Частна детска градина, но...

  • 1 155
  • 8
  •   1
Отговори
  • Germany
  • Мнения: 7 881
Момичета помагайте с мнения моля, защото вече не знам какво да измисля. Накратко ситуацията е следната - не успяхме да запишем малкия в градината срещу нас миналата година защото нямаше места и решихме да го запишем на Плиска да ми е близо до работата. Дет. градина на която се спряхме на пръв поглед не е нещо кой знае какво, но тогава нямахме избор и решихме да опитаме. Сега няма да коментирам не подържания двор и т.н., защото нещото което за мен е най-важно са учителките. За съжаление ние не случихме на нито едната от тях. Вечно кисели, без никакъв подход към децата, едната с безумни методи на възпитание. Абе, ужас. Искам да преместя малкия, но в друга държавна градина няма как да стане поради повсеместната липса на места, а на подходяща частна не мога да се спра. Живеем в Младост2 срещу Хит. Иска ми се детето да не пътува много до дет. градина, защото в момента при задръствания пътят от 40мин в посока му идва много. Искам базата да е добра, но най много от всичко искам детето ми да ходи с желание и да научава нещо там. Искам да не го карат да рисува, при положение че не обича и не може, а да сглобява или лепи. Искам да не го наказват прав до стената, когато неволно е бутнал някой, извинил се е и всъщност въобще не е разбрал защо е наказан. Искам да получавам своевременна информация как се развива детето ми и къде евентуално има пропуски и проблеми, а не сама да се досещам на края на годината, като му разгледам подробно книжките по които работят. Много ли искам? Има ли въобще такава дет. градина? Прочетох почти всички теми за частни градини, но повечето които ми харесват като база, ми се струват далече, а за отношението на учителките към децата и за методите на работа не можах много да се ориентирам.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 949
Подходът изглежда ясен:
1/ Определяш кварталите, които считаш че те устройват като разстояние и набелязваш градините, които са в тях;
2/ Определяш лимит на таксата, ако имаш такъв;
3/ Определяш работното време на градината, което те устройва /ако това е от значение/;
4/ Решаваш дали ще ползваш транспорта на градината или не. Ако да - устройва ли те във вида, в който се предлага - от врата до врата/до спирка, със столчета/без, със застраховка/без..;
5/ Ако имаш други изисквания - да е със собствена кухня/кетъринг, със собствен двор/близост до голям градски парк/близост до Витоша, с отделни групи/със смесени групи и др., с/без плуване/тенис... - отбелязваш си и тях.

Като видиш кои градини съответстват на твоите критерии и ограничения - виж мненията за тях, отиди на място, попитай за лични отзиви за конкретните градини.

В Младост, Симеоново, кв. Витоша, Драгалевци ... все би трябвало да намериш "вашата" градина.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 999
Единствения начин да намериш частната градина, която на теб ще хареса е да си направиш списък с изисквания и първоначални предпочитания, да се обадиш и поискаш среща и да ги обиколиш.

Виждам, че се интересуваш от учителите и възпитателите. Задавай много въпроси и то такива, от които те не могат да усетят какво искаш ти, за да ти кажат как стоят нещата всъщност. Примери: ако искаш да получаваш информация за детето своервменно попитай в кои случаи се обръщат към теб и как осъществяват контакт с родителите. /Има градини, които изпращат седмични репорти на родителите, в които всичко е написано и други, които чакат ти да питаш/.

Ако не желаеш да наказват детето ти питай: "Какви са начините/методиъте на наказание?" ако не искаш казармена дисциплина питай: "А как ги дисциплинирате?" и пр. и пр.

За съжаление в повечето частни градини не са се научили, че няма как да угодят на всички родителски желания и отговарят според на където духа вятъра, а не според това, което е в съответната градина. След което настават разочарованията.

# 3
  • Мнения: 9 814
Ако си търсиш ДГ в района на Младост:

http://www.espa-bg.com/detskagr.htm

http://www.meridian22-edu.com/kinder/index.htm

# 4
  • Мнения: X
Мммм, да! Като гледам какви са изискванията ти, ЕСПА  е точно, като за теб! Там ще превърнат детето ти в лигаво подобие на човек.


Извинявай, но съм съгласна единствено с изискването ти за даване на своевременна информация за състоянието на детето и нивото на учителките. Но какво значи - той иска да си лепи, те го карат да рисува, а в училище ако не харесва математика ще учи само български ли? Наказвали го - а ти от къде знаеш, че не е заслужил напълно наказанието, все пак не си била там, нали?
Възможно е и да не сте случили, но мисля, че имаш грешни очаквания за това, което представлява детската градина и на този етап би те устройвала по-скоро бавачка.

Коя градина описваш, ако не е тайна, че голямата ми ходи точно на Плиска и ми стана любопитно?

# 5
  • София
  • Мнения: 3 099
Разбирам тревогата. Преди да реша къде да дам мъничкия Шош (1 г. и 7 м.), ми изтекоха очите тук, проведох безброй телефонни разговори с частни детски заведения, посетих някои и разпитвах по паркове и градинки като луда...
Да ти кажа, това е единствения начин за всяка от нас. Едно е добро за теб, друго - за мен. Никой не може да ти даде решението. Ти трябва да решиш с кое си склонна да направиш компромис, защото все с нещо се налага да се примириш. Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 6 999
Мммм, да! Като гледам какви са изискванията ти, ЕСПА  е точно, като за теб! Там ще превърнат детето ти в лигаво подобие на човек.

Точно в ЕСПА ми демострираха такова дисциплиниране, че никога не бих си дала детето там - никакво лигавене не видях.

Малко прекаляваш ми се струва.  Naughty Някой хора сме в състояние да отглеждаме децата си и без да ги наказваме в ъгъла и  о, чудо, не са 'лигаво подобие на човек'.

# 7
  • Germany
  • Мнения: 7 881
Благодаря за отговорите! Честно казано съм изненадана от някой от тях, но хора всякакви...
Isa, добър подход с въпросите - ще го използвам   bouquet
Ivonska - благодаря за разбирането. Дано след толкова чудене и търсене и аз се почувствам удовлетворена от избора са Simple Smile.
Pandora - съжалявам, но нещата не са съпоставими с училището, още повече когато става въпрос за артистичните наклонности на детето. А за наказанието - не съм против наказанията, но най-малкото което искам е синът ми да знае за какво е наказан, защото иначе ефект няма, сигурна съм.

# 8
  • Germany
  • Мнения: 7 881

Коя градина описваш, ако не е тайна, че голямата ми ходи точно на Плиска и ми стана любопитно?
[/quote]

Градината е "Здраве" или нещо такова. В Изток е, от стараната на киното.

Общи условия

Активация на акаунт