Склероза?

  • 721
  • 7
  •   1
Отговори
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 673
Имам нужда от малко информация. Свекърва ми от години забравя думички, случки от вчера примерно и разни други. Когато ходи на лекар всички и казват бабе от годините е /69/. Със съпругът ми не сме съгласни, но незнаем къде бихме могли да за заведем на по обстойни изследвания и да не я подритват с думите старост. Нещата напоследък почнаха да се влошават с всеки ден.
Ако някой знае нещо повече моля помогнете! Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 4 272
Заведете жената на невролог. Ето ти статия за деменцията http://www.doctorbg.com/page.php?id=14762

# 2
  • Мнения: 2 529
Мислили ли сте, дали не е алцхаймер  newsm78

Познато ми е това отношение към възрастните хора  Close Опитайте чрез познат лекар...

# 3
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 673
Благодаря ти lea, ние миналата година я пращахме при познат невролог и каза, че всичко е ОК.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 272
Не може да е ОК. Това е измиване на ръцете. Продължете да търсите свестни доктори. Ееей, като видят възрастен човек и вдигат ръце  #Cussing out Като че ли възрастните не са хора! Прочете ли статията, която ти дадох? Има нужда от лекар, но не мога да ти препоръчам, за съжаление. Виж в справочния форум за лекари.

# 5
  • Мнения: 186
Аз също се провалих в намирането на доктор или по-скоро екип от доктори, които да се занимават с пациенти с деменция. Може би някъде в големите университетски болници...
Разбира се, според мен, проблемът не е в докторите, а в медицината в тази област. Едва от 10-15 години се има подобаващо финансираране, а и медиен интерес. Започна май с президента Рейгън, а са можели да потулят диагнозата му. Така вече деменция не е срамно старческо състояние.
В световен мащаб май има 3-4 лекарства (от 1993 г. насам), които се борят със симптомите и то май не много успешно.
Преди седмица на International Conference on Alzheimer's Disease 2008 са рапортували, че някои от обещаващите разработвани лекарства са се провалили, но пък руското лекарство Dimebon от 1985?, антихистамин създадено за сенна треска, се представя много добре и клиничните изследвания навлизат в последни фази.
За нашите родители може да е късно, но пък ни дава последна възможност - да търсим болници, който участват в тези клинични изследвания. Лошото е, че понякога настояват пациента да е в болницата, което е травмиращо за тях.

# 6
  • Мнения: 3 540
Питам се дали тук в БГ,се прави разлика между Дименция и Алцхаймер!
Все по често се случва жени след 60г. възраст да страдат от това,психиатрите казват дименция,а признаците са за бързо настъпващ Алцхаймер,при моята майка ,бог да я прости беше така,и лошото е ,че тук в БГ ,ние сами трябва да се грижим за родителите си ,и само този ,който не се е сблъсквал с тази много тежка истина не знае за какво става дума,имаме мисля само два дома ,където приемат пациенти с такива проблеми ,но отношението към тях е ужасно,на моя позната -адвокат майка й също страдаше от това и тя имаше финансова възможност да я даде в частен дом за по добро обслужване ,но за жалост и там отношенито не е било на ниво!
Кой ли в нашата държава обръща внимание на нашите родители! Thinking
А как е при вас,Писатева,там зад океана!Кокото филма съм гледала ,там някъде на запад са светлинни години напред!

# 7
  • Мнения: 3 540
ninanb, ето малко информация ,какъв може да е проблема при свекърва ти.
Проблемите с паметта идват от увреждане или казано склероза на част от мозъка наречена хипокампус.В световен мащаб ,много учени от различни държави се опитват да разберат причината за това увреждане и как може да се спре ,но уви засега няма нищо реално.Все още са само опити върху животни.
Пиша ти това тъй като вече година ровя из нета и търся новости и инфо относно склерозата на хипокампа,тъй като тя се среща и при малки и млади хора.Моята дъщеря има този вид увреждане ,но е придружено и от друго заболяване!
Ако искаш да прочетеш повече за това погледни тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=229486.0

Общи условия

Активация на акаунт