? за 220 лв., които държавата отпуска за гледане на внуче

  • 2 527
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 111
http://www.bgfactor.org/news.php?cm=13&nid=42491
интересува ме знаете ли приета ли е тази програма вече и как точно се процедира по нея - къде се подават документи,какви и т.н.

# 1
  • видин
  • Мнения: 358
има национална програма "в помощ на майчинството", към която може да се кандидатсва. аз сега събирам документи ,за да наема сина да гледа сестра си - той вече се регистрира в бюрото по труда, но има много документи, които се изискват - свидетелство за съдимост, медицинско свидетелства, здравна книжка, купих му и трудова книжка, трябва да попълвам форма 19 всеки ден, а и от работата ми трябва всеки месец да ми издават служебна бележка, че съм осигурена. не зная дали същото ще важи и за бабите и дядовците. някои от тези документи ми се струват нарълно излишни - като свидетелството за съдимост например. а и също така ще ми правят непрекъснато проверки дали в действителност "детегледачът" си върши работата.

# 2
  • някъде
  • Мнения: 979
Това важи ли за след двегодишното майчинство или прекалявам в очакванията си? Mr. GreenУф,прочетох по-внимателно и разбрах Embarassed

# 3
  • Мнения: 1 111
maria ra , сериозно ли говориш....толкова много документи искат,а от статията излиза едва ли не,че държавата ти "прави услуга" и те облекчава един вид. И според мен толкова документация е излишна, все пак става дума за това,че ще повериш детето си на човек, когото познаваш добре - баба,дядо /за син от теб чувам / и не виждам смисъл от свидетелство за съдимост например...Все пак преценката кой ще е човека я правиш ти,а не дадена институция,че да им е необходима толкова документация.../направо се изумих като прочетох изискванията за документи,които казваш/

# 4
  • видин
  • Мнения: 358
да, документите са толкова - дори съм пропуснала един - от психодиспансер, че не се води на учет.
това го бях пропуснала, утре ще го вземем и ще отидем да подаваме със сина.
единственото, което ще си спестя, е че с една декларация ще елиминираме здравната книжка, защото е абсурдно в нашия случай- та ние живеем в една къща все пак.
сина се е изложил на кандидатстудентските изпити и май ще е детегледач цели 9 месеца Sad
но вече се старае и още от сега влиза в ролята....

# 5
  • Мнения: 2 821
Да не говорим, че за малките градове местата са безобразно малко. Спрямо отпуснатия бюджет. За Добрич например, за миналата година местата по тази програма са били 8 Crazy....Всичко е предимно ПР Twisted Evil

# 6
  • Мнения: 958
Аз се обадих в Ной и ги попитах, " какво да направя, за да взима дядото 220 лв"
Да ви кажа, много любезни бяха. Даже не ми се изсмяха. Попитаха ме, от къде знам за това. Казах, от вестниците. Жената обясни, че закона е приет, но още не е излязъл в държавен вестник. Кога ще излезе...божа работа.
Но ми каза, че единственото условие е дядото или бабата да се регистрират, ама не разбрах къде, май в бюрата по труда, че са пенсионери.
Звънете в Ной, има специален телефон за майчинството и хората обясняват.
Аз есента, ще изпратя дядото, да разучи.

# 7
  • видин
  • Мнения: 358
сега за първи път чувам, че има определени бройки по тази програма - когато питах, никой не ми спомена такова нещо, останах с впечатлението,че просто си подаваш документите и всичко е наред. сега отивам да проверя дали е така.

# 8
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
И аз сега чувам за бройките Shocked

Ако е така, егати  Sick

Много шум за нищо Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 5 668
В "Сдружение настоящи и бъдещи майки" има цяла тема по въпроса
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=311193.0;all

# 10
  • Мнения: 2 821
И аз сега чувам за бройките Shocked

Ако е така, егати  Sick

Много шум за нищо Crossing Arms
Точно така. Не забравяйте все пак Масларова Mr. Green
Явно се отпускат пари по области и те разбира се не стигат за всички нуждаещи се.
Бюджет!

# 11
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Да, но защо тез подробности ги спестяват по ТВ-то?

Мамка им ненаядна и да им имам рекламните кампании #2gunfire

# 12
  • Мнения: 1 111
и аз съм изненадана,че има бройки,места и т.н..........едно нещо не могат да направят като хората,ей....
с нищо не помагат на майката и детето #Cussing out

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 481
За мен това е поредната глупост.Защо пък трябва пенсионерите да гледат децата.?Не можаха ли нещо по-свястно да измислят да и м се не види! #Cussing out

# 14
  • Мнения: 654
запис в темата.
И аз за първи път го чувам това за бройките- мислех си, че само подаваш молба с документите и - готово.. #Cussing out
Това значи ли, че ако чакам до другата година (както съм решила, февруари месец), няма да има свободни места?

Общи условия

Активация на акаунт