Как се променят очите на бебчетата?

  • 1 826
  • 32
  •   1
Отговори
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте мамчета,
Искам да ви питам как се променят очите на бебчетата? Изведнъж ли потъмнява цялото око или започва на части да се променя?
Питам, защото забелязах на малчо, които е на 2 месеца и е синеок, че едното оченце в единия край е станало по-тъмно. Даже отива към кафяво. Не държа на сините очи. Просто се чудех дали това е потъмняване на очичките или да се притеснявам  newsm78! Дано да не е нищо ненормално  Praynig!

Благодаря ви предварително  Hug!

# 1
  • Мнения: 4 753
Ами нашите си бяха сини, но тъмно, а после станаха светло сини... Не е изведнъж, та за това не ми е направило кой знае какво впечатление, но сравнително бързо се "избистриха" (може би и защото не е кърмен)...  newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 2 296
И двете ми деца са с тъмни очи,но докъм 6-ия месец са били мътни,след това постепенно се избистряха.
Аз съм чувала,че на кърмените бебета очите са мътни и по-късно се избистрят,но не съм сигурна доколко
това е вярно. Peace

# 3
  • Мнения: 3 034
да, на кърмените бебета се избистрят по-късно, а понякога се избистрят окончателно чак след края на периода на кърмене. синът ми си запази цвета на очите, с които се роди, просто се избистриха и не са мътни, но той не е кърмен.

# 4
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Това за кърмените бебета съм го чувала  Peace! Благодаря ви все пак  Hug!
Аз по-скоро питах за това как се променят? Целите или постепенно потъмняват от единия край? Ако сте обърнали внимание, разбира се!

# 5
  • Мнения: 9 973
стават челите сиви и постепенно отиват към друг цвят,но цялото око

# 6
  • Мнения: 3 034
ами не така, просто бяха мътни, все едно ги гледаш през пелена или мъгла и постепенно се избистряха, ставаха по-ясни. цялата работа приключи към третия месец, съвсем се изясниха, но цялото око, а не на части.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Не съм забелязала такова нещо при сина ми.Промениха му се от сини към тъмно кафяви, но неусетно и постепенно.Ако се притесняваш питай лекарката на детето.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 185
На Марти бяха много тъмни като се роди и започнаха да изсветляват, но цялостно!

# 9
  • Мнения: 559
На малката очиччките се промениха доста бавно и също бяха така на петна, даже по едно време си мислех че ще е с пъстри, защото свети около зеницата са и кафеви, а по края зелени. Но ние сме с кафеви и до като разбера какви ще са май минаха 6 месеца, може би е от кърменето. Не се притеснявай мисля че е нормално, но все пак като ходите на консултация можеш да питаш педито за твое успокоение. Успех и здраво бебче!   bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 4 585
Целите се променят, не съм забелязала части от друг цвят. Даже още не мога да определя какви са.

# 11
  • Мнения: 543
Нашите се променят отвътре навън. Роди се с ярко сини, сега около зеницата станаха зеленикави, като на баща й, а отвън останаха сини. Така че сега са на два пласта. Мисля, че още не са се оформили окончателно. Кърмя, ако това има значение.

# 12
  • Мнения: 265
Очите се променят постепенно (при всяко дете е по различно време някъде до 2г.).Ние също бяхме със сини очи но забелязвам че вече почват да кафенеят.

# 13
  • Earth
  • Мнения: 1 952
И при нас очите се промениха му се от сини, после сиви а сега не знам точно  Mr. Green, обаче плавно и постепенно

# 14
  • Мнения: 537
Вики се роди със сиви очи и след две седмици вече бяха кафеви. Така и не разбрах кога станаха тъмни, но мисля не са потъмнявали на части.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт