ЯМР на СД и ка4ването на компа

  • 6 621
  • 11
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 7 477
моля ви,имам нужда от помощ Praynig

имам снимки на Ядрено -магнитен резонанс ,ка4ени на СД.Компа ми ги 4ете,но не мога да ги ка4а на него.Съответно не мога и да ги пратя ,а ми е спешно.......

Правен е в Токуда ,а името на програмата е DICOMCD......Цял ден се боря и не мога да ги запазя на компа Close
кажете някакви номерца за да ки си ги ка4а Praynig

# 1
  • Мнения: 2 212
Ти с какво опитваш?  С copy и paste? Защото принципно това е стандартния начин, като отвориш диска, даваш копи и после пействаш на компа.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
С какво разширение са? Не може ли да ги отвориш с някоя програма за обработка на снимки и да ги запазиш в друг формат? И с коя програма ги чете компютъра ти?

# 3
  • Мнения: 4 651
Дори и да нямаш програмата, с която се отварят файловете, трябва да можеш да ги видиш като списък (имена на файлове) като отвориш CD- то в Windows Explorer.
После ester ти е казала - copy/paste или директно прикачаш файловете в е-майл от CD- то. Не е нужно да отваряш файовете, за да ги прикачиш в писмо. Ако това е стандартен формат за ЯМР, тези на които ги изпращаш ще могат да ги отворят.

Ако не виждаш файловете, когато отвориш CD- то, то може би просто то не се чете.

# 4
  • sofia
  • Мнения: 7 477
на компа ,ми ги отваря директно с DICOMCD viewer ..........но няма никаква информация за файловете.Аз дори нямам такара програма на компа.Виждам снимките,работя с тях ,но като цъкна десен бутон ме връща на изходна позиция.Не ми разрешава "копи" за да ги пействам.......Сина ми,който уж се справя с подобни неща  се отказа и заяви,4е няма как да ги запази.....

варината според мен е преди да отворя снимките нещо с десен бутон на иконата на диск Д да направя,но не знам какво  CloseНямам вариант за "сейф то ........"..........

моми4ета,вси4ко опитах Shocked

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Сега проверих моя диск от ЯМР - отваря директно програмата и показва снимките, но не мога да ги намеря като отделни файлове, в разпознаваем за мен модел. И не могат да се отворят в програмите които имам. Но може да се копира цялото съдържание на диска. Ама май и това не ти върши работа, защото така пък не можах да подкарам програмата. newsm78  Т.е. ако ги пратиш така не е сигурно дали отсреща ще пи прочетат. А самите снимки не може ли да сканираш или преснимаш?

п.п. май не ти бях много полезна - съжалявам.

# 6
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Сега проверих моя диск от ЯМР - отваря директно програмата и показва снимките, но не мога да ги намеря като отделни файлове, в разпознаваем за мен модел. И не могат да се отворят в програмите които имам. Но може да се копира цялото съдържание на диска. Ама май и това не ти върши работа, защото така пък не можах да подкарам програмата. newsm78  Т.е. ако ги пратиш така не е сигурно дали отсреща ще пи прочетат. А самите снимки не може ли да сканираш или преснимаш?

п.п. май не ти бях много полезна - съжалявам.

напротив,установи се на4ина и сега ще ти кажа......Сори,4е 4ак сега,но пробах нещо с "експлор........"

с десен бутон на иконата без да е отворено СДто......После "експлор" и "сенд то".........ка4их ги в компа и се отварят.сега остава да видим дали ще мога да ги пратя......Ще пробам и ще кажа....

Мерси моми4ета  bouquet

# 7
  • sofia
  • Мнения: 7 477
да,ама неееееееееееееееее.Прика4ило е самата програма,но без снимкитееееееееее.......
а ина4е на компа ми без диска в него вси4ко виждам Close

както и да е,продължавам да се боря Crazy

# 8
  • Мнения: 4 651
Send to какво си направила? Mydocuments? А маркира ли всички файлове преди това? Да маркираш всичко и после Copy/Paste е същото.

А наистина ли прикачи всички файлове? Ако на диска има много папки с файлове вътре, не мога да си представя как си ги прикачала един по един ....

Защо не вземеш да ги архивираш и пратиш така? Ще избегнеш прикачането на много файлове.

След като дадеш Explore на диска, дай File-> Select all, десен бутон Add to arhive ... (предполагам имаш някакъв архиватор).

Изпрати им така направения архив.
Има едно "ако". Не знам каква поща ползваш, но сигурно има лимит на големината на файловете, които могат да се изпращат. В този случай ще се наложи да правиш архив от няколко парчета. Ако не знаш как - питай.

Друг вариант е да направиш имидж на диска (iso формат), например с неро и го прати така. Но пак го има "ако-то" за големината.

# 9
  • Мнения: 2 353
  Пробвай с принт-скрийн, ако не са много снимки.

# 10
  • Мнения: 4 585

Като индианец съм в материята, предложенията ми са по-скоро като при мозъчна атака.
Пречи ли нещо да ги направиш на албум в snimka.bg и да дадеш линк на получателя?

# 11
  • sofia
  • Мнения: 7 477

Като индианец съм в материята, предложенията ми са по-скоро като при мозъчна атака.
Пречи ли нещо да ги направиш на албум в snimka.bg и да дадеш линк на получателя?

то и аз съм така Embarassed

пре4и да Rolling Eyes Антивирусната ми програма ги блокира при потварянето като са изпратени......И понеже не се отварят отделни файлове ,а направо цялата папка няма как да ги изпратя като отделни снимки......
Ще нося СДто на едни разбира4и да ми направят няколко копия и ще пращам по стандартната поща Close

мерси на вси4ки Hug

Общи условия

Активация на акаунт