БДС врати

  • 4 197
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Уеко ми писна да ме разиграват от строителната фирма и реших да се поинтересувам какви са изискванията за размерите на вратите по БДС. Открих един документ от МРРБ със списък със стандартите, които трябва да се спазят, но в мрежата единственото, което откривам е http://www.bds-bg.org/standard/search.php?ics_id=874&row_fro … amp;row_total=150
Ако някой разполага с повече информация по въпроса, ще съм много благодарен. 

# 1
  • Мнения: 386
НАРЕДБА No 7 от 22 декември 2003 г.
за правила и нормативи за устройство на отделните видове територии и устройствени зони


 Чл.117. (1) Входните преддверия в жилищата се проектират с минимална широчина 1,3 м.
(2) Изолационните преддверия и коридорите се проектират с минимална широчина 0,9 м.

Това намерих аз, нека да видим и в други източници обаче как го пише. Иначе масово не се спазват. Ще видим и при нашия строител как ще е.

# 2
  • Мнения: 5 178
това, което показва Мимци е за ширината на коридора т.е не може да има коридор на апартамент под 90 см и вход под 1.30
за вратите е друго
входната врата към апартаментите трябва да е 110 каса/100 отвор
към хола са 90 каса/80 отвор
към спални и други помещения е 80 каса/70 отвор
така е в НС, панела и старата тухла от 77 година, които притежаваме.
Предполагам не е случайно спазването на тези правила.
Само да отбележа, че в НС на братовчеда входа към спалнята е 70 каса/60 отвор и е ужасно тясно

# 3
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Котето го е написала, и ние имахме по-тесен отвор на едната стая, ама се обадихме и строителите ни го оправиха.

Общи условия

Активация на акаунт