Телефон на НОИ за изплащане на болничен?

  • 57 026
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
Къде мога да попитам за тел. на НОИ на които ще ми дадат информация за изплащане на болничен преди раждане?Ако някои е запознат с тези неща може да ми пише  на лични.

Последна редакция: вт, 29 юли 2008, 12:03 от Reza

# 1
  • Мнения: 1 080
http://www.noi.bg/
Цъкаш най - отдолу на контакти!!!
   

# 2
  • Мнения: 1 155
Трябва да си МНОГООО настоятелна, защото тези нещастници не вдигат телефоните. На мен ми отнема звързването с тях почти цял ден #Cussing out

# 3
# 4
  • Мнения: 750
Да, запази самообладание и звъни без да се отказваш и каквото и да ти обяснят , че ще направят като мине седмица пак звънни за да провериш дали е направено.

# 5
Здравей и от мен

Мисля, че няма да ти дадат информация по телефона, поне на мен не ми дадоха. Наложи се да отида до НОИ и там да разпитам как стоят нещата с болничните и как мога да си следя на коя дата и каква сума ми се превежда. Оказа с, че трябва да си извадя персонален номер или код, там на място - става бързо и лесно, с него влизаш в системата на НОИ чрез нета и си правиш необходимата справка. Аз лично, вече шести месец от както съм си го извадила, така си следя всички изплатени от НОИ до момента болнични. Ако работодателят ти си подава навреме документите и си плаща редовно осигуровките, то НОИ също изплащат болничните навреме и не бавят плащанията, поне при мен няма забавено изплащане на болничен - аз бях в болнични през цялата бременност и редовно ми се изплащаха, сега се надявам така да бъде и с майчинството.

Дано съм ти била полезна, ако искаш по-подробно да ти обясня за този персонален номер, можеш да ми пишеш на личен.

# 6
  • Мнения: 9 973
звъни поне една седмица Wink

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
звъни поне една седмица Wink
Даже две! Ужасни са!  Sad

# 8
  • Мнения: 422
Както са ти писали вече можеш да се обади по телефона,но най-добре върви и си направи ПИК,там ще можеш да си следиш всичко,аз съм много доволна от тази услуга

# 9
  • Мнения: 238
Копирам от друг форум:
"RE: Как проверявате за неизплатен болничен в София DDQ  (гост) 14.01.2008 18:18

Ако мога да бъда полезна :
Телефонът е 926 10 10 . Това е автоматична телефонна централа. Следвайки указанията на оператора, избира се 2, после 1, после за София град пак 1. И чакаш докато се обади някой от НОИ. В интерес на истината - бях обслужена много внимателно и компетентно. Беше ми обяснено каква е причината за отказ от изплащане и какво трябва да се направи - с думи прости и разбрани като за осигурено лице без специална компетентност."

Преди половин час съпругът ми успя да получи информация на този телефон за мой болничен. Моите опити на гореспоменатите телефони продължиха повече от седмица и бяха неуспешни!  #Cussing out
Дано съм помогнала  Peace

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Обадих се точно по инстрикциите на avalena и бях обслужена много любезно!  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 982
Браво, това е много похвално. Дано продължавт в същия дух  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 12
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Да бе, аз изобщо не очаквах такова добро отношение - останах приятно изненадана!  Peace

# 13
  • Мнения: 94
Имай в предвид, че набирането на цифри4ките в централата и не вдигането от тяхна страна ти струва пари..аз така звънях като луда, така и не успях да се свържа и останах доста "приятно"изненадана от сметката на телефона си Sick
Това, с което определено имах успех е  е-mail, като имам въпрос пиша и винаги на другия ден сутринта имам отговор - самия мейл го има на сайта на НОИ в контакти - Това наистина работи

Общи условия

Активация на акаунт