бременна без апетит?

  • 24 770
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте мами,
Бременна съм във втория месец и нямам никакъв апетит,едва хапвам един път на ден.Какво да правя,дали това е нормално?Моля ви за съвет Rolling Eyes
Исках да ви попитам и как стои въпроса със ходенето на море през бременността защото съм чувала,че не трябва да  влизам във водата в моето "положение"  newsm78

Благодаря ви предварително   bouquet

# 1
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 595
Аз бях така - нямах никакъв апетит и ядях веднъж дневно като се приберях от работа. Яж пълноценна храна и мисля, че няма да има проблем. За морето - не зная - не съм ходила на плаж, въпреки, че съм от Варна. Предпочитах да се пазя, а за къпане със сигурност не е за препоръчване.

# 2
  • Мнения: 2 660
За яденето - спазвай все пак някакъв здравословен минимум. ако не ти се яде, хапвай поне плод или салатка. И аз бях така в началото, но само спрямо някои храни - месе проядох чак в края на бременността...

За морето - аз не посмях да вляза заради опасността от инфекции. Но ти си знаеш колко ти се рискува, колко си предразположена към разни течения и т.н.

# 3
  • Мнения: 9 814
Дори и да нямаш апетит и да ядеш по-малко, храни се поне балансирано- яж плодове и зеленчуци, по-малко месо.

# 4
  • Мнения: 991
Аз също нямах апетит. Всъщност на моменти може ми имах апетит, защото корема ми стържеше от глад, но не можех да ям, защото ужасно ми се гадеше. Не се притеснявай за това - тялото ти си знае работата, но когато ядеш, яж хубава и полезна храна.

За морето - не знам за влизането във водата, но се пази да не се прегрееш, защото е опасно. Стой повечко на сянка и не ходи на плаж в най-горещото време. Гледай да пиеш много течности.

# 5
  • Мнения: 2 131
И аз бях така до средата на втория месец - никакъв апетит. Бяхме на почивка - масите бяха отрупани с какво ли не, а не мен не ми се хапваше. Обаче после......  Mr. Green, наваксах подобаващо и с 28 кг качени.

# 6
  • Мнения: 2 825
Май е нормално да нямаш много апетит първите седмици от бременността. И аз нямах, но към 11 седмица като се отвори и до края не можех да се контролирам  Blush

За морето, няма проблеми да влизаш във водата, но да е спокойно морето, по-опасно е слънцето, пази се от него.

# 7
  • Мнения: 1 080
Ще дойде апетита, ще дойде!!!    Grinning Grinning Grinning
А за моретопо - добре невлизай във вода, за да не лепнеш някоя инфекция!!!
 Hug Hug Hug

# 8
  • Мнения: 428
Аз също нямах никакъв апетит в началото, отделно че ми се гадеше ужасно от всяка миризма. Съвсем нормално и често срещано е. Възвърнах апетита си някъде към петия месец, тогава започнах да си храня по нормалният за мен начин от преди бременността, никога не съм яла като за двама...
По отношение на влизането във водата, знам че е добре да се избягва къпането в басейни, за морето не съм наясно - най - добре се консултирай с лекаря си.

# 9
  • Мнения: 11 003
През цялата си бременност не съм страдала от повишен апетит, напротив. Освен зеленчуци, кисело мляко и пилешко, друго не поглеждах. Confused
За ходенето на море - ходи спокойно, но се пази от силното слънце.
Лека бременност Hug

# 10
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Не очаквай да ти се яде чак толкова много.Аз нямах голям апетит качих 10кг. и родих бебе с тегло 4 кг.

# 11
  • Мнения: 3 069
И аз нямах апетит през цялата бременност.
Хапвай някаква по-лека храна.

# 12
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
За яденето незнам,но за морето не съм съгласна,аз ходих на море бременна в
седмия месец и се къпех ,често в морето чувствах се прекрасно.
В морето е много по малко риска да хванеш нещо отколкото в някой басейн.
Аз знам че се препоръчва плуването на бременни,било е супер гимнастика. Peace
Но мнението си е мое,ти си решаваш какво ще направиш.
Успех и леко бременнене.  bouquet

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Не се притеснявай.И аз нямах, качих 12 кг. и доста от тях бяха  bombs
Аз също не съм привърженик на мнението, че бременните трябва да ядат за двама.Яж колкото ти се яде и леко бременеене  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 189
                                И аз така никакъв апетит едва от две седмици насам мога да кажа 4е запо4нах да се храня малко по добре
                                но специално месо ми е все още трудно да преглъщам.З а морето както някои моми4ета по-горе и аз съм 4увала
                                4е не е вредно,опасно е слънцето.
                                Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност.           

Общи условия

Активация на акаунт