В 8 г.с. с кървене и кафеникаво зацапване моля помогнете

  • 23 012
  • 35
  •   1
Отговори
Цитат
Zdraveite mili momicheta. Sled strahotnta novina che sme bremenni sled pochti 3 godini opiti vsichko vurveshe dosta dobre do 6g.s. kogato poluchih kurvene beshe iarka rozova kruv i imashe edno malko susirache. Otidoh vednaga pri moita lekarka koiato mi kaza che embriona oste se vijda no che ako produljavam da kurvia da otida na sledvastia den sutrinta da mi go mahnat,  #2gunfire
oxxx beshe prosto ujasno izjiviavane. Slava Bogu kurveneto ne produlji i na sledvastia den otidoh na drug lekar koito mi kaza che tova e nesto absoljutno normalno v purvoto trimesichie. Uspokih se do dnes.
Tazi sutrin imah leko kafenikavo zacapvane sega ne se uplashih tolkova mnogo zastoto chetoh dosta i znam che po-princip e dosta normalno osobenno ako suvpada i s idvaneto na cikala koeto pri men e taka zastoto cikala ako ne biah bremenna bi triabvalo da mi doide sled dva dena, taka sushto tova zacapvane ne e e pridrujeno s bolki. A chetoh dori che moje de e ot hormonalni promeni i az do vchera si slagah vaginalno progesteron koito mi biaha izpisali ta neznam moje i tova da e.

Mili momicheta nadiavam se da ne sum dosadila no naistian tolkova mnogo pritesnenia i strah prosto nikoga ne sum si mislila che taka jelanata bremennost moje da e pulna s tolkova strah. Moliavi ako ste imali podobni problemi spodelete. Az utre sum na lekar ta posle ste razpraviam.Blagodariavi. Kusmet i leko bremeneene.  bouquet
Здравейте мили момичета. След страхотнта новина че сме бременни след почти 3 години опити всичко вървеше доста добре до 6г.с. когато получих кървене беше ярка розова кръв и имаше едно малко съсираче. Отидох веднага при мойта лекарка която ми каза че ембриона още се вижда но че ако продължавам да кървя да отида на следващия ден сутринта да ми го махнат,  :2гунфире:
оххх беше просто ужасно изживяване. Слава Богу кървенето не продължи и на следващия ден отидох на друг лекар които ми каза че това е нещо абсолютно нормално в първото тримесичие. Успоких се до днес.
Тази сутрин имах леко кафеникаво зацапване сега не се уплаших толкова много защото четох доста и знам че по-принцип е доста нормално особенно ако съвпада и с идването на цикъла което при мен е така защото цикъла ако не бях бременна би трябвало да ми дойде след два дена, така също това зацапване не е е придружено с болки. А четох дори че може де е от хормонални промени и аз до вчера си слагах вагинално прожестерон които ми бяха изписали та незнам може и това да е.

Мили момичета надявам се да не съм досъдила но наистиан толкова много притеснения и страх просто никога не съм си мислила че така желаната бременност може да е пълна с толкова страх. Моляви ако сте имали подобни проблеми споделете. Аз утре съм на лекар та после сте разправям.Благодаряви. Късмет и леко бременеене.  bouquet


-----------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: ср, 30 юли 2008, 14:09 от Доня Туфиня

# 1
  • София
  • Мнения: 5 718
Аз имах подобни проблеми, но след като започнах Утрогестан (прогестеронов препарат) ми спря зацапването. Дано и при вас нещата се оправят!  Praynig

# 2
  • Мнения: 9 814
Аз имах подобни проблеми, но след като започнах Утрогестан (прогестеронов препарат) ми спря зацапването. Дано и при вас нещата се оправят!  Praynig

При мен беше същото.
Аз бях в 7 г.с.

# 3
  • Мнения: 191
В първите седмици от бременността е по-тревожно, ако имаш яркочервено и силно течение. Кафеникавото и оскъдно течение може да е свързано със закрепването на яйцеклетката или други необезпокоителни причини. При всички случаи е най-добре да идеш веднага в Урхенсиас, за да те видят и да си по-спокойна. Успех!  Peace

# 4
  • Мнения: 9 973
Аз имах подобни проблеми, но след като започнах Утрогестан (прогестеронов препарат) ми спря зацапването. Дано и при вас нещата се оправят!  Praynig
и аз също

# 5
  • Мнения: 1 512
Подобен проблем имах към 7-8 г.с. Моят лекар ми обясни,че при имплантиране на  оплодената яйцеклетка се получава кафеникаво зацапване.Дано и при тебе да е така.Успех.

# 6
  • Мнения: 298
Мила,отивай веднага на лекар.Не искам да те плаша,но при мен симптомите бяха същите.За жалост не доведоха до  добър край.Дано всичко да е на ред при теб.Ще стискам палци и  Praynig   Hug

# 7
  • Мнения: 342
Привет!
И аз имах кафеникаво зацапване и леко кървене без болка в 7 г.с.
При мен се оказа, че плода не може да се закрепи добре, заради недостига на прогестерон! Това е хормона, който играе съществена роля при образуване на плацентата. Доки веднага ми изписа Утрогестан и ми 10 дни лежане вкъщи. Какато тя се изрази: "Ще ставаш само до хладилника и банята! Сега плода се закрепва!"
Така че, миличка, отивай на лекар да видят фетусчето.

# 8
  • Мнения: 907
Аз също имах кървене в началото - 6-7-8 г.с. Полежах и в болница 1 седмица, даваха ми Прегнил. После лежах вкъщи още 2 месеца. В 4 месец се върнах на работа за 2-3 месеца (последните 2 месеца си стоях вкъщи за по-сигурно) и не съм имала повече проблеми. Но докато влязаох в 12 г.с. наистина ставах едва ли не само до тоалетната и хладилника, излизах само, за да ходя на доктор (живеем на 5 ет. без асансьор).
Лежи и почивай, приемай медикаментите, които са ти предписали и дано всичко да е наред при прегледа.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 576
И аз имах такова кървене към 7ма и към 10та седмица, но с Прегнил спираше на момента. След това съм нямала проблеми.

# 10
  • София
  • Мнения: 585
Имах и имам подобен проблем. Имам кафеникаво зацапване всеки месец. Снощи отново (в шести месец съм). Ходя всеки път веднага на лекар и при моята си докторка. За сега никой не може да види от къде точно идва... Просто си е там - всичко вътре е спокойно, но то се появява... Реших, че щом ми разрешава дори да пътувам из България не е тревожно... НО - е само кафяво - без червена кръв или нещо подобно.

Появява ми се най-вече при силно вълнение - и отрицателно, но и положително.

# 11
  • Мнения: 61
И аз имах същия прооблем в 6-7г.с.Полежах 1 седмица в болница,после 1месец в къщи,но ставане само до тоалетната,никакво пътуване с превозни средства,плюс това пиех Утрогестан,освен това до 3месец ми слагаха инжекции Прегнил/те се слагат по схема/ и почти до края на бремеността ми биеха но-шпа и пиех магнерот след 3месец.Слава богу всичко приключи успешно,нищо,че имам още оттоци от инжекциите,но всичко си заслужава. Успех и леко бременеене!!  bouquet

# 12
  • Мнения: 46 437
И аз имах, в 11-та г.с. Ношпа само ми даваха, всичко завърши благопулучно.
Успех!

# 13
  • Мнения: 543
И аз имах кървене, на два пъти, в началото на бременността. Полежах 2-3 дни в болница, даваха ми Но-шпа, после ми дадоха болнични и лежах вкъщи. При мен причината беше ниска плацента или полип - не се разбра точно кое от двете е причинило кървенето. Но всичко завърши благополучно. Обаче причините за кървене може да са много различни. Затова по-добре се консултирай с лекар, ако се наложи постъпи в болница за малко, където ще те наблюдават. Успех и докладвай скоро, че всичко е наред Simple Smile

# 14
  • Мнения: 4 784
Аз имах подобни проблеми, но след като започнах Утрогестан (прогестеронов препарат) ми спря зацапването. Дано и при вас нещата се оправят!  Praynig
Но ми ставаше лошо от Утрогестана и бързо го спрях, но пък имаше ефект все пак.

Общи условия

Активация на акаунт