Домашни дрехи

  • 24 298
  • 225
  •   1
Отговори
  • Мнения: 773
Темата за обувките ме подсети и за въпроса с домашните дрехи. Случката, която ме подсети за това стана преди няколко години на един мой рожден ден. Бях си поканила гости, но две от приятелките ми казаха, че няма да могат да дойдат вечерта и изявиха желание да дойдат по-рано през деня да ме поздравят. Аз естествено се съгласих, като предварително ги предупредих, че ще ми се налага и междувремено да подготвям гощавката и за вечерното гости. Посрещнах въпросните приятелки по домашни дрехи. Прилични, но домашни. Памучна пола и блуза, които не са първа мода и не стават за навън. Възмущението на едната от тях беше доста голямо. Как съм можела да се обличам по такъв селски начин? Обясних й, че това все пак са ми домашните дрехи, с което я шокирах още повече. Shocked Тя такова чудо, като домашни дрехи нямала. С което пък аз се шокирах повече от нея Shocked Shocked
 Затова се чудех, newsm78 има ли такова чудо, като домашните дрехи приложение във вашата къща? И, ако да, карате ли и другите членове от вашето семейство да се преобличат или всеки как си прецени?

# 1
  • Мнения: 172
Да, имаме домашни дрехи.
Мразя в къщи да се стои с дрехиите , с които сме били навън.
Аз например имам спортни комплекти, които са си нови , но са купени точно с тази цел. За същото нещо ползвам и разни рекламни тениски, с които не бих излизала навън. И домашни чехли си имаме.  Laughing

# 2
  • Мнения: 125
Имам си домашни дрехи и не се страхувам да си ги ползвам! Laughing
Няма да се завра да чистя банята или да готвя с дрехите за навън. И после кво - направо да си изляза с тях ли? Твойта приятелка ме кефи.
А с дрехите, с които съм обикаляла София цял ден и има кво ли не по тях няма да се излегна на кревата.
И който иска - да се шокира от тези ми навици- дреме ми!

# 3
  • Мнения: 463
Винаги, като се приберем от работа, а детето от училище си обличаме домашни дрехи.Обикновено са дрехи, които преди са били за навън, но вече по износени и не до там модерни за навън. Ако работата ти налага по строго облекло от дънки и тениска не знам според твоята приятелка явно трябва да си стоим с костюмите вкъщи. З амен дрехите с които си стоя в къщи трябва да са ми удобни.

# 4
  • Мнения: 175
Аз не мога да си представя да ходя в къщи с дрехите, с които съм навън. Всички хора около мен също ходят у дома си с домашни дрехи.А, и домашни чехли също си имаме, за гости също. Joy

# 5
  • Мнения: X
Съпругът ми ходи на работа с костюм и вратовръзка. Като се прибере от работа не му стига да разхлаби възела - преоблича се. Значи има домашни дрехи в този смисъл... Дъщеря ми когато излезе навън и се прибере задължително трябва да бъде преоблечена, или поне аз не мога да си представя да я гледам вкъщи с дрешките, с които се е ровила в пясъчника да речем. Аз също не ходя на работа и вкъщи с едни и същи дрехи. Това дали отговаря на въпроса?

От друга страна обаче не търпя никой от нас да носи дрехи на петна, скъсани, захабени или изобщо дрехи, с които не е подходящо да се появиш на улицата.

# 6
  • Мнения: 2 164
Естествено, че имам домашни дрехи. Как някой ще се възмущава как се обличам в собствената ми къща? Shocked А тази приятелка, когато чисти, какво си облича? Много ми е чудно  newsm78 А може би си има помощница в домакинството?

# 7
  • София
  • Мнения: 62 595
Домашните дрехи затова са домашни - за вкъщи са. Когато имаме гости съм с по-официални дрехи, но това е заради повода.
Домашните дрехи са удобни и не робуват на модата и най-важното не нанасят отвън мръсотията и прахоляка. За чистене имам "работни дрехи".

# 8
  • Мнения: 2 803
Домашните ми дрехи са клинче с потник. Обикновено това са дрешки, на които при първото пране им е паднал надпис и пр. Много често са моткам в къщи по пижамка /най-сладко така се шета/


Аз не мога да си представя да ходя в къщи с дрехите, с които съм навън. Всички хора около мен също ходят у дома си с домашни дрехи.А, и домашни чехли също си имаме, за гости също. Joy

 Peace

# 9
Имаме домашни дрехи. Имам дрехи с които върша по-мръсна работа, и други  удобни и свободни за вкъщи.

# 10
  • Мнения: 34
Приятелката да не е от "баровките" с домашни прислужнички и нон-стоп киснене по СПА-центровете?  newsm78

# 11
  • Мнения: 22 430
Разбира се, че имаме домашни дрехи.
Много мразя да стоя с дрехите с които съм била на вън, в къщи.
Винаги се преобличам с удобен анцуг, или някаква дреха, която вече не нося на вън.

# 12
  • София
  • Мнения: 625
Първата ми работа щом се прибера е да си облека удобните "домашни дрехи"....
Не мога да повярвам, че има хора, който твърдят, че нямат такива............

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Когато се прибера се преобличам, но специални домашни дрехи нямам. Пижама/нощница също нямам.

# 14
  • Мнения: 2 131
У дома моментално се преобличам - къса свободна рокля или къси панталонки и потник или тениска. Не са размъкнати или мърляви, стават и за излизане навън. Просто са удобни.
Ами иначе не ми е комфортно. Да оставим настрана домакинската работа, като например това, че не мога да си позволя дрехите ми да смърдят на готвено и после да изляза с тях. Просто обичам да се търкалям по фотьойлите, пред компютъра съм с вдигнати на стола крака и т.н.,  някак си не ми е удобно да съм с "недомашни" дрехи.

Общи условия

Активация на акаунт