Предложи ми работа

  • 4 439
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 312
Сигурно ще ви прозвучи наивно..,може би дори лекомислено..,но се надявам на сериозни отговори и реални предложения.
Работата е там,че искам да започна нова работа/не съм без такава в момента,просто вече не ми се занимава с това,което правя../
Обаче и представа си нямам накъде да се насоча.
Т.е. за да съм честна ще кажа,че горе-долу знам какво търся,но нямам самочувствието,че ще се справя.
Темата е за идеи,съвети,споделен опит и доза надъхване-не за реални оферти!
За мен:
Омъжена бяла жена на 32 години,с дете на 3 години и половина.
Образование:Икономика и управление на индустрията-ИУ Варна.
Писмен и устен английски на добро ниво.
Шофьорска книжка.
Компютърна грамотност.
Опит по специалността нямам никакъв.
Работила съм като рекламен консултант в ТВ и радио/общо 5-6 години/ и съм се занимавала с частен бизнес/семеен/в последните 8.
Умея да организирам хората,да работя в екип,комуникативна личност съм,умея да убеждавам и да продавам/стока,услуга/,нямам предразсъдъци,комплекси и сценична треска.
Лесно се адаптирам и бързо се уча.
Динамичен човек съм,обичам да пътувам,да се срещам с нови хора.
Откъм личностни качества го докарвам-знам,че ще израстна там,където ме посадят.
Обаче това,че никога не съм работила нещо свързано със специалността ми...,това,че английският ми не е на ниво АГ ме спира и кара да се чувствам неуверена.
Чета обявите и в най-различни посоки залитам-просто не мога да реша какво бих правила най-добре.
Представям си нещо свързано с работа с хора,организиране на персонал..,търговски представител..,консултант..,организатор на проекти...
Вие къде ме виждате?
Мерси.



# 1
  • Мнения: 212
При тая реклама дето си я направи ако бях работодател веднага те взимах Simple Smile
Но ти сама каза че си имала семеен бизнес. Не е ли по-добре все пак човек да работи за себе си а не за някой друг. Защото сега разбирам че искаш да работиш като наемен работник за някаква надница.

# 2
  • Мнения: 152
Вие къде ме виждате?
хм...  не те виждам - честно!  Peace
Ако аз бях работодател, нямаше да те наема... особенно при условие, че имаш и семеен бизнес. Та ти ще мътиш водата във фирмата ми...

# 3
  • Мнения: 1 312
Ами,Борисе работата е там,че той семейният бизнес си върви и нямам намерение никакво да се отказвам от него.
Просто нуждата от мен вече не е толкова голяма/погрижих се по време на майчинството ми нещата да влязат в релси и да вървят добре/,пък и член на фамилията съблюдава процеса от близо Wink/прозвуча мафиотски направо Mr. Green/
Освен това аз определено не искам да се оттеглям завинаги,дори напротив-представям си бъдещето точно там.
Просто ми се иска друга алтернатива и поне малко по-различен опит да натрупам.
И наистина се надявам,че поста ми не звучи никак рекламно,защото както вече отбелязах точно увереност ми липсва най-много.
Представи си го така:
Правил си едно нещо мнооого дълго време-влагал си цялата си енергия,желание,емоции,надежди в него,раздавал си се и си се затварял напълно за света около теб и сега изведнъж трябва да се насочиш в съвсем друга посока.
Малко е плашещо.

# 4
  • Мнения: 3 423
1.Омъжена бяла жена на 32 години,с дете на 3 години и половина.
2. Писмен и устен английски на добро ниво.
3. Компютърна грамотност.
4. Работила съм като рекламен консултант в ТВ и радио/общо 5-6 години/ и съм се занимавала с частен бизнес/семеен/в последните 8.

Обаче това,че никога не съм работила нещо свързано със специалността ми...,това,че английският ми не е на ниво АГ ме спира и кара да се чувствам неуверена.


1. Това защо изобщо го споменаваш?
Винаги могат да те изхвърлят заради
дискриминационните си помисли. Кому
е нужно да се знае, че си бяла, че имаш
дете и че си омъжена. Голяма работа!!!

2. Какво разбираш под "добро ниво" английски?
Можеш ли да водиш кореспонденция, да водиш
презентации, да купуваш и продаваш на езика?

3. Какво разбираш под "компютърна грамотност"?
Умееш да пишеш във форума, това ясно. Друго?
Какви програми владееш и доколко?

4. Какъв точно частен семеен бизнес? Какво си правила?
Шикалкавене в продаването на краставици на пазара,
проституция, автокъщи, ресторантьорство, или какво???

Оставам с впечатлението, че искаш да работиш това,
за което си учила, но в английска фирма и само езикът
и липсата на стаж те правят слаба ракия, така ли?
Защо изобщо се буташ да почваш някъде, където хората
на твоите години вече те водят с няколко обиколки? Стани
държавен служител някъде, това е най-далаверистично за
омъжена и с дете, пък и няма значение, че трябва да почваш
от нулата, така и така следващото правителство ще си има
свои хора за твоето място. Или пък се развивай в областта,
където вече си натрупала стаж, контакти, самочувствие...

# 5
  • Мнения: 1 312
По първа точка-взимам си бележка.
По втора точка-с малко опресняване на знанията мисля,че ще се справя.Но ще трябва да се учи,ясно е.
По трета точка-знанията ми не се изчерпват само с форума,но определено тук ми е мазола Wink

Бизнесът ми е специфичен и труден,свързан с особена терминология и доста учене в годините.
Имам самочувствието,че знам и мога,развивам го и се справям добре,но в сферата на търговията нещата се повтарят,работата става рутинна и понякога усещам,че губя тръпката,която имах в началото.
За мен работата винаги е била удоволствие и предизвикателство-никога не съм я приемала като задължение или нужда.
Просто искам нова искра.

# 6
  • Мнения: 3 034
може би е по-добра идея да помислиш какво е уникалното в теб, кое твое знание/умение е различно от обичайните, защото нещата, които си написала ще ги има в много други автобиографии. знам, че е трудно, но си заслужава усилието. понякога откриването на такова уникално нещо сочи и пътя, накъдето трябва да тръгнеш.

# 7
  • Мнения: 335
...За мен работата винаги е била удоволствие и предизвикателство-никога не съм я приемала като задължение или нужда...

Значи не е за пари?
Тогава навий семейството да строите нова къща и се назначи консултант по съответствието със съществените ти изисквания.




# 8
  • Мнения: 606
но се надявам на сериозни отговори и реални предложения.
Тъкмо да се замисля, какво мога да предложа и О!Изненадка:
Темата е за идеи,съвети,споделен опит и доза надъхване-не за реални оферти!
Ми... няма тогава.

# 9
  • Мнения: 1 312
Оспамихте ми темата-банда хейтъри Crossing Arms
ЗеФсе,не ми търси слабите места в поста.
Може и да не съм се изразила правилно,може и ти да не си ме разбрал,но наистина не чакам предложения от работодатели,а съвети накъде да се насоча.
Ясно,че инфото няма да е пълно-не може да е по друг начин след като не ме познавате,но все пак интервюта за работа се провеждат след изпратена автобиография и мотивационно писмо,където  изложението на кандидата не е кой знае колко по-подробно,нали?
Одобрението или неодобрението за дадена длъжност вече идва след личният контакт,а тук не търсим такова.
За справка само:
Наличието на малко дете беше споменато,защото то предполага странична ангажираност и работно време не по-дълго от това на детската градина,както и почивни събота и неделя.

Нямам познати Търговски представители.
В какво се изразяват задълженията им най-общо и за какви заплати приблизително става дума там?
За Варна говорим,да поясня.

# 10
  • Мнения: 2 018
Няма как някой от форума да те познава до толкова, че да ти даде правилния съвет - накъде да се насочиш.
Поне, аз не бих търсила такъв съвет от форума. Не те упреквам!  Hug Разбирам мисълта ти в темата, но не съм сигурна дали тук ще намериш отговор на въпросите си! Все пак, пожелавам успех!

Търговски представител е нещо като дистрибутор, продавач... - поне аз това знам.  Thinking

# 11
  • Мнения: 1 312
Няма как някой от форума да те познава до толкова, че да ти даде правилния съвет - накъде да се насочиш.
Знам Бо,но ако човек си представи за момент,че ТОЙ е АЗ за какво биха му стигнали самочувствието и знанията да кандидатства?

# 12
  • Мнения: 516
До момента само Лиска е дала практически приложими съвети.
Моето мнение е, че щом семейният бизнес се развива добре, трябва да продължиш в тази област и да помислиш за едвентуално разширяване например. Така ще имаш предизвикателство и няма да имаш усещането, че не се развиваш.

# 13
  • Мнения: 6 029
Развий си собствения бизнес.

А с кой акъл пусна тема, това ми е чуденката в момента.

# 14
  • Мнения: 5 370
Хакиба, ще изходя от личния си опит, за да се опитам да покажа, че понякога това, с което се занимаваш, може да няма НИЩО ОБЩО с това, което си завършил.
Аз съм филолог-френски, имам английски и холандски на около средно ниво, но за английския особено не страдам, защото съм търсена заради другите 2 езика. Допреди 7-8 години бях учител. Хуманитарни му работи, тъй да се каже.
Изключително комуникативен човек съм, не си пестя думите ......и почнах работа в сфера, в която това се цени много. Mr. Green Маркетингови проучвания. После почнах да се занимавам със съпорт, но не чак толкова сложен....но миналата година направих рязък завой. Софтуерна поддръжка за голям клиент от разстояние. Аз и информатика!!!! Магаре и космос!!!! Ако някой ми го беше казал преди време, щях да се изхиля.....сега знам, че ми е много интересно, предизвикателство ми е, а всеки разрешен случай сякаш е вкаран гол във вратата на Милан. Mr. Green
Та....защо разказах....понякога рязката смяна на сферите носи успех. Откриваш, че си имал и други способности.

Общи условия

Активация на акаунт