Цистит и резултати от изследвана урина - притеснения

  • 8 636
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 547
Поставих си сама диагноза цистит в неделя сутринта.
Дадох обикновена и стерилна урина в понеделник.
Стерилната още не е излязла.
Резултатите от обикновената са:
масово бактерии
масово левкоцити
масово еритроцити

Това ме притеснява. Не зная какво значи. А не искам да ходя на лекар преди да са излезнали резултатите от стерилната урина.


Кажете, моля, какво означава това и трябва ли да правя нещо специално по въпроса?
Засега карам на отвари, Уринал, Цистон.

# 1
  • Мнения: 191
Не знам какво значи това,но ще ти кажа за мойте патила миналата година.Също имах цистит.Цяла седмица не му обърнах никакво внимание.Ходеше ми се често до тоалетната,имах парене,но мислех,че съм настинала и от самосебе ще мине.Но уви на следващата седмица стана вече непоносимо.Трябваше едва ли не да ходя без гащи,защото ми се пикаеше непрекъснато.Ужас,не можех да се стискам.Добре,че беше лято.Бях в Котел по работа и трябваше да се върна с рейса до Бургас.По пътя ми стана лошо,почнах да се задушавам,имах чувството,че ще умра.не мажех да стана от седалката,защото веднага ми трябваше тоалетна, а такава къде.Едвам стигнах да първа спирка на Бургас.Слязох и бегом в първото кафе в тоалетната.Ходех предвидливо с такива дрехи,че и да се изпусна да не ставам за смях.Видях,че вече не е шега работа и веднага с едно такси до вкъщи - преобличане и веднага на лекар.Изследвания.Поисках инжекции,но ми изписаха някакъв антибиотик много силен,че се спасих.Беше голям кошмар.

# 2
  • Мнения: 741
Имала съм циститни кризи много пъти.Винаги съм пускала урина и резултата изглежда точно така.По-важно е какво ще излезе от стерилната.Ако има и там бактерии,трябва антибиотик.Иначе и аз се оправям с Цистон

# 3
  • Мнения: 229
Това най вероятно епиелонефрит поне изчакай антибиограмата тя ще ти даде точния антибиотик за лечение

# 4
  • Мнения: 1 512
Щом си толкова знаеща да си поставяш диагноза си разчети и резултатите от изследванията.
Я ходи на лекар и не се самолекувай Naughty,че от играчка става плачка. Може да не е Цистит,може да е и Пиелонефрит.

# 5
  • Мнения: 1 547
Диагнозата си поставих сама дотолкова, доколкото знам, че честото уриниране, придружено с болка и капки кръв, е цистит.

Антибиотици не съм пила повече от 10 год. и сега никак не ми се иска, ако има алтернативен начин на лечение.

Кризата вече отминава - не ходя често до тоалетната и не ме боли.
Не искам обаче да оставя нещата недоизлекувани, защото знам, че има рецидиви и може да стане хронично.

Ще чакам до четвъртък - тогава ще излезнат резултатите от стерилната урина. Пък да видим.  Thinking

# 6
  • София
  • Мнения: 1 783
Резултатите от обикновената урина, говорят за възпаление, в резултат на бактериална инфекция. Нормална находка при подобни състояния е.   

# 7
  • Мнения: 1 512
Диагнозата си поставих сама дотолкова, доколкото знам, че честото уриниране, придружено с болка и капки кръв, е цистит.

Тази симптоматика е характерна и за бъбречна криза,така че отиди на лекар и си направи и ехография на пикочна система.УЗИ изследването ще покаже точно за какво се касае.Не се отнасяй неглиже към здравето си.

# 8
  • Мнения: 1 547
Тази вечер излезнаха резултатите от стерилната урина и понеже няма да успея да отида на лекар утре искам да ви питам нещо.
Изолирани са ешерхия коли. Въпросът ми е непременно ли трябва да пия антибиотик или мога да се оправя с отвари, цистон, уринал и пр.?
За да се настроя психически  Crazy

# 9
  • Мнения: 229
Ech.coli в   урина са много упорити и лесно не се изчистват моят съвет е пий подходящия антибиотик за да няма рецедив.Успех!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 783
Задължителен ти е антибиотикът, лекарят ти ще ти го предпише според антибиограмата. Ешерихия коли са най-често изолираните от урина бактерии.

# 11
  • Мнения: 1 547
Благодаря!
Ще се лекувам значи с тежката артилерия. А само преди месец микробиологията ми беше кристална.
Гадост  Tired

# 12
  • Мнения: 902
Какво е Пиелонефрит?  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт