Натурален сок от кутия-кога и колко?

  • 996
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 162
Мами,кажете мога ли да давам натурален сок от кутия в по-голямо количество?Моята бебка много го обича,но незнам до колко милилитра да и давам -сипвам и по 140 мл.Все още и взимам бебешки сокчета-има едни ''Витаминка",дали мога и натурални за големи?А компоти newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Компоти може, стига да не са ужасно сладки/както майка ми ги прави Twisted Evil/Натурални сокове честно да ти кажа, откакто разбрах как ги правят, аз не бих ги пила, камо ли на детето си да дам SickМного са вкусни повечето, ама са празни откъм съдържание на полезни вещества.Само захар, аромат и консерванти - е т'ва е!Ти си решавай.

# 2
  • Мнения: 3 161
Колкото по-малко, по-добре. Аз обикновено давам като сме на гости, нещо като 'глезотия', защото го обича и пие с удоволствие. Но в къщи твърдо избягвам да давам такъв 'натурален'.

# 3
  • Мнения: 3 932
Давам предимно от детските на Теди, Витаминка, Ганчев, но ако си решила да минеш на тези от кутия, гледай на опаковката да пише без консерванти. От тези на Флорина ти препоръчвам ябълковия сок (по информация на човек работещ там е съвсем натурален и произведен само от ябълково пюре-в др. слагали всевъзможни ароматизатори докато докарат вкуса на съответния продукт).
Иначе компот е ОК, а можеш и да изстискваш кайсии, праскови и др. сезонни плодове-стават страхотни нектарчета.

# 4
  • Мнения: 162
Благодаря ви!Май  ще и правя от пресни плодове,мисля че видях някъде тук тема за замразяване на сок.А колко горе-долу е допустимо да пие дете на почти годинка?Имам чувството,че и литър да и дам ще го изпие Confused

# 5
# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз давам сок рядко, предпочитам плодове, а ако бяхме на вашата възраст- никакви сокове.......по- добре да яде плодове, а после ако ожаднее да пийне вода

# 7
  • Мнения: 162
Работата е там,че като пие сок и заспива Whistlingа и само като види шишето или как ние пием и почва да мрънка и си иска-какво да правя!Мислех,че като са натурални са полезни,ама то в БГ кое е натурално...

# 8
  • Мнения: 3 200
Още не давам от кутия, аз сама си ги правя за беба

# 9
  • Мнения: 2 807
Компоти може, а ако са специално за детенце, т.е. с по-малко захар, още по-добре Wink

От тези "натуралните" сокове, аз още не съм му давала.
Приготвям му фрешове или му купувам от детските  на Hipp, Semper, Gerber.

# 10
  • Мнения: 1 034
Аз давам сок рядко, предпочитам плодове, а ако бяхме на вашата възраст- никакви сокове.......по- добре да яде плодове, а после ако ожаднее да пийне вода
И аз така! Ицко само два пъти е опитвал сок на Хипп и не иска да го пие. Натурален, още повече пък от кутия, не бих дала още. Случвало ми се е на мен самата да ми излизат киселини от такива сокове и не ми се иска да му давам сок, който не е за бебета.
Относно компотите, на консултацията една майка питаше дали да дава на 7-месечно бебе и педиатърката и обясни нещо във връзка с домашните компоти и ботулизъм, но на мен ми мина покрай ушите.

# 11
  • Мнения: 485
Онтосно соковете, вие сигурни ли сте,че тия уж бебешките сокове са натурални.Аз много се съмнявам и след като бях отвратена от някой видове на Ганчев-жива химия.Хайде..., какво ли слагат вътре незнам,ама някой са отврат.Давам вече и от другите.За Cappy-разбрах че нямат консервант-пастьоризират ги.

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
.За Cappy-разбрах че нямат консервант-пастьоризират ги.
да, бе да......

# 13
  • София
  • Мнения: 1 544
аз давам на Вики от тези на Ганчев в малките картонени кутии. Те са си за бебоци и тя много ги харесва.

Общи условия

Активация на акаунт