Какво започнаха да прават децата ни...........

  • 2 787
  • 21
  •   1
Отговори
Какво мислите за тази нова мода? Мен лично ме ужаси.



Последна редакция: вт, 05 авг 2008, 16:06 от Reza

# 1
  • София
  • Мнения: 1 783
Деца с добра двигателна култура се забавляват. Не мога да разбера кое те ужасява.

# 2
  • Мнения: 2 708
Възхищавам се на такива деца. Евала.

Изприщвам се от такива, които са в парка с баба си, която не им дава да мръднат и постоянно врякат по децата от сорта"не тичай, ще се изпотиш".  Ами да се изпоти бе. Пълно е с обездвижени деца, включително и моята голяма госпожица е от тях, но по други причини, различни от това да не се изпотява. При нас мързелът и обилното хранене са водещи и точно за това искрено се възхищавам на тези деца с такива двигателни умения.

И аз не разбрах какво те ужаси. Такива клипчета отдавна има из нета.

# 3
  • София
  • Мнения: 488
Деца с добра двигателна култура се забавляват. Не мога да разбера кое те ужасява.


 Да, страхотно се справят децата, но колко ли пъти са се пребивали и са падали за да могат да се премятат така. Добре, че мойте са малки........ А видя ли момчето с гипса? Сигурно е от това.....

# 4
  • София
  • Мнения: 1 783
Сещам се за няколко десетки възможности за счупени ръце, извън паркура.

# 5
  • София
  • Мнения: 488
от google се поограмотих за този спорт- може би по-скоро мода........ Забранено е да се използват каквито и да е предпазни средства при скоковете, а и за капак видях и как едно от хлапетата си падна на врата /от постнатия клип/.........

# 6
  • usa
  • Мнения: 2 113
Да, страхотно се справят децата, но колко ли пъти са се пребивали и са падали за да могат да се премятат така. Добре, че мойте са малки........ А видя ли момчето с гипса? Сигурно е от това.....

и какво като са падали? важното е, че са ставали и са продължавали да се опитват докато се научат да се премятат. счупило си ръката, ми случва се - ще заздравее. предпочитам децата ми да падат и да стават вместо да седят на канапето и да гледат телевизия.

# 7
  • Мнения: 25 568
О, паркурът още ли е на мода?  Laughing
А някой да се вгледа в стойката и приземяването на децата? Мислите ли, че са случайни хлапета от квартала?
Гимнастици са със сигурност, поне повечето от тях. Това означава години тренировки. А травми в спорта винаги е имало и ще продължава да има. Юнак без рана не ходи.  Rolling Eyes

ПП Синът ми беше луднал преди няколко години. След куп скъсани маратонки и дрехи, както и редовно ожулени крака и ръце, се убеди сам в това, което мама непрекъснато му наливаше в главата - че паркур само с мерак не става. Майсторите са хвърлили много пот в гимнастическите зали, преди да съберат възхитените погледи на момичетата...  Mr. Green

# 8
  • София
  • Мнения: 62 595
Не съм изненадана, дори е логично. Вече второ поколение расте в бетонните гета и няма поле за игра. Този нов спорт е измислен точно от деца, живеещи в гето, а не от тези, живеещи в къща с градина. И тук ще е популярен по същата причина - повечето деца израстват сред бетон. Каквато средата, такива и игрите.

# 9
  • Мнения: 2 792
 Харесва ми тази мода.
О, паркурът още ли е на мода?  Laughing
А някой да се вгледа в стойката и приземяването на децата? Мислите ли, че са случайни хлапета от квартала?
Гимнастици са със сигурност, поне повечето от тях. Това означава години тренировки. А травми в спорта винаги е имало и ще продължава да има. Юнак без рана не ходи.  Rolling Eyes
Не, не са гимнастици, доста от тях са самоуки, ходят да скачат по руйните около нас, някои са по боязливи...
 Преди това бяха скейтовете и БМХ-те (това вече е съвсем древно), обединяващото е влечението към екстремния спорт, не намирам нищо лошо в това на собствена глава научават доста полезни неща.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Ужасяващо е, ако сме майки орлици, пазителки. Това е психологичен дискомфорт за нас, не за децата. Те имат инстинкти за самосъхранание, ние не го прозираме. Ей, не бих могла да преживея факта, че сина ми (няма навършени 7)ще тича по склон с наклон около 80% и ще се търкаля дори, постигайки собственото си удоволствие за мой ужас. Видях го с очите си. Хич не се учудвам. По-добре да спортува, скачайки, мятайки се, превъртайки се, отколкото да се загнезди вкъщи пред компютъра.

# 11
  • Мнения: 189
Не видях повече от едно две деца да имат характерна стойка на гимнастици. Но със сигурност не на всеки му се отдава.
Вярно отстрани изглежда страшно, но със сигурност изисква добра координация, а това изключва алкохол, наркотици и т.н.
По добре да подскачат.

# 12
  • Мнения: 118
С колелата правехме подобни неща .Имаше един филм ,от който копирахме.Сега не мога вече и съжалявам.

# 13
  • Мнения: 2 708
С колелата правехме подобни неща .Имаше един филм ,от който копирахме.Сега не мога вече и съжалявам.

Банда BMX предполагам. Поне по време на моето детство, беше обект на подражаване от момчетата, въпреки че в началото нафилма пишеше зрителите да не се опитват да правят тия неща, че били акробати актьорите, нещо от сорта. В смисъл, че е много опасно. Ама кой ти чете тази част. Даже си спомням, че понеже не можеха да го гледат 200 пъти - просто свършваха джобните, но им трябваше да усъвършенстват движенията, висяха на стената на кино "Мир", то беше едно такова особено, покатерваха се на една стена, и там имаше нещо като ниши и седяха завряни там и гледаха. Водеше се лятно кино.   Wink

# 14
  • Мнения: 884
И в нашата градинка има такива деца-направо им се възхищавам.И на мен ми изглежда изключително опасно, но като гледам колко са упорити и подвижни, не виждам начин някой да ги спре, пък било то и собствената майка на някое от тях.
 От другата страна на парка се събират други тийнейджъри-едни повлечени такива...Пият не знам какво, пушат също не знам какво, грозна гледка-това ми се вижда по-опасното занимание. В сравнение с някоя счупена ръка например, тук травмите от некачествена дрога може да са далеч по-тежки.
 А като съм чела и гледала за паркура-самата философия на този вид занимание изключва употребата на алкохол и дрога, което е просто прекрасно.

Общи условия

Активация на акаунт