Парцел???

  • 1 742
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте, със съпруга ми обмисляме да купим парцел, но за съжаление средствата ще ни стигнат само за нерегулиран имот, който евентуално, ако е възможно да регулираме. Тези обаче се падат обикновено в края на селото,. Така сме си харесали едно място, от което на 20 метра минава малка рекичка, освен това наоколо парцелите са все още нерегулирани и обрасли треви. След тях има земеделска земя, която вероятно винаги ще е такава. Мястото е чудесно, но ме е страх от змии. Чудя се дали има опасност от разни гадини при такава близост до река, все още незастроени парцели и земеделска земя, която не знам дали се обработва??? Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 674
Еми щом има река има и опасност от гадинки,но като се замислиш вече къде ли няма Mr. Green А относно парцела е добре първо да го провериш дали имаш право на строеж там и тогава да си правите сметка за друго PeaceИначе звучи много романтично местенце Wink

# 2
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Регулирането на имот,  както и правото на строеж са доста главоболия, тичане по общини, адвокати, архитекти и т.н., както и е свързано с доста пари. Не се знае и като време колко ще отнеме. Аз парцел до река не бих си купила, бих си взела регулиран парцел някъде в по-планинско селце с изградна инфраструктура до парцела, но това си е мое мнение. А колкото до нивите, тях ги свързвам със съвсем други неща, не с приятно място за живеене.

# 3
  • Мнения: 547
Аз не разбрах с каква цел искате този имот, но ако е за строеж, моето мнение е да помислите добре преди да купите подобен парцел. Вкарването в регулация може да отнеме години, през които ще имате място, с което няма да можете да направите нищо, освен да продадете или сеете зарзават, а няма да имате парите, които сте вложили в него. По-добре намерете още малко пари и купете имот в регулация. Търчането по институции коства много време... и пари! Така както описваш мястото - наоколо земеделски земи, други запустели парцели, мисията ми се струва трудна.
Наличието на река в близост е и плюс, и минус. Плюс - ще имате вода наблизо. Предполагам има и кладенец или възможност да се направи такъв. Минус - при един по-проливен дъжд тази река дали няма да прелее? Освен за змии, помисли и за комарите!
Ами това се сещам на прима виста. Казвам го от позицията на човек, който мина през етапа "да си купим парцел и да строим". Успех!

# 4
  • гр.Добрич
  • Мнения: 92
 Най -добре се консултирай с адвокат .Баща ми води токова дело и има доста главоболия ,пари и нерви.
 Ако смятате да строите не се ли опасяваш от кражби ако няма жувущи за постоянно нас ни обираха доста често хем баща ми ходеше всеки ден и сутрин не се знаеше какво ще намери.

# 5
  • Мнения: 192
Ако ще купувате имот в границите на Столична община който не е в регулация, задължително проверете статуа му ( за какво е отредена земята). На адрес www.gis-sofia.bg или Sofproect.com

Имайте предвид че вкарването му в регулация е едно приключение... при мен последно отне година и половина, хем с връзки...

# 6
Здравейте, в случай, че имате намерение да регулирате парцела си, Ви препоръчвам да се обърнете към фирма, която се занимава професионално с това. Така ще спестите време, главоболия и пари.
За повече подробности може да ми пишете на info@geoimot.com
Ще се радвам да помогна.

# 7
  • Мнения: 35
Архитектът в общината ми каза, че на парцела може да се строи без регулация. Така било по закон. Знаете ли нещо повече?

# 8
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Архитектът в общината ми каза, че на парцела може да се строи без регулация. Така било по закон. Знаете ли нещо повече?
Ако ти е казал така, значи парцела е в плана на населеното място.
Възможно да не е урегулиран т.е. УПИ, а да е само ПИ /поземлен имот/.
В случай ,че е земеделска земя е нещата са съвсем други.

# 9
  • Мнения: 1 427
А какво пише в нотариалния акт за имот? Какъв му е статута- нива,овощна градина,дворно място......?За вкарване в регулация освен това е много важно на какво разстояние са комуникациите-ток,вода,път.Имам спомен,че има изискване да са на не повече от някакви определени метри....май 200 или 300 newsm78
 И си направете добре сметката,защото ако ще прекарвате ВиК от 100м и ток от 200,да не ви излезе златен тоя парцел.
По-добре си търсете нещо в границите на селото-ще си спестите и нерви и пари.

# 10
  • Мнения: 544
Преотреждането, ако  изобщо е възможно, отнема доста време. Минимум 1 година ходене по институции, такси, може да се наложи да си осигурите ток и вода сами. Освен това скоро може да се ограничи съвсем тази процедура, така че по-добре не губете време, а решете дали ще се заемате и си гонете нещата. Но първо проучете дали е възможно да се преотреди. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт