Бебка иска да седи

  • 1 861
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 991
От известно време бебка все се пъне да сяда. Когато е в шезлонга, в количката, докато я храня - тоест почти винаги, когато не е легнала в напълно хоризонтално положение. Явно да лежи по гръб адски й е омръзнало, защото ако я оставя да легнала, веднага се обръща по корем:) Според вас рано ли е да я държа седнала в скута си или подпряна с възглавници?

# 1
  • Мнения: 3 034
ти нали си в Щатите? какво ти казаха за възглавниците? защото тук е абсурд, много е вредно и не позволяват (аз и не искам, де). не съм го държала подпрян на възглавници, но от навършени три месеца сестрата ми даде зелена светлина за упражнения за сядане и държане в скута ми.
упражненията: тя е легнала по гръб, ти й подаваш по един пръст от ръцете ти и я издърпваш лекичко до седнало положение. в началото тежестта ще е главно за теб, но с времето коремните им мускули заякват и трябва все по-малко помощ да й оказваш. аз задържам сина ми с хванати пръсти, докато не видя че прави усилие като за коремна преса и тръгва сам. и в скута си го държа от тогава. той беше същият и вече изпада в истерии, когато не е седнал  Crazy упражненията много му помогнаха, според мен до месец ще седне сам, трябва просто да се сети да се подпре с ръце и да се изправи  Peace

# 2
  • Мнения: 259
Упражнението, което описва simplyaven ние започнахме да го правим на 4 месеца и нещо, за възглавници според мен е рано.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Рано е за сядане.А за възглавниците - по принцип съм против да се подпира когато и да било.Когато детето е готово и достатъчно стабилно ще започне да си сяда.

# 4
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
ами сигурно им омръзва да лежат по гръб. Но мисля че ви е раничко за опити за сядане. Устискайте още малко и започнете с упражненията. А за възглавниците... и аз съм против. Детето когато заякне и е готово, само ще си покаже.

# 5
  • Мнения: 3 034
за упражненията няма нужда да чака. в Щатите мисля е същото като тук, даже от втория месец може да я вдига  Peace

# 6
  • Мнения: 9 973
рано е за сядане

# 7
  • Мнения: 4 335
И на нас педи от третия месец ни показа тези упражнения да ги правим PeaceИнь4е още не го слагам да седи и сьм против вьзглавниците

# 8
  • Мнения: 468
 На колко месеца е детенцето? Четири, пет? Нормално е да се опитва да сяда, нали на шест месеца вече трябва да може да седи, а за това са нужни тренировки. Правете си упражненията и имайте търпение. По мое мнение в скута може да седи и по- рано. Възглавниците ми се струват ненадеждни.

# 9
  • Мнения: 3 929
Рано й е да сяда. По-добре да я носиш на ръце, за да разнообразяваш положението й, отколкото да й слагаш възглавници или да я държиш в скута.

# 10
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Рано й е да сяда. По-добре да я носиш на ръце, за да разнообразяваш положението й, отколкото да й слагаш възглавници или да я държиш в скута.

 Peace

# 11
  • Мнения: 121
Аз също съм против възглавниците когато е готово ще покаже но вие сте малки

# 12
  • Мнения: 298
И аз мисля,че е рано да седи бебеката.За възглавниците съм против,когато са достатъчно заякнали мускулите тя сама ще покаже,че е готова.
Еми започна да сяда  на около 5  месеца.Сама показа-от полулегнал стоеж се изправи в количката до седнало положение,преди това сме я държали в скута си по малко и сме правили упражненията за изправяне и сядане.(тогава започнах да я слагам седнала за по 10-15 мин на дивана като аз я придържах )

# 13
  • от Луната
  • Мнения: 1 750
ти нали си в Щатите? какво ти казаха за възглавниците? защото тук е абсурд, много е вредно и не позволяват (аз и не искам, де). не съм го държала подпрян на възглавници, но от навършени три месеца сестрата ми даде зелена светлина за упражнения за сядане и държане в скута ми.
упражненията: тя е легнала по гръб, ти й подаваш по един пръст от ръцете ти и я издърпваш лекичко до седнало положение. в началото тежестта ще е главно за теб, но с времето коремните им мускули заякват и трябва все по-малко помощ да й оказваш. аз задържам сина ми с хванати пръсти, докато не видя че прави усилие като за коремна преса и тръгва сам. и в скута си го държа от тогава. той беше същият и вече изпада в истерии, когато не е седнал  Crazy упражненията много му помогнаха, според мен до месец ще седне сам, трябва просто да се сети да се подпре с ръце и да се изправи  Peace
newsm10
И ние така. А за възглавниците съм против. Бебето само ще си покаже кога е готово

# 14
  • София
  • Мнения: 3 249
Абе то много неща може да иска бебето, но не са правилни. Моя беше по-мързелив и седна сам на 7 месеца, но след 5-я го слагах под 45 градуса наклон...Изчакайте с изправянето Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт