За истински гениалните българи

  • 1 977
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 502
  Искате ли да си поговорим за наистина гениалните българи? Днес са трудни времена за нас като нация. По-често срещаме лоши думи и обиди по наш адрес,хубавото и да го има,трудно се забелязва. Но имаме толкова талантливи,достойни,гениални сънародници. Добре е да се сещаме за тях в такива моменти. Едно прочитане на "Бай Ганьо"например е хиляди пъти по-полезно от караниците ни тук в някои теми. На нашият народ му е нужна повече мъдрост,за да се справи в сегашната ситуация. Защо няма днес хора като Алеко...Ще започна с него,вие кажете кои са вашите любими българи. Не само писатели и поети,кажете за всеки,който е оставил диря в съзнанието ви.
 Бай Ганьо и опозиция-ама де-де

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 02:05 от maraidara

# 1
  • Мнения: 1 470
Мойто съзнание е пълно със велики МЪЖЕ от българската история...Не случайно съм си кръстила децата на част от тях...Но те са все в далечното минало...Ще ми се да намеря подобен пример и днес...Но определено съм взимала пример все от хора които са се доказали в периоди на война,не и от учени или писатели...Може би зависи от светоусещането,и личноста която носи самият човек... Hug

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 383
На прима виста - Стефан Стамболов и Атанас Буров.

А, като прочетох заглавието се сетих за момчетата, които спечелиха олимпиадата по математика или по-скоро за учителите им.

# 3
  • Мнения: 3 447
Е, дайте дефиниция на "наистина гениални". Свестни и талантливи хора винаги е имало.
Мойто съзнание е пълно със велики МЪЖЕ от българската история...Не случайно съм си кръстила децата на част от тях...
А ако имаше ДЪЩЕРИ?

# 4
  • Мнения: 1 212
Предвиждам и аз мъдруване много надолу , ако заглавието остане така ...Wink
Гениални, достойни, талантливи ... различни неща са, наистина .
Иначе - прекрасна тема  Peace
Гениален българин за мен е Джон Атанасов .
Алеко не го свързвам с гениалност - известен, мъдър и достоен е той - с една дума : велик !

# 5
  • Мнения: 2 641
да като че ли няма някаква дефиниция по която всеки да си напише гениалните за него хора. но като става дума за гениалност ето и моето схващане. това трябва да са хора които са открили нещо, което не се вижда. примерно по дадена траектория са открили планета, или са измислили математическата логика, диференциалните уравнения, изобщо целия математически апарат. може да са физици, биолози, лекари, военни стратези и какви ли не. запознах се с едни бг актьори - на сцената са изумителни, а иначе са доста простовати и нетактични  Thinking та в тази връзка се чудя обществените деяния ли трябва да се гледат , или изобщо личността като цяло  newsm78
може би имаш предвид хора които са направили нещо за страната си? ако е така бих посочила Евлоги и Христо Георгиеви - построили са СУ. незнам след тях някой да е направил подобна сграда и да я подарил.
а може би и хората от "време разделно". пише че е по истински случай и са използвани два ръкописа - български и френски. за онзи дядо който си беше дал собствения син за еничарин, защото не е могъл да даде чуждото дете да стане такова.
ми такива хора харесвам аз...

# 6
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 215
в миналото ни може и да е имало велики българи.
чак гениални, не бих казала. мъдри, интелигентни, да, но гениални...
така като си мисля, няма българин, прочул се по света с гениалността си.
Джон Атанасов, да, но аз не знам защо, не го смятам за българин.

# 7
  • Мнения: 3 447
Аз лично бих озаглавила темата по-неглижирано - "За българите, които ме кефят" Simple Smile И бих включила всякакви хора - от такива, които са надраснали времето си и са изгорели без време, до такива, които живеят мъничкия си животец и един ден намират много, ама много пари на релсите на влака и ги предават в полицията.

# 8
  • Мнения: 2
Честит Ви Председател на Европейската комисия - българка! В следващия месец най-влиятелният човек в Европа ще е Българин! Само за две (2) години след като стана комисар в Комисията, Меглена Кунева получи високото доверие! Добрите между нас са наистина добри! Е, за лошите - в останалите теми...

# 9
  • Мнения: 505
Честит Ви Председател на Европейската комисия - българка! В следващия месец най-влиятелният човек в Европа ще е Българин! Само за две (2) години след като стана комисар в Комисията, Меглена Кунева получи високото доверие! Добрите между нас са наистина добри! Е, за лошите - в останалите теми...
#Crazy #Crazy #Crazy #Crazy

# 10
  • Мнения: 502
  Може би Дона е права за заглавието на темата. Трудно се дефинира "гениалност". За мен това означава неподвластност на времето,уникалност,над всичко и всички. И прави сте,нека разширим обхвата-да си говорим за готините хора,родени в България.
  И защо не се сещам за жени от по-далечната ни история?
Ето една гениална и завинаги млада жена-Петя Дубарова
  Избрах точно такова заглавие защото исках да разгранича именно най-достойните личности от нашата история и съвремие. Вярно е,че таланти винаги е имало и ще има,има ги и тук,във форума. Grinning Но казват,че в трудни и преломни моменти се раждали гениите на един народ.

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 02:06 от maraidara

# 11
  • Мнения: 836
Честит Ви Председател на Европейската комисия - българка! В следващия месец най-влиятелният човек в Европа ще е Българин! Само за две (2) години след като стана комисар в Комисията, Меглена Кунева получи високото доверие! Добрите между нас са наистина добри! Е, за лошите - в останалите теми...

Не виждам връзката между "велик", "гениален" и Меглена Кунева.

# 12
  • Мнения: 502
Честит Ви Председател на Европейската комисия - българка! В следващия месец най-влиятелният човек в Европа ще е Българин! Само за две (2) години след като стана комисар в Комисията, Меглена Кунева получи високото доверие! Добрите между нас са наистина добри! Е, за лошите - в останалите теми...

Не виждам връзката между "велик", "гениален" и Меглена Кунева.


   Права си,Силви.Но какво пък,във всяка тема има и спам. Grinning

# 13
  • Мнения: 1 470
Е, дайте дефиниция на "наистина гениални". Свестни и талантливи хора винаги е имало.
Мойто съзнание е пълно със велики МЪЖЕ от българската история...Не случайно съм си кръстила децата на част от тях...
А ако имаше ДЪЩЕРИ?
Съжалявам,сигурно сега ще ме нападнете,но смятам че истинската жена е тази която седи плътно зад мъжът си,и семейството си-крепост в която и най-силният мъж,да може да се отпусне на нечие рамо,и да събере сили за новият тежък ден...А когато времената имат своите силни мъже,явно няма място за нас в първите редици на боя...Ние сме тези които трябва да нахранят уморените герои,да ги помилват,и да ги уверят че надежда има,да отгледат рожбите им,и да ги възпитат като мъже,за да може утре и те да бъдат силни...И нашите имена са МАЙКИ!!!

# 14
  • Мнения: 836
... Но какво пък,във всяка тема има и спам. Grinning
За който допринесох и аз Simple Smile.


Понеже тук ще се споменат много известни велики българи, искам да добавя към тях и един, за когото малко се знае - Димитър Пешев.
С изключителна дипломатичност и интелигентни ходове е успял да спаси 50 000 български евреи от Холокоста. Поклон.

http://www.e-psylon.net/dot/index.php?item=article&action=vi … 8&e2059b80bb4

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 00:14 от Силви_

Общи условия

Активация на акаунт