Афта в устата на 2 год дете

  • 1 497
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 455
Преди около 10 дена дъщеричката ми си удари устната и почти на същото място след няколко дена се появиха една по-голяма и една по-малка афти.Посетихме дет.стоматолог и третираха с (Ваготил..дано не бъркам името ) Направиха така нареченото обгаряне в два последователни дни.През останалото време стоматолога препоръча третиране с тантум верде/което аз за съжаление не успявах много добре да изпълня  Embarassed ,поради болката и нежеланието на дъщеря ми/.Сега е с лека вирусна инфекция и температура и може би неоздравялата окончателно афта отново я боли.Дет.стоматолог отказа да обгаря пак със същото лекарство понеже било много силно за дете и каза да намазваме само с тантум верде. Иска ми се ако има някакво допълнително средство за обезболяване също да приложа.Молбата ми е, да ме посъветвате с какво е най-добре да се обработва зоната на афтата и каква терапия е добре да се прилага по принцип при склонност към афти.Сигнал за липса на определени витамини ли е появата на афта?
Благодаря Ви предварително,за отделеното време и внимание!

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 18:41 от Doninka

# 1
  • Мнения: 5 760
Афтите всъшност са херпесни инфекции и заболяването продължава 7-10 дни, като са най-болезнени през първите 5 . Добре е действително да се тушират 2-3 дни с Ваготил и след това се прави дезинфекция на устата з отвара от лайка и сода- доста облекчава симтомите.

Общи условия

Активация на акаунт