Ново 20 - соевите храни пречели на зачеването

  • 1 448
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 154
Мда, ей сега го казаха по новините на Нова. Британски учени установили, че соевите храни пречат на зачеването... натрупвало се нещо си в организма и по някакъв начин пречело на спермитата... ставали по-бавни и не знам какво още (телевизора беше намален, а аз   phoneuu и толкова чух с половин уше...
По-късно пак ще дебна новините, че да чуя повече.
Някой да е чул такова нещо? Мнение?

# 1
  • Мнения: 3 376
Абее то малко като с кафето - можеш да прочетеш сумати статии как кафето пречело на зачеването, и още толкова как помага Wink

Сега по-сериозно: не съм чела за подобна информация. Чела съм, че оцветители, консерванти, натриев глутамат и т.н. химии пречат на зачеването, и по-точно благоприятстват ПКЯ. Обаче според мен за да се натрупа нещо в организма ти в такова количество, че да има подобно влияние, би трябвало всеки ден да ядеш солидни количества от него. А кой яде по цял ден соя? Верно, че я има в колбасите и може би каймата, но ако не се тъпчеш само с това, едва ли има ефект.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 272
И аз съм чувала, че соевите продукти не са хубави за мъжете, защото съдържали много естроген и не влияели добре на спермата. Но затова пък се препоръчват за жените.

# 3
  • Мнения: 3 154
Хм, може и за мъжете да е ставало дума newsm78 Ще гледам аз пак по-късно та да чуя хубаво.
Иначе и аз си мисля, че не консумираме соеви храни в толкова голямо количество Thinking

# 4
  • Мнения: 1 320
слънчо,
слушай внимателно дали това проучване е правено и в китай, щото там соята им е една от основните храни, пък я ги виж китайците-не можем ги стигна по многобройност. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 399
И аз съм чела че соевите храни имат отрицателен ефект върху зачеването. Дължи се на растителните естрогени които се съдържат в нея. В някои азиатски страни се използва като естествен контрацептив. Но и аз не мисля че у нас соята е до такава степен консумирана, че да се отрази на забременяването.

# 6
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Може и да е истина,но пък се чудя защо китайците са 1,5 милярда  Wink ако те не консумират соеви храни........

# 7
  • Мнения: 4 324
Преди време едно момиче - Eti, пусна статия, преписана от някъде си, че соята разваля спермата. Причините са чесъдържа естрогрн.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1350.0

# 8
  • Мнения: 980
А моят е вегетарианец. И сега стой та гледай как Ще му спра соевите наденички, дето обича да хрупа по грил_партитата Naughty
3а всеки случай Mr. Green

# 9
  • Мнения: 6 315
От:
http://www.omsco.co.uk/index.cfm/organicmilk/News.Article/notice … a_health_question

Продажбата на соево мляко е нарастнала с 20% за годината и сега това е една от най-бързо разпространяваните напитки в държавата. Веднъж като избор на вегъните (бел.пр. вегетарианец, който не консумира никакви продукти от животински произход) и на тези хора, които имат алергия към прясното мляко, сега се твърди, че соевото мляко е с по-малко мазнини, по-ниско съдържание на холестерол в сравнение с кравето мляко и по този начин то става сериозен негов съперник. Все пак една статия в Observer Food Monthly засяга въпроса за това дали соята е здравословна храна.

Соята е навсякъде! изпозлва се като агент за "напомпване", който повишава и съдържанието на протеини в обработваната храна. Екстрактите от соя се използват като емулгатори и соевото олио се немира в маргарина, олиата за готвене и сосовете. Но сега, изследовател от Белфаст е доказал, че соята влияе върху мъжката плодовитост не като намалява броя на сперматозоидите, а като ги прави мързеливи и така намалява шанса за оплождане. Това се дължи на съдържанието на изофлавони в - химически съединения които наподобяват естрогена. Те се намират в толкова високи концентрации че деца, хранени със соева формула могат да получават количество хормони равно на пет противозачатъчни хапчета на ден!

изследванията са показали неясни резултати, но старшите изследователи във FDA твърдят "Съществува голямо количество данни от изследвания въху животни, че соевите продукти има гоитрогенен (влияние върху тироидната жлеза) и дори канцерогенен ефект.".

Съществуват още и значителни екологични ефекти от отглеждането на соя - за да прочетете пълната история посетете:
http://observer.guardian.co.uk/foodmonthly/story/0,9950,1342291,00.html

П.П. Пускам още един линк на английски - в него пише, че и бременни жени не трябва да ядат соеви продукти. Това е с пожелание всички от вас да имат повод да не ядат такива неща Simple Smile   bouquet!
http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/503781.stm

Последна редакция: ср, 22 юни 2005, 16:49 от Margarita

# 10
  • Мнения: 4 324
Във форумите на Зачатие има подобна тема, за вредата от соевите продукти.

http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1038

Ето какво е написала mini

Днес по новините на Бтв, пуснаха репортаж за едно изследване. Ще се опитам да ви предам инфото максимално точно.Става въпрос, за прием на соеви продукти.
Учени са установили, че жените приемащи храни богати на соя, зачеват по- трудно. Това се дължи на факта, че соевите продукти стимулират производството на хормона ГЕНИСТЕИН, който натрупан в организма започва да влияе върху сперматозоидите, попаднали в женската полова система, като забавя движението им и ги уврежда по начин, по който се губят оплодителните им способности. Изследванията посочват, че ако се ограничи приема на соеви храни, след известо време този хормон се разсейва и вече не може да навреди. В момента се провеждат изследвания, за да се определи оптималната доза соеви храни, при която не се достига този ефект.

# 11
  • Мнения: 1 441
А моят е вегетарианец. И сега стой та гледай как Ще му спра соевите наденички, дето обича да хрупа по грил_партитата Naughty
3а всеки случай Mr. Green
Е, Тедсан - поне днес му ги остави в менюто, човека е рожденик все пак  Laughing Laughing Laughing

# 12
  • Мнения: 3 154
Таничка, точно това беше, което си цитирала thumbsup
Значи правилно съм разбрала, че за жените става дума. Тенк ю!  bouquet

# 13
  • Мнения: 932
И до бг значи е стигнал този слух.Аз четох днес статията в един английски вестник,но пише само,че при правени лабораторни опити,главата на сперматозоида се откачала преди да достигне яйцеклетката по някаква причина.Обаче хората казват,че азиатците,които кунсумират много соя,нямат проблеми със зачеването и че лабораторните изследвания понякога нямат нищо общо с това,което всъщност става в тялото.В същия вестник обаче четох,че според нови изследвания,мъжката сперма загубвала подвижността си,ако престой прекалено дълго в тялото и противоречиво на всичко препоръчвано до тук,мъжете трябва да правят секс не по-рядко от всеки 2-3 дни.Тъй че-хващайте половинките-пак ни огря!!!

# 14
  • Мнения: 533
Здравейте Grinning
И аз бях в Лондон по време на публикуването на тези изследвания, само ще допълня Ина_Д, че статиите бяха с новини от конгрес по репродуктивните въпроси, проведен в Копенхаген. Както са го обяснили по-научно и компетентно преди мен, в соята се съдържало нещо, и когато жената приема соя, то пречи на сперматозоидите да се придвижват адекватно, като правело нещо с главичките на сп-дите, въпреки че те привидно изглеждали подвижни. Същото нещо, но в по- малки концентрации се съдържало в бирата Twisted Evil Sad Та специално внимание се обръщаше на жените, които са на разни диети с увеличен прием на соево мляко. Други учени на конгреса пък възразили, че след като в Азия няма като цяло по-голям стерилитет, лабораторните резултати били едно, а живата практика - съвсем друго Wink
Новината беше водеща на първа страница на вестника, където я четох Shocked

Общи условия

Активация на акаунт