Питане за по-ранно секцио и незрялост на плода....

  • 2 893
  • 39
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 973
Не съм писала отдавна, ама напоследък ми се е "подпалила" главата.
На 7-06 бях на преглед при Мазнейкова и всичко с бебето беше наред....Миналия петък, обаче (17-06) на женската консултация при УЗИ се видя че околоплодите води са силно намалели, при индекс 8-17, моите са 6....Лекарката в ЖК, която ме следи, препоръча доплер на пъпна връв и плацента за да се види дали има някакво страдание за бебето....
Честно казано не и повярвах много, т.к. точно тогава й казах че ще раждам при един от шефовете й и реших че малко се престарава....
Обаче шило в торба не стои....и в събота се озовахме във Фемина при д-р Румен Димитров (брат на Вили Димитрова), човека ми обърна много внимание, 45 минути ме гледа на ултразвука, слава богу доплера е ОК и така. После направихме запис на тоновете, но записа не беше добър, пулса на бебето е твърдо над 170 удара в минута….
И аз тотално се шашнах….В понеделник пак в Тина Киркова, срещнахме се с доктора, той изпрати Савова да ме види долу на триизмерния, пак констатира, че почти няма води, степента на зрялост на плацентата е 3-та степен, доплера показа добър кръвоток….
Сега ходя всеки ден на запис, тоновете на бебето са 160-170….
Бахме планирали секциото за 7-07, но сега решихме да го направим в събота или неделя….Аз си пия лекарството за алергиите (имам към всичките упойки), а и бебето явно се мъчи….Но пък утре влизам в 38-ма седмица и е малко рано…Доктора ме предупреди че бебето може малко трудно да се адаптира, ако го извадим сега, и би било добре да изчакаме още една седмица, но от друга страна се наслагват 1000 фактора – плацента превия , зраля, силно намалели води, тахикардия на плода, години борба със стерилитет….
От една страна може да се роди леко незряло и трудно да се адаптира, от друга страна толкова съм го чакала това бебе, че няма да си простя яко се случи нещо, което е можело да се избегне с цената на 5-10 дена в ковъоз….
От трета страна според данните на УЗИ бебето леко изостава ( около седмица)….но това си е само медицинска статистика….

И сега мили момичета съм адски притеснена, до утре трябва да реша….Ако направим секциото в събота ще съм бременна от 8 месеца и 12 дни…..Дали бебето ще има проблеми….Ох, не знам какво да направя….

# 1
  • Мнения: 3 777
Мила няма страшно, след 34 седмица бебето е готово за нашия свят.
Не се притеснявай, моето секцио беше 2 седмици преди термина, но бебо беше 4 килограма тогава.
Щом докторите казват че няма проблем е по добре да се довериш и да ги послушаш.

# 2
  • Мнения: X
Като ти гледам лентичката си влязла в деветия, имаш още 21 дни. Каква незрялост - при всички тези фактори, налагащи секциото не виждам защо се притесняваш. Че осмачетата и седмачетата как оживяват по тази логика - зависи от бебето, но от това което си написала мисля, че раждането е най-доброто.

Моето секцио беше 9 дена преди термин.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 973
Там е работата, че и доктора е малко объркан и колебаещ се и в крайна сметка решихме да решим утре.... Shocked Close

# 4
  • София
  • Мнения: 2 437
Там е работата, че и доктора е малко объркан и колебаещ се и в крайна сметка решихме да решим утре.... Shocked Close

Лелеее...супер!  Много хубаво! Ще ти стискам палци.
Изобщо не й е рано на бебка.
Незряла била...
Утре ще си я гушнеш...еййй...  Всичко ще бъде наред!

ПП. Доктора се шашка, защото педиатрите правят проблеми, ако се наложи бебето да е в кувиоз и е извадено преди 14дена ( а секциото е планирано и причините не са липса на тонове и разни по- фатални неща). Просто, защото има "по- належащи" случаи за кувиозите и не им стигат...та така.

# 5
  • София
  • Мнения: 625
надявам се да вземете правилното решение и да ни се похвалиш с хубава новина!моля се всичко да е наред newsm17.
и аз мисля че детето е готово за този свят и не трябва да се рискува!
успех миличка!

# 6
  • София
  • Мнения: 3 973
Ох, мислиш ли! Ако видиш какви екселски таблици с графики си спретнах на майските и юнските бебета...Е едно няма незряло 20 дена преди термина....ама те в повечето случаи сами са си решили да си излизат....Милата душичка, дали не й правя мечешка услуга....От друга страна е много гадно с това избиране на дата, много гадно!

# 7
  • София
  • Мнения: 3 973
надявам се да вземете правилното решение и да ни се похвалиш с хубава новина!моля се всичко да е наред newsm17.
и аз мисля че детето е готово за този свят и не трябва да се рискува!
успех миличка!

И аз от 3 часа сиповтарям че бебето ни дава знаци и  Praynig Praynig Praynigсе успокоявам...

# 8
  • Мнения: 2 028
защо наистина в 38 г.с. се притесняваш, че бебенцето е незряло? няма такова нещо, всеки лекар ще ти каже, че още 37 г.с. бебето е напълно износено. Успех, миличка, и не се притеснявай. Hug

а как така Мазнейкова не е видяла отсъстващите води?  newsm78

# 9
  • Мнения: 3 116
Мира, ами то си му е време вече Simple Smile)) Как така ще е незряло. Най-много да го оставят в кувиоз за 2-3 часа за да се адаптира бебенце Simple Smile Виж колко мами при нас родиха в 37 седмица и сега си гледат бебоците вкъщи Simple Smile))

Ще стискам палци и утре ще чакаме новини за ново юлско бебенце  smile3521 smile3521 smile3521

# 10
  • Мнения: 3 116
Между другото и аз ако удържа до 1 юли и аз ще избирам дата Simple Smile

И не забравай че утре е Еньов ден Simple Smile)) Според мен е прекрасен ден за рожден ден  Party

# 11
  • София
  • Мнения: 3 973
защо наистина в 38 г.с. се притесняваш, че бебенцето е незряло? няма такова нещо, всеки лекар ще ти каже, че още 37 г.с. бебето е напълно износено. Успех, миличка, и не се притеснявай. Hug

а как така Мазнейкова не е видяла отсъстващите води?  newsm78

За Мазнейкова - ами написала ми е "околоплодни води - норма"...Или не е видяла ( което не го вярвам) или просто нещо е станало и са намалели рязко...То и тоновете по време на прегледа ми при Мазнейкова бяха 135-140 ( имам записи и е написано и в обменната карта) и после нещо е станало и се качиха...

# 12
  • София
  • Мнения: 3 973
Между другото и аз ако удържа до 1 юли и аз ще избирам дата Simple Smile

И не забравай че утре е Еньов ден Simple Smile)) Според мен е прекрасен ден за рожден ден  Party

Благодаря за пожеланията, да се връща на всички! А става въпрос за събота, не за петък....

# 13
  • Мнения: 137
ИЗОБЩО НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ АЗ СЪМ СЕКЦИО 19 ДНИ ПРЕДИ ТЕРМИНА И НЯМАШЕ НИКАКЪВ ПРОБЛЕМ ПРОСТО БЕШЕ ПЛАНОВА ОПЕРАЦИЯ ЗА ТОГАВА РОДИ СЕ 3.500 И 53 СМ УСПЕХ И НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ ОТ ОПЕРАЦИЯТА.АЗ ТАКА МОГА ДА РАЖДАМ ОЩЕ 100 ПЪТИ PartyНЕ УСЕЩАШ НИЩО НИТО ПО ВРЕМЕ НА ОПЕРАЦИЯТА НИТО СЛЕД ТОВА.МАРТИ СЕГА Е НА 42 ДНИ.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 973
ИЗОБЩО НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ АЗ СЪМ СЕКЦИО 19 ДНИ ПРЕДИ ТЕРМИНА И НЯМАШЕ НИКАКЪВ ПРОБЛЕМ ПРОСТО БЕШЕ ПЛАНОВА ОПЕРАЦИЯ ЗА ТОГАВА РОДИ СЕ 3.500 И 53 СМ УСПЕХ И НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ ОТ ОПЕРАЦИЯТА.АЗ ТАКА МОГА ДА РАЖДАМ ОЩЕ 100 ПЪТИ PartyНЕ УСЕЩАШ НИЩО НИТО ПО ВРЕМЕ НА ОПЕРАЦИЯТА НИТО СЛЕД ТОВА.МАРТИ СЕГА Е НА 42 ДНИ.

Много ти благодаря за отговора, надявах се някой с такъв опит да ми пише!
Момичета, благодарения на вас малко се успокоих!
Благодаря ви!

Общи условия

Активация на акаунт