Аудио книга за деца

  • 3 627
  • 30
  •   1
Отговори
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Какво е отношението ви към аудио книгите? В нета е пълно със заглавия на английски, вече има издадени и на български ("Шифърът на Леонардо" на шест диска, с Андрей Баташов, например).
Чудя се, дали днешните деца биха стояли и слушали детска книга в аудио формат? На дълъг път или просто някой следобед у дома, или като приказка за лека нощ.
П.П. Моята майка ни четеше приказки за лека нощ, но пресипваше на втората страница.  Laughing Един ден се върна с грамофон у дома и първата ни плоча - "Буратино". Малко по-късно "Балкантон" започнаха да издават все повече и повече заглавия. Имахме почти всички плочи с приказки - прекрасни драматизации, по които страдаме всички ние, децата на 80-те.  Blush

# 1
  • Мнения: 3 447
На дълъг път, може би... макар че аз предпочитам да зяпаме пътя и нещата покрай него, да разказвам кое какво... За лека нощ ми се струва някак... отчуждено да му пусна аудиокнига, вместо да му чета аз. Не знам доколко би му задържала вниманието, когато е само звук.
Но аз съм старомодна де, книгите ги обичам само на хартиен носител, не съм критерий  Simple Smile

# 2
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 150
Моите слушат приказки на касетки. Големият ми син си събира пари в касичката за касетофон преди няколко години. Тъй като имаме само 3-4 касетки, то свалих приказки от нета на мп3 и ги записах до формат четящ се от сд. Сега и двамата слушат.
А и вечер минава номера да слушат вместо да чета, когато съм уморена.

# 3
  • Мнения: 3 405
Аз страдам. Исках да пусна на Ники като беше малък плоча с приказка, но игличката на грамофона на майка ми бе повредена безвъзвратно. Аз много си обичах плочите с приказки, когато не можех още да чета.

# 4
  • Мнения: X
Като малка бях научила едни касети с приказки наизуст от слушане. Така че защо не и аудио книга ? Но за днешните деца наистина не знам... в днешно време когато вече всичко е видео не знам дали нещо такова би привлякло вниманието им newsm78

# 5
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Моите слушат. Преди време им подарихме уокмени и изровихме касети с приказки от приятели. Слушат си точно по време на път, уокмените си стоят в колата.

# 6
  • Мнения: 3 521
Това е най-голямата изродщина на света и искрено се надявам един ден детето ми да не предпочте МП3 вариантът(или там какъвто пада) пред "истинската" книга.
Спомням си колко се зарадвах на подарена аудиокасета с "Том Сойер". Преди това бях чела книгата дузина пъти.
Изведнъж от колоните прозвучава някакъв отвратителен глас(леля Поли) "Том. Тооооом, къде се е дянало това момче?", след това се включват още по-гадните гласове на Том и Беки Тачер. Аз бях в шок. Това просто не бяха моите Том и Беки! Нахакаха ми го дълбоко във въображението. Никога повече не съм пускала касетата. Искам си моите герои, с лицата, гласовете, маниерите, диалектите и дефектите, които аз съм им поставила!
В Германия има официална професия разказвач на приказки. Отново не е същото като сам да си четеш, но не е и толкова девствено студено като мемори стик от 2 ГБ!

п.п. Изключвам големият плюс на такива книги при заниманията с деца с увреждания - там няма спор присъствието на подобна литература е незаменимо. Peace

# 7
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
 Embarassed Още преди две години въведох плейъра със слушалки + пълният набор приказки на Балкантон (не накуп, де) като мой заместник вечер. Слушаше си с интерес.

П.П. сега предпочита да чете...понякога, не често иска да си чуе някоя приказка.
На мен ми е еднакво приятно да чета Том Сойер или да слушам варианта на Балкантон. Дори щях да ревна от умиление, когато го чух за първи път след....20...да речем години:)
Просто са различни неща.
(за мен)

# 8
  • Мнения: X
Хахах, и аз имах касетата с Том Сойер, но на мен си ми харесваше (поне този вариант,който имах, ама и той започваше с леля Поли и нейното "Том, Тооом..."), дори си връщах всеки път мястото,където уж се целуват, пусках го дори на приятелки  и по детски-изродски се кефех и хихиках  Mr. Green

# 9
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Различни неща са, да. Голямата си чете, касетите не могат да заменят уханието на книгата. Но вършат работа понякога.

# 10
  • Мнения: 262
Фенка съм на книжките, но много си обичах като дете да си слушам и плочите, сега племенничките ми също обичат така да слушат приказки, което не им пречи да обичат да им се чете или пък сами да си четат... Въобще - децата си възприемат всичко толкова чисто и без "предразсъдъци"!...

# 11
  • Мнения: 5 370
Обичам да експериментирам и бих опитала, но не знам до каква степен това би могло да задържи вниманието на сина ми. Той обича да му е цветно и динамично.

# 12
  • Мнения: 5 877
Хубаво е. Не за лека нощ, за алтернатива на филмчетата.
Ако се колебаеш дали да запишеш творчеството си по този начин, не се колебай.
Ако ти трябва съвложител за издателско начинание, звънкай.

Аз съм фен на тази форма, от време на време записваме с Анка по някоя приказка. Не са идеални, но пък тя може да си ги прослуша колкото пъти иска, с моя и нейния глас. Понякога по средата на записа звъни телефонът.
Така аз не трябва да чета "Франклин и сестричката му Хариет" за амнайсти път, имам си запис на "Цветята на малката Ида" или "Зайчето Питър", а тя има забавление, когато аз съм заета, спи ми се или съм болна и въобще не ми се чете, а нея самата я мързи.
По-добро е от филмчетата. При аудиоприказките можеш сам да си представиш кое как изглежда.

# 13
  • Мнения: 5 877
Василиске, драматизациите на Балкантон ги има в нет-а. А и познавам една добра и прилично дебела душа, която ще ти ги запише на диск  Laughing

# 14
  • Мнения: 1 072
Много ви моля, ако някъде откриете "Тайната сила на мечока Пепо", веднага да ме насочите.
Преди 5-6 години бяха пуснали телевизионна екранизация по същия сценарии. Открих, че я помня почти на изуст барабар с песничките. Но много ми се иска да я имам за Кати. Другите ми любими съм си ги открила.

Общи условия

Активация на акаунт