Избор на кръстници без брак?

  • 4 084
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 389
Здравейте  HugИмам една питанка към вас.Бременна съм в 3-я месец,но нямам брак с моя приятел.Та въпроса ми е трябва ли да се избират кръстници за бебето?И ако да,кога трябва да се отправи поканата към тях.  ThinkingНе съм запозната много с тези неща и за това се обръщам към вас с надеждата,че ще ми помогнете.Поздрави

Последна редакция: вт, 29 юли 2008, 12:04 от Reza

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 857
По мое мнение още ви е рано да мислите за кръстници   Wink Нека се роди бебчо, пък тогава  Simple Smile. Ние кръстихме сина ми, малко преди да навърши годинка. Поканихме кръстника месец преди кръщенето.

# 2
  • Мнения: 128
Кръстници? Имаш предвид според православното християнство ли?
Това дали имате брак май не е от значение. Кумувете на сватбата на двойката нямат нищо общо с кръщаването на бебето. Е, ти можеш да поканиш за кръстници същите хора, но изобщо не си длъжна.
Ако ще кръщавате бебето - един кръстник е достатъчно (няма значение мъж или жена), но задължително трябва той/тя да е кръстен. Аз бях кръстница на сина на наши приятели сама, защото с мъжа ми още не бяхме женени. Само трябва да попиташ набелязания човек предварително - поне няколко седмици, за да знаеш дали е съгласен и ако не - да имаш време да реагираш, пък и той да се подготви.
А кръщенетата обикновено ги правят около 1-годишна възраст на бебето, та имате мноооого време.
Доста рано го мислиш това, но ако те притеснява, влез в първата църква и разпитай - ще ти обяснят всичко, свързано с кръщенето.
 

# 3
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Ти самата май изобщо не си запозната с православното християнство.

Съветвам те първо ти самата да попрочетеш нещо по въпроса. Ти кръстена ли си?

Идеята е да знаеш за какво иде реч, не да кръстиш само защото "хората така правят" и за имаш още един повод за семейно "джамбуре".

# 4
  • Мнения: 9 973
чакай да родиш първо Wink

# 5
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
По мое мнение още ви е рано да мислите за кръстници   Wink Нека се роди бебчо, пък тогава  Simple Smile. Ние кръстихме сина ми, малко преди да навърши годинка. Поканихме кръстника месец преди кръщенето.
И ние!  Peace

# 6
  • Мнения: 741
Кръстник може да е само един от тях,а не и двамата заедно

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Бая от рано сте се замислили по въпроса Thinking
Изчакай да родиш и после ще решиш кога ще кръщавате малчо и ще му търсите кръсница\кръсник.
Лико бременеене Hug

# 8
  • Мнения: 1 428
Нека първо се роди бебчо и тогава ще му мислите  Wink

# 9
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Кръстници? Имаш предвид според православното християнство ли?
Това дали имате брак май не е от значение. Кумувете на сватбата на двойката нямат нищо общо с кръщаването на бебето. Е, ти можеш да поканиш за кръстници същите хора, но изобщо не си длъжна.
Ако ще кръщавате бебето - един кръстник е достатъчно (няма значение мъж или жена), но задължително трябва той/тя да е кръстен.
 

Със всяка дума съм съгласна.Но първо изчакай да се роди детето, тогава ще решите кога, къде и кой ще кръщава.Рано е да го мислиш.Но - това, че не сте женени с таткото не е пречка пред евентуално кръщене на детето.

# 10
  • Мнения: 1 103
Нека първо се роди бебчо и тогава ще му мислите  Wink
Не бързай толкова има време  Peace

# 11
  • Мнения: 3 069
Кръстниците може и да нямат брак.
Не е проблем да им предложиш по-раничко за да няма изненади.

# 12
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Раничко е още Simple Smile Ние нямаме брак. Кръстниците ни също нямат. Поканихме ги да кръщават малката 3 месеца преди самото кръщене. Всъщност кръщаваше само жената, та тя се води кръстница. Кръстникът беше само за украса Mr. Green

# 13
  • Мнения: 662
Прекалено рано е отсега да мислиш за кръщенето.А и отсега да поканиш някой, след година кой знае колко неща ще са се променили Thinking.Бракът не е задължителен, важно е този, който ще кръщава да е кръстен.И обикновено е един, не двама...

# 14
  • Мнения: 991
Ти самата май изобщо не си запозната с православното християнство.

Съветвам те първо ти самата да попрочетеш нещо по въпроса. Ти кръстена ли си?

Идеята е да знаеш за какво иде реч, не да кръстиш само защото "хората така правят" и за имаш още един повод за семейно "джамбуре".

Ако авторката на темата беше ревностна християнка, не би трябвало да приеме в леглото си друг, освен съпруга си Wink

Идеята на това да избереш кръстник е детето да има наставник във вярата, който да помага на родителите във възпитанието му в християнски дух.

Общи условия

Активация на акаунт