повишена телесна температура ,знак ли е за бременност?

  • 17 810
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Момичета,аз вече чух едно мнение ,но искам да знам дали се случва и на други?Този месец(преди 3-4 дни) се събудих със страхотно неразположение,гадене ,виене на свят и цял ден ми беше така,прмерих си темпертаурата 37,2 и така цял ден си я поддаржах,а на др сутрин вече нищо ми нямаше.Е ли възможно да е от това да е станало чудото?

# 1
  • Мнения: 160
Валентина1811,от това което си написала можем само да гадаем.Кога ти е бил последния цикъл,имаш ли закъснение,мериш ли БТ?Къде и кога е измерена посочената от теб температура?По принцип високата температура може да подскаже за евентуална бременност,ако има закъснение и ако температурата е висока от последните дни на лауретната фаза.След овулация температурата се повишава и в деня на цикъла спада,а ако има бременност се задържа висока до края на третия месец от бремеността.Но това е в по принцип,а всеки принцип има изключения.Оточни нещата които те питах и ще можем да ти отговорим по-ясно!Дано все пак да се е получило чудото при теби скоро да ни зарадваш с добри новини!!!Стискам ти палци! newsm51

# 2
  • Мнения: 127
Ами не не ми е закъсняло,трябва да ми дойде около 6 август,а това с температурата става на 24 юли.Що се отнася до нея аз съм написала,че е Телесна ,а не Базална.Мерила съм я под мишницата с обикновен термометър.А базална не меря по принцип!Само искам да кажа,че мисля,че овулацията ми не е 14 дни преди цикъла ,а съм останалавпечетление ,4е е доста ранна

# 3
  • Мнения: 160
Ами и аз незнам какво да ти кажа,но определено това,че телесната ти температура се е повишила еднократно не означава само по себе си нищо,най-малкото пък бременност.Което не пречи в никъкъв случай ти да си бременна.Как остановяваш кога ти е овулацията-с тестове или сама си я усещаш.Следиш ли си цирквиалната слуз,шийката на матката...........?Мисля,че най-лесният и сигурен начин да я установиш е меренето на БТ.Така,че бих те посъветвала да почнеш да си я мериш от другия месец.Ако се наложи,защото може и на 6 август да нямаш цикъл...дай Боже!Ако мога да ти помогна с нещо друго-тук съм lovekiss

# 4
  • Мнения: 4 589
Ако имаш каквито и да е съмнения, мисля, че един тест е решението, а ние да гадаем дали или не си бременна. А и като няма закъснение, по-скоро е бил вирус.

# 5
  • Мнения: 1 085
Изчакай си датата на М и тогава ще говорим.Твърде рано е да се каже. ooooh!

# 6
  • Мнения: 91
Аз също вдигах телесна температура над 37, имах и момент в който ме втрисаше, но това не е показател б и аз не съм го смятала за симптом на бременност/ докато не започнеш да мериш БТ и тя не се задържи достатъчно висока. Правилно те съветват момичетата да изчакаш и да направиш тест...

# 7
  • Мнения: 1 699
Цитат
След овулация температурата се повишава и в деня на цикъла спада,а ако има бременност се задържа висока до края на третия месец от бремеността
И аз да попитам,това за телесната температура отнася ли се или само за БТ?

# 8
  • Мнения: 862
Цитат
След овулация температурата се повишава и в деня на цикъла спада,а ако има бременност се задържа висока до края на третия месец от бремеността
И аз да попитам,това за телесната температура отнася ли се или само за БТ?
По принцип се отнася за БТ, обаче повечето бременни поддържат като цяло и малко по-висока телесна температура в началото на бременноста.
Има доста писано по темата и ще ви посъветвам да се разровите със търсачката из старите теми и да прочетете.

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 08:58 от Hri

# 9
  • София
  • Мнения: 10 694
Момичета,аз вече чух едно мнение ,но искам да знам дали се случва и на други?Този месец(преди 3-4 дни) се събудих със страхотно неразположение,гадене ,виене на свят и цял ден ми беше така,прмерих си темпертаурата 37,2 и така цял ден си я поддаржах,а на др сутрин вече нищо ми нямаше.Е ли възможно да е от това да е станало чудото?
Имаше един гаден грип,който покосява по същия начин, идва за един ден и отшумява, аз го изкарах само че с телесна температура 38.8 Rolling Eyes
Въпреки това кой знае дали е станало нещо, от сърце ти желая да Е!!!!

# 10
  • Мнения: 481
Директно на въпроса от заглавието: не просто повишената БТ е признак за бременност, защото е нормално и телесната и базалната температура да са повишени във втората фаза след овулацията. А повишена БТ за повече от 16 дни вече е признак за бременност

# 11
Аз имам телесна температура 35,8 - 36 градуса. В същото време от време на време лицето ми гори и имам чуството, че имам температура. В 8 седмица съм и на всякъде чета, че е нормално да имам по-висока температура, но реално сега ми е по ниска от обикновенно.  Искам да попитам дали на някой му се е случвало и знаете ли от какво се получава това?

# 12
  • Мнения: 1 085
Щом нямаш температура newsm78

# 13
  • Мнения: 1 699
Добре де аз сега бях при док и ми каза да меря телесната температура и че когато настъпва овуто ще се покачи с 5 единици.Обаче не ръзбрах такава ли ще си остане до края на цикъла или като мине овуто пак ще спадне newsm78
melinaks аз пък не базбрах нещо-казваш че си в 8 седмица нали от какво се притесняваш нали имаш установена бременност?Абе и на мен не са ми много ясни тези темперятури-накрая ще изхвърля всички термометри и тестове че да мирясам Crossing Arms

# 14
  • Мнения: 179
Елсинор, напиши в опцията "търсене" на форума, думата ЛФ, това е фазата след Ову до М, и там се описва най-точно,каква трябва да е температурата Peace

Общи условия

Активация на акаунт