Днес ми е мъчно, защото...6

  • 17 433
  • 303
  •   1
Отговори
  • Мнения: 366
...днес се навършват две години от загубата на малката ни принцеса. Боли. Много боли. Няма сила, която да изтрие болката, да я накара да изчезне.
Преди няколко дни опитах да говоря за това с баба ми, та тя ми каза: "Не мисли за това, опитай се да забравиш, нали сега си имаш Макс." Така е, имам Макс, но едно дете не може да е заместител на друго. Много ме нараниха тези нейни думи, как не може да ме разбере, нали е майка и тя!?
Каквото и да ми говорят аз никога няма да те забравя, мъничка моя!  Cry

# 1
  • Мнения: 3 621
Bori-Ana  Hug Hug Hug
Flowers Rose Flowers Rose за малката ти принцеса
Само човек преминал през същото може да те разбере как се чувстваш, на мене затова ми е толкова лесно тук да споделям какво ме мъчи
В памет на твоето , на моето и на всички ангелчета искам още веднъж да си пожелаем никой вече да не разбира как точно се чувстваме

# 2
  • Мнения: 7 107
Bori-Ana, баба ти те обича. Предполагам, че иска да бъдеш нейната обичана щастлива внучка, спонтанното чедо от един скъп за нея период. Когато се е радвала на събраните около нея нейни деца и внучета. Не е намерила правилните думи, но това което ти е казала е имало добър умисъл. Не й се сърди. Пътят към ада е осеян с добри намерения.  Hug
 Hug Hug Hug  Heart Eyes за теб и  Flowers Rose Flowers Rose за твоята Малечка.

# 3
  • Мнения: 533
Боряна Hugте горкичката думите на бабата ти са казани така че да намираш утеха в детето си не се обиждай понякога хората казват неща които непрозвучават правилно още повече само човек сполетял го такава трагедия може да ни разбере и каже уместните думи но пък и има моменти когато и това непомага и аз като теб знам че принцеската ми в мен няма да замени братчето си ангелче,но се радвам истински че ще си я гушкам живот и здраве края на ноември.

# 4
  • Мнения: 3 016
БориHug те и знам какво е в душата ти. Колкото и години да минат мъката ще е все същата . Нашите малки душички ги няма ............независимо дали имаме друго дете преди или след тях .То е било плът от плътта ти .Ти си го носила ,родила и после изведнъж.........  го няма, просто ей така .
           -за твоята малка принцеска

# 5
  • Мнения: 3 166
Боренце, Hug
и на мен ми се струва, че бабата е казала това, не защото не разбира, че едната рожбичка не замества другата, а защото се опитва да ти вдъхне сили. От обич го е казала. просто понякога хората не намират най-удачният начин.

Flowers Rose Flowers Rose - за мъничкото ти момиченце

# 6
  • София
  • Мнения: 1 941
Борианче,  Hug
Явно това е начина на другите да успокояват. Не ни разбират, не са в душата ни... Не я упреквай, тя мисли за теб, да не ти е тежко. Когато аз попитах една моя много близка приятелка, защо на РД на Поли никой не ми се обажда и не я споменава, тя ми каза - Знам че има рожден ден и я мисля, но какво да ти кажа като ти се обадя... Confused Хората предпочитат да мълчат, заради теб, дори заради себе си. Само тук при нас е различно, ние сме различни...
 Flowers Rose Flowers Rose за твоето момченце

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Бори, съжалявам, че се чувстваш неразбрана в мъката ти! Естествено, че винаги ще ти липсва, защото винаги ще я обичаш.  Flowers Rose Flowers Rose за мъничката ти дъщеричка!

Хората наистина не разбират, как звучи в нашите уши това, което казват. Съвсем скоро една позната, която ме видя да се разхождам само с мъжа ми коментира - "Сякаш нямате деца!".  Явно смяташе, че да нямаш деца е голямо облекчение. Толкова страшно ми стана... Но й казах, че тази фраза ми звучи ужасно и съм сигурна, че няма повече да я повтори. Едното ми дете наистина го няма и няма да се върне...

# 8
  • София
  • Мнения: 1 941

Почивай в мир, мила бабо!
Мисля за теб! Praynig

За Поли и Ангелчетата ни!  Praynig
Обичам те, маменце, от моето сърце никой не може да те вземе! Praynig
Липсваш ми, всеки ден... постоянно Cry
Спи, спокойно мое миличко, мъничко слънчице! Praynig

# 9
  • Мнения: 3 166
Аги,  Cry
толкова те обичам, а съм безсилна пред болка ти...

# 10
  • Мнения: 651
БориHug. Няма да спре да боли, няма и да забравим не само защото не можем, но и защото не искаме и не трябва. Малко са хората, които намират точните думи за да изразят съпричастността си към нашата болка. Винаги, когато ми стане непосилно мъчно за моето първо детенце се чудя ако то не си беше отишло дали сега щях да имам това прекрасно човече. От това не ми става по-леко, нито ме боли по-малко, но някак си се успокоявам, че вероятно това е била цената на сегашното ми щастие. Естествено Бобчо не е нито заместител, нито лечение - той е съвсем отделна личност и винаги ще ги обичам безкрайно и двамата - всеки по различен начин, но еднакво като количество и качество. Нагушкай Макси и си помисли за нея. Аз вярвам, че тя усеща твоята безмерна и вечна обич към нея.  Hug

# 11
  • Варна
  • Мнения: 617
  Девет дълги месеца без Криско...Почивай в мир, мъниче!

Ели,
Тъгувам
с твоята мъка
Добра съм
от твоята благост
Умирам
от твоята болка
Възкръсвам
от твоята радост


П.П. Бори, не се сърди миличка, не винаги човек намира най-точните думи... Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 1 941

 Flowers Rose Flowers Roseза Криско
Ели, Hug

# 13
  • Мнения: 3 621

Спи спокойно вечния си сън, мъничък Криско
 Hug Hug Hug за теб Ели

# 14
  • Мнения: 7 107
 Flowers Rose Flowers Roseза Криско.
Slavi_Yo, Hug

Лилибон, Аги,  Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт