Предучилищна и после?

  • 1 198
  • 10
  •   1
Отговори
Дъщеря ми изкара предучилищната на 5 години.Сега на 6 години и 1 месец и предстои първи клас.Справя се отлично,но ни предстои местене в София.Мисля си ,че няма да я приемат в София,защото вече сме закъснели със записването.Въпросът ми е може ли да изкара на ново предучилищна в училище или нулева година,за да тръгне на 7 години в първи клас.Все пак се притеснявам,че няма да се справи с натоварването.Искам да добавя,че госпожите са много доволни от нея.И да вметна,че предучилищната я кара в София,след това се преместихме в провинцията и на дъщеря ми тук определено и беше много лесно.

# 1
Извинявам се,темата беше за Нашите деца.Сьжалявам,че не обърнах внимание.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 783
Предучилищна, легално, два пъти не може да се кара. Но "нулева " година, както  я наричате, мисля, че може. А със записването сте закъснели само за определени училища. В т.нар. нормални квартални училища, би трябвало да нямате проблем.

# 3
  • Мнения: 14 133
Все някъде сигурно има свободни места. Ако мислите, че детето ще справи и е готово за училища - записвайте я.

# 4
  • Мнения: 9 814
Свободни места в училищата има.
Освен, ако нямаш изискване да бъде от много престижните.
Както вече са ти казали две години поред в предучилищна легално не може да изкара детето.
Много родители обаче го правят с връзки.
Смисъл от това не виждам.
Нулева година- може щом детето има документ за завършена предучилищна група.

# 5
Благодаря за отговорите.Да,имаме свидетелство за завършена предучилищна.Мога да си я оставя в къщи и да се занимавам с нея и другата есен живот и здраве в първи клас.За сега е записана тук в провинцията,но ни предстои местене в София,както вече споменах.

# 6
  • На село
  • Мнения: 873
... две години поред в предучилищна легално не може да изкара детето.
Много родители обаче го правят с връзки.

Какво значи това, Франческа, обясни, моля те? Все пак документа за завършена предучилищна си има номер и печат и по някакъв начин влиза в "досието" на детето.
И още един въпрос - щом детето завърши предучилищна и си получи документа за това, задължително ли през есента на същата година трябва да постъпи в първи клас или може да изчака една година? 

# 7
  • Мнения: 13 512
За да я запищещ в първи клас,  ти трябва свидетелство за  завършен подготвителен клас. Щом сте го изкарали, можеш и да не я пускаш на училище тази година. Нищо няма да ти направят. Не могат да откажат да запишат детето ти в първи клас. Даже си мисля, е в София , ако не кажеш че е завършила шредучилищна, можеш пак да я запишеш. Не мисля, че регистърът е национален.

# 8
  • Мнения: 34
моя син сега ще е 1 клас и в неговото училище има много свободни места предполагам че е така във всяко квартално училище

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз си мисля, че в кварталните училища няма да има проблем.

# 10
  • Добрич
  • Мнения: 5 427
Не може да няма училище със свободни места за първокласници. Ако държите детето да бъде в някое точно определено училище там може да няма места, но не мисля, че е удачно за детето да си стои у дома една година. 
Имам позната, на която детето ще бъде есента за втори път предучилищна група. През миналата учебна година то посещаваше занятия в предучилищна група към детска градина. Директорката беше помолила майката да го даде в тази група, като и беше обещала, че ще повтори после групата. Когато децата са завършили на него не са му дали удостоверение. Познатата ми беше задължена на директорката и затова се съгласи детето и да повтори предучилищната група. Как точно директорката е оформила юридически документите нямам представа. Мисля, че в детската градина могат да излязат със становище, че детето не е готово още за първи клас и може би тогава не дават удостоверение.

Общи условия

Активация на акаунт