първа бременност - какво да правя?!!

  • 20 979
  • 52
  •   1
Отговори
Направих си 2 теста за бременност - положителни.... От личния си лекар разбрах, че консултациите започват от 3-тия месец. Трябва ли да отида на гинеколог преди това или да чакам? Не знам в коя седмица съм?
Ако някой може да ми помогне....  newsm78

# 1
  • Мнения: 4 070
кога ти е първия ден на последната менстурация??

# 2
  • Мнения: 4 070
Забравих да кажа-честито и успех, аз съм в средата на 3 месец и още не съм почнала с изследванията, че все се лутам с лекарите, но ще ти помогна с каквото мога.

# 3
  • Мнения: 1 183
Смятай седмиците от на4алото на последната ти менструация  Peace ,и отиди на преглед при гиниколога когато си в 7 или 8 седмица,аз тогава отидох и се видя сърде4ния пулс на бебето  Peace Успех и леко бременеене   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 1 185
Честито!!!

Отиди на преглед, когато решиш, ще си платиш, а най-много да ти кажат, че е рано!

Лека бременност и пухкаво бебче на финала!

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Честито!
Давам ти пример: ако първия ден от последната ти менструация е 20.07. прибавяш към него 7 дни, т.е. става 27.07.08 г. + още 9 мес. и термина ти се получава на 27.04.2009 г.
А на лекар можеш да отидеш и на частно, когато пожелаеш.
Леко бременеене!

# 6
  • Мнения: 2 447
Аз когато отидох бях в 4-та седмица

# 7
  • Мнения: 10 982
Моята бременност беше установена в 7 г.с. Изследванията и ЖК ми започнаха от 10 г.с.
Лека бременност Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 3 524
консултациите почват от 3 месец наистина, но нищо не ти пречи да отидеш на лекар преди това. аз лично ходих няколко пъти в началото, но чак около 6-8 седмица виждат сърдечния пулс. пожелавам ти лека бременност и да не се ядосваш за нищо Peace

# 9
  • от Луната
  • Мнения: 1 750
Честито и леко  preggo! Потърси в Google календар за бременност в него пишеш датата на последния цикъл и той изчислява кога ти е термина. Аз отидох на лекар доста рано - около 3 седмици след закъснението и веднага ми пуснаха необходимите изследвания, а те са Васерман, кръвна група и урина newsm78

# 10
  • Мнения: 583
Отидох на гинеколог веднага след положителният тест, според него плода беше на не повече от 10 дни, каза ми да отида след седмица. Тогава занесох и направлението от личния лекар, веднага ми пуснаха необходимите изследвания за начало Спин, хепатит, кръвна група и т.н. Първата ми консултация беше на 4 г.с., втората на 8 г.с. / тогава чухме сърчицето/.  Т.е иди на лекар, джипито ти ми се струва, че не е в час / ако съдя по моя случай/.
честито  bouquet

# 11
  • Мнения: 2 447
И на мен веднага ми пуснаха изследванията-кръвна група,СПИН,Васерман и урина

# 12
  • София
  • Мнения: 3 249
Честито  bouquet Иди и сега на лекар, то ако чакаш 3 месеца...на мен ще ми се пръсне сърцето от любопитство да видя сърцето. Аз отидох в 4-та г.с и после след 2 седмици пак и пак(добре, че докторката ми е позната ). Сега вече веднъж месечно.
А календари има много и най-странното-различни дати за термин показват newsm78

# 13
  • Мнения: 1 512
Първо честита бременност. Ами разбира се че не трябва да чакаш чак до 3 месец.Отиди на лекар към 6-7 г.с. Ще си платиш един преглед.Важно е да се види дали всичко е наред т.е. дали има плоден сак.

# 14
  • Мнения: 1 473
Честито и от мен, пожелавам ти  здраве и лека бременност.
Според мен трябва да идеш на лекар. Аз биях в 8 г.с. когато отидох и ми казаха, че отивам късно, но ме прегледаха и всичко беше ок.
Изследванията започват по късно, но все пак гинеколога ще види дали всичко се развива нормално.
Трябва да вземаш фолиева киселина и витамини за бременни, но това ще ти го каже специалиста, който ще те следи, за това не се чуди а иди на лекар.

Общи условия

Активация на акаунт