не яде, повръща и има разстройство-моля помогнете ми

  • 1 546
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте д-р Слънчева, имам момиченце на 1г и 2мес. Всичко започна от петък, вечерта, когато отказа да си изпие млякото.На сутринта изпи само половината. Към 10ч по принцип и давам плодове, но и тях отказа да яде, не искаше нито вода, нито сок, нито нищо. В събота не ядем от кухнята и аз и направих манджичка от месце , картофче, морковче доматче.Мъжът ми се правеше на клоун само и само да и сложим нещо в устата. На сила го изяде и след 10 мин. всичко повърна. Решихме да не я насилваме и да идаваме само водичка, но и вода неискаше да пие. Обадихме се на педиатърката и тя каза без да ни преглеждо просто по телефона, че детето си прави разтоварваща диета и да го оставим на мира. Към 18часа и дадох малко млечна каша, която изобщо не искаше но пак се правихме на клоуни и изяде половинатал След 10-15мин я повърна.Опитвахме се да даваме водичка, но тя отказваше. Пробвах от чашка, пробвах с лъжичка, смених шишето, но нищо, нито капка. Вечерта отново отказа млякото. След като заспа в спящо положение и дадохме около 100мл мляко просто да има нещо в стомахчето и. През ноща го повърна. На сутринта в неделя испи около 150мл мляко, но след това отново отказваше водата, на обед и пюрето нищо не успяхме да и дадем. Започна и разстройство.Детенцето нямаше нищо какво да изкарва.Обадих ме се отново на педиатърката итя ни каза да даваме хидрасек з прахчета на ден и глюкоза през 15 мин. Тях ги даваме на сила-хващаме и ръцете и устата и бутаме-ако влезе нещо.
Моля ви д-р Слънчева кажете ми какво да правя, какво е на детенцето ми и как да му помогна. Тя беше много живо и жизнено дете, пиеше по 2-3 сока на ден и по 2-3 шишшета големи с вода, ядеше дори и длед като се е наяла.Не мога да я гледам така д-р Слънчева  моля помогнете ми.

# 1
  • Мнения: 5 760
Добре е да се прегледа, защото сега пък ще е лекуваме по интернет.
Все пак за повръщането е добре да давате Вомитус хил по 6 капки 3 х дневно и Натриев цитрат на ампули по 1 ч. л през 30 мин- до 1 ч. Това ще успокои стомахчето, но все пак е добре и да приема някаква храна-сухарчета солети. И най- важното да се види от лекар. Може да се наложи да се включи на система и тогава нещата значително ще се подобрят, защото детето е много малко и експерименти в тази възраст не се правят. Много бързо се обезводняват!

Общи условия

Активация на акаунт