Сварена царевица и желатин-откога в менюто?

  • 1 366
  • 5
  •   1
Отговори
  • Глоджево/близо до Русе/
  • Мнения: 186
Това ми е въпроса -мога ли вече да и давам?Досега не съм и давала и се притеснявам,а съм сварила една тенджера царевица и приготвих един страхотен сладкиш с праскови,кисело мляко,бисквити и желатин?Дали да и дам да си хапне или пак да си ги изядем скришом Blush

# 1
  • Мнения: 134
Хм, за желатина не съм сигурна, защото той май се правеше от някакви свински отстатъци, но за царевицата мога да ти кажа, че ние хапваме вече от няколко месеца и ни е любимо. Разбира се, ще внимаваш за да не се задави. Ако те притеснява кожичката на царевицата може пък да пробваш с няколко зрънца, които да срежеш на две, или пък за я попревариш и да я намачкаш?! На нас много ни харесва, защото ни е много удобно да си ги хващаме с пръстчета и си ги тъпчем с устата, а напоследък дори и с кочана не и прощаваме Simple Smile

# 2
  • Мнения: 324
Не знам дали може да се дава желатин на малки деца, аз не рискувам.
Четох, че желатинът може да се замени с пектин, желирал също така добре и се предпочита от вегетарианците. Мисля да започна да ползвам пектин  Grinning

# 3
  • Мнения: 1 691
Аз наскоро дадох желатин просто защото рядко го ползвам. Мисля, че след годинката може съвсем спокойно да се дава (дори и преди това всъщност).
Варената царевица също може да се дава след годинката.

# 4
  • Мнения: 5 539
Моят синковец преди няколко дни опоска първия си кочан царевица Mr. Green На 10 месеца е. Голям кеф, голяма занимавка Party

# 5
  • Глоджево/близо до Русе/
  • Мнения: 186
дадох и царевица-изяде я с голямо удоволствие,а от десерта и дадох само да си вкуси!Благодаря ви за бързите отговори  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт