прееминали теста за алергичност след време ако повтаряш същото пюре не е нужно да изчакваш толкова. Иначе ако бързаш и имате проблеми, няма да знаеш от какво е?

# 13
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Кечкемети е марка пюрета.
Магазин Мартинс се намира на ул. ЛИДИЦЕ 2
тел. 971 71 60
работно време
понеделник - събота 9,00-19,30 часа
неделя 10,00-16,00 часа

# 14
  • София
  • Мнения: 2 356
Кечкемети е марка пюрета.
Магазин Мартинс се намира на ул. ЛИДИЦЕ 2
тел. 971 71 60
работно време
понеделник - събота 9,00-19,30 часа
неделя 10,00-16,00 часа
Мерси  Grinning

Моля ви да ми кажете като започна захранването само един вид пюре ли трябва да давам или мога да ги сменям?
Аз знам, че трябва да даваш от един вид някъде 5-6 дни поне, да видиш дали има алергична реакция и чак тогава да пробваш нещо друго. След като сте прееминали теста за алергичност след време ако повтаряш същото пюре не е нужно да изчакваш толкова. Иначе ако бързаш и имате проблеми, няма да знаеш от какво е?
  202uu

Общи условия

Активация на акаунт