мисля, че прекалявам с храненето

  • 1 571
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
daite mi savet.da6terq mi e po4ti na 5 meseca.vse ne i stiga qdeneto.qdem po 5 pati na den-sutrin-180 mlqko,10.30-mlqko(180),v 13:00 qde zel piure,v 16:00 ka6a i v 20:30 180 mlqko.i mlqkoto i e malko i ka6ata.vse pla4e 4e e gladna.neznam kakvo ve4e da pravq.vinagi iska o6te :(spodelete kak vie hranite bebeta ti i mi daite nqkakav savet.

дайте ми съвет.дъщеря ми е по4ти на 5 месеца.все не й стига яденето.ядем по 5 пъти на ден-сутрин-180 мляко,10.30-мляко(180),в 13:00 яде зел пюре,в 16:00 каша и в 20:30 180 мляко.и млякото и е малко и кашата.все пла4е 4е е гладна.незнам какво ве4е да правя.винаги иска още Sadсподелете как вие храните бебета ти и ми даите някакъв съвет.

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 19:52 от Vivi

# 1
  • Мнения: 577
Във възрастта до 1год. детето не бива да получава повече от 1л. храна дневно.

от 4 до 6 месечна възраст

средното необходимо количество храна възлиза на около  1/7 от теглото на детето т.е. средно по 140-150мл на килограм тегло.

Ако детето тежи около 7 кг това означава около 1л. храна дневно.

Ако се храни 6пъти дневно порцията ще бъде около 170мл. (+-30мл.)

Ако се храни 5пъти дневно около 200мл. (+-40мл.)

Аз лично не смятам че прекаляваш с храната даже може да и даваш още една порция мляко.

Ние се храним 6 по някога и 7 пъти. Следя да не минем 1 л. на ден.

# 2
  • Мнения: 35
blagodarq mn za saveta.moje bi si mislq 4e prekalqvam s hranata,za6toto tq sega e 7,500,no prosto za6toto nqma kak da e po-malko.vse pak tq se rodi 3,900.moje bi ima nujda ot o6te malko kam dnevnata dajba hrana.

благодаря мн за съвета.може би си мисля 4е прекалявам с храната,защото тя сега е 7,500,но просто защото няма как да е по-малко.все пак тя се роди 3,900.може би има нужда от още малко към дневната дажба храна

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 19:53 от Vivi

# 3
  • Мнения: 2 587
Не мисля че прекаляваш.За тази възраст и кг можеш да даваш за пет хранения по 200мл или да включиш още едно хранене.

# 4
  • Мнения: 9 973
храни повече щом не стига
няма да му стане нищо на детето

# 5
  • Мнения: 4 335
храни повече щом не стига
няма да му стане нищо на детето
PeaceВоди се по детето.

# 6
  • Мнения: 1 305
Мисля, че и даваш добре и не я прехранваш
И на нас преди не ни стигаше АМ. Винаги ядеше малко повече отколкото казваха, но с течение на времето и като я захраних нещата се нормализираха . Единствено вечерното хранене и до сега давам 210-240 АМ с бишкота Peace

# 7
  • Мнения: 4 447
Пет пъти на ден за пет месечно, мисля, че е добре.
Моят си на на тази възраст имаше може би даже шест. Thinking

Води се по детето, то ще ти каже най-добре.  Peace

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Сина ми, когато беше на възрастта на дъщеря ти изяждаше по 150 мл. кърма на хранене, но се хранеше по 6 пъти за денонощие. Понякога си искаше и още и винаги съм давала. За възрастта си съвсем нормално си яде детето, не се притеснявай  Peace

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
колкичеството храна е нормално-не е много

# 10
  • Мнения: 583
Не прекаляваш с храненето,  дъщеря ми яде 6 пъти на ден, като във всяко хранене присъства млякото, но в различно количество. Килограмите също са нормални/ детето ми също е 7.500/, повод за притеснение щеше да имаш ако детето беше 10 кг. на тази възраст.

# 11
  • Мнения: 3 034
синът ми няма още 5 месеца и яде повече от твоето бебе като общо количество, също 5 пъти на ден. това не му пречи да е слаб. те си знаят най-добре, сега растат и имат нужда от храна.

# 12
здравей синът ми е на 9 месеца като ги навърши на 29юли и е 15 кг [преди 2 седмици се оперирах от херния заради него]така че хич да не ти пука аз го храня със сичко вече и се не му стига давам му когато иска и каквото му се иска ама ми е жив и здрав моя съвет е давай му на детето да яде колкото си иска нищо няма да му стане а като проходи ще отслабне

# 13
  • Мнения: 150
 Thinkingвече сте на 5 хранения.Ми при нас скоре не го виждам да стане , а сме почти на 6 месеца , като на хранене яде по около 180 мл. кърма/дохранвам и с АМ/-4 пъти дневно и две безмлечни-зеленчуково/цяло бурканче/ и 200 мл каша. Да ми е здраво и ящно слънцето Laughing!Ми така де-нека си хапват бебоците.
По-важно за мен си остават млечните хранения, които не бива да се изместват прекалено рано

# 14
здравеите на всички първо искам да се извиня за рядкото ми участие но имам две дечица едното е на 5 и половина а другота на три месеца и ми е доста ктрудно защото ги отглеждам сама но искам да кажа че според мен не е много храненето даже е добре на сестрами детето е на 6 месеца и си похапва доста повечко но си е в нормите явно просто детето е по лакомко  но щом така му е добре моя савет е продалжави да си го храниш по същия начин и наистина можеш да вкл още едно хранене Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт