Техники за справяне с досадниците - идеи?

  • 3 879
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 866
Хм, как да го кажа...Хайде направо да си попитам - какво правите, когато някой ви хване на телефона и започне да ви надува главата с разни неща, които изобщо не ви интересуват и това продължи дълго време - половин, даже един час и не успявате нито да отклоните темата, нито да приключите по някакъв тактичен начин разговора. Още по-лошо - понякога събеседникът откровено ви нервира с това което държи на всяка цена да ви каже, а на вас даже не ви се занимава да спорите с него, защото знаете, че е безмислено. Просто искате да се откачите от телефона и да намерите спокойствието, което сте имали преди фаталния звън. Аз си имам периодично подобни нашествия и пробвам различни тактики, но нещо не успявам да бъда особено ефикасна и често се натоварвам. Пробвала съм следните неща :
- отстранявам слушалката от ухото си на безопасно разстояние така че да не чувам всичко това което ме дразни и си пускам нещо по телевизията като от време на време се включвам с разни неопределени думи като : аха, мм и подобни нечленоразделни. Понякога се получават неловки паузи, защото губя връзката, но така или иначе съм забелязала, че въпросният досадник всъщност изобщо не се интересува от мнението ми, така че явно моята липса на участие в разговора не му пречи. Така или иначе обаче трябва да съм нащрек половин-един час докато накрая си кажем бленуваното "дочуване".
- когато просто вече започна да не издържам, ползвам изтъркани техники като : "Ало, ало, алооо, не чувам, връзката прекъсна..." или " батерията на телефона ми свършва, трябва да прекъсваме" или " аууу, детето разля вазата и цялото е мокро, оставям те, чао, целувки, много съжалявам" и хоп затварям.

Проблемът е, че не мога всеки път да правя това, защото иначе става подозрително. Понякога пък си мисля, че по-добре е да стане подозрително, пък дано отсрещната страна се усети. Или пък дали не трябва да се науча да бъда по-директна, въпреки че и това съм пробвала, но както казах събеседникът въобще не чува какво казвам, нито пък ми оставя и една секунда да вметна нещо, камо ли пък да направя завой в разговора и да го приключа. Вие имате ли подобни ситуации и как се справяте? 

# 1
  • Мнения: 677
Проблемът е, че не мога всеки път да правя това, защото иначе става подозрително...

...но пък винаги могат да те потърсят на втора линия.

# 2
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Може и да не вдигаш понякога. Все пак имаш две деца, които винаги са удобно извинение.

# 3
  • Мнения: X
Да,децата  са удобно оправдание.....също и загарящата манджа на котлона.....за съжеление има хора които и след няколко така прекъснати разговора и неподновени след това от моя страна,не се усещат и продължават в същия дух.Затова пък вече не всякога им вдигам...дано схванат намека.

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Една персона, която по стечение на обстоятелствата ми се пада роднина, редовно говори с мен, а аз не знам- оставям телефона на високоговорител, върша си работата и я оставям да си излива мъничката душа...
Имам приятелка от детинство. Още много си я обичам, но не мога да я понасям, когато говори по телефона. Тя по принцип е много мудна, бавна и с олимпийско спокойствие, та един разговор с нея е цяло мъчение. Достатъчно сме близки и директно я отрязвам- нямам време да говоря по телефона, повече като се видим  Grinning

# 5
  • Мнения: 1 212
Ау, как го правите това бе хора ?  Laughing
Как ги предразполагате хората да ви говорят толкова ?
Хич не ми се случва на мене това "щастие"  Thinking
За съвет като се размисля , май съм такава натура, че усетя ли, как някой се опитва да излее върху мен цялата си душевна  .. как да кажа ... неугодия ..  Sunglasses
Отприщвам своята собствена .... получава се бърз , бурен и задушевен разговор който приключва с удовлетворение от двете страни .

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
За съвет като се размисля , май съм такава натура, че усетя ли, как някой се опитва да излее върху мен цялата си душевна  .. как да кажа ... неугодия ..  Sunglasses
Отприщвам своята собствена .... получава се бърз , бурен и задушевен разговор който приключва с удовлетворение от двете страни .

Общо взето това е най- сполучливият вариант. Умея да го практикувам, но върши работа само при хора, които обичам  Laughing

# 7
  • Мнения: 1 866
Когато става въпрос за малко или много далчени познати, няма проблем. Бързо успявам да покажа, че явно нямаме много допирни точни и те сами се отказват да ми звънят и да ме занимават. Такива случаи съм имала много рядко в живота си и не ми правят впечатление.
С близки приятели пък изобщо нямам такива проблеми. те не са ми досадни по дефиниция, а и с тях се разбирам без много приказки.

В случая, както при Тарталета става въпрос също за роднина по стечение на обстоятелствата и просто няма отърване.  А и с времето положението става все по-тежко. Та затова търся малко идеи да "разнообразя репертоара". Това с високоговорителя е добра идея, но нямам такъв на стационарния, на който ми звъни въпросната персона. Обаче ако трябва, ще инвестирам в нов телефон.  Grinning Иначе не мога да говоря за собствените си неща, защото всъщност отсрещната страна се обажда точно, за да дава неискани мнения за нещата от живота ми, така че аз точно обратното гледам да отклоня темата в друга посока. Комуникацията е особено трудна, защото въобще човек не може да вметне нищичко, дамата е компетентна по всички въопроси и не се интересува никак от мнението на околните по даден въпрос. Така че аз отдавна съм се отказала изобщо да споря с нея. Само гледам да се измъквам и да ограничавам колкото се може повече разговорите си с нея. 

# 8
  • Мнения: 677
Закрий си стационарния. Или не го вдигай.

# 9
  • Мнения: X
Известна съм сред моите приятели, познати и роднини като "човекът, който често не си чува телефона". Wink  Изключително е досадно да звъниш и да не ти вдигат, знам, но така правя.  Не и с най-близките, обаче.
Който иска да се сърди, засега няма трайно обидени.

# 10
  • Мнения: 1 212
...В случая, както при Тарталета става въпрос също за роднина по стечение на обстоятелствата и просто няма отърване.  ...

Сега разбрах. Peace
И тук вече не мога да бъда полезна .
Или от раз изтърсваш нещо с което обиждаш другата страна ... "во век и веков" .
/ Аз например се държа като "настъпана невеста" ... и така се чуствам като някой тръгне да ми мисли на мен проблемите без да го каня, пък и да ми казва как да ги решавам !  Tired/
Или си носиш бремето на доброто възпитание и нрави ....
Просто някои хора не разбират . . .

# 11
  • Мнения: 1 866
...В случая, както при Тарталета става въпрос също за роднина по стечение на обстоятелствата и просто няма отърване.  ...

Сега разбрах. Peace
И тук вече не мога да бъда полезна .
Или от раз изтърсваш нещо с което обиждаш другата страна ... "во век и веков" .
/ Аз например се държа като "настъпана невеста" ... и така се чуствам като някой тръгне да ми мисли на мен проблемите без да го каня, пък и да ми казва как да ги решавам !  Tired/
Или си носиш бремето на доброто възпитание и нрави ....
Просто някои хора не разбират . . .
Да, не разбира. Тази дама се държи така с всички, така че не го приемам лично. Това не означава обаче, че не ми лази по нервите. Допитвала съм се и до другите "жертви" Grinning, но и те нямат много идеи освен това да избягват максимално контактите. Има и една друга роднина, която е подобна, но засега в по-лек вариант - при тях май е "генетично" заложено подобен тип комуникация. И най-смешното е, че даже и като съм била рязка, пак не се отказват. Даже и не се обиждат! Толкова се надявам да ми се разсърдят поне за малко...Голям кеф ще бъде...Предложението за невдигане на телефона явно е най-удачно. Мислех си, че ми липсва въображение нещо, затова се допитах тук. Иначе аз направих една почивка от няколко месеца, като оставях на мъжа ми да се оправя. Той ползваше същите техники през това време. След това дамата беше по-внимателна с мен, явно се усети за малко. Но напоследък отново е неудържима. Явно ще си наложа отново почивка.

# 12
  • Мнения: 5 370
За стационарен телефон ли се касае? Ако да, то купи си такъв с клип. Вкарай в паметта най-важните си номера и когато видиш такъв подобен да звъни, ми просто не вдигаш бе.
Най-редовно и без угризения съм го практикувала това последното.

# 13
  • Мнения: 2 152
Не вдигам телефона - просто е
Извинения много - била съм в банята, детето спи, чистила съм с прахосмукачката
Нямам нерви и не търпя досадници

# 14
  • Мнения: 1 866
Проблемът е с идентифицирането на обекта от телефона. Въпросните роднини се намират в чужбина и използват разни карти и номера, за да се обаждат у нас, защото им излиза много по-евтино. И телефонът ми не ги разчита тези номера. Лошото е, че понякога не разчита и други номера на хора, на които не искам да пропусна да отговоря. Ще трябва да го прегледам малко по-подробно и да разбера защо става така. Явно няма друг начин. Иначе телефонът ми по принцип ми показва телефоните даже и да не са вкарани в паметта. Ясно е, че ако имах начин да знам със сигурност, че те се обаждат, щях да пропускам поне от време на време да вдигна телефона.

Общи условия

Активация на акаунт