кърмене и рентгенова снимка на зъб

  • 4 277
  • 9
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 653
Вероятно ще ми се наложи да направя снимка на един зъб, а в същото време Яна е само на кърма, та се чудя дали ще трябва да спра да я кърмя за известно време или нямам да има проблем?   newsm78

# 1
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
Преди месец ми се наложи да правя, казаха, че няма проблем за кърмата, защото лъчите са локализирани , но въпреки това ми сложиха оловна пристилка. След снимката Анджи не е имала никакви проблеми

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 653
много благодаря за бързия и радостен за мен отговор   Grinning

# 3
  • Мнения: 8 505
На мен ми забраниха ренгеново изследване докато спра да кърмя окончателно!А тогава още бях бременна и чакането се проточи,ама не можело иначе newsm78

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 653
Уф, нека и други мами споделят, ако знаят нещо по въпроса  ooooh!

# 5
  • Мнения: 181
Преди месец правих снимка и ми казаха, че няма проблем , но ако не е наложително те съветвам да  поизчакаш защото ренгените в Бг са много стари и доколкото знам вредни.

# 6
  • София
  • Мнения: 469
Дъщеря ми беше на кърма,когато правих снимка на зъб. Никакъв проблем.
Като се има в предвид, че зъба ме болеше още по време на бременноста, но зъболекарката не ми разреши и трябваше да остискам докато родя. Докато съм на ясно само при бременост има опасност за детето.

# 7
  • Мнения: 3 379
И на мен ми е интересен въпроса, или по-скоро фактите около отговорите на този въпрос!

Преди 2-3 месеца се наложи да ме снимат заради съмнения за пневмония. Казах, че кърмя, никой не ме е предупреждавал да не се снимам на рентген. Но все пак Гого беше на около година, може би това също има значение.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 249
От More and More Breastfeeding Myths:

Цитат
Regular X-rays such as a chest X-ray or dental X-rays do not affect the milk or the baby and the mother may nurse without concern.

Ето още малко от You Should Continue Breastfeeding (1)(Drugs and Breastfeeding)


Цитат
X-rays and scans. Ordinary X-rays do not require a mother to stop breastfeeding even when used with contrast material (example, intravenous pyelogram). The reason is that the material does not get into the milk, and even if it did it would not be absorbed by the baby. The same is true for CT scans (компютърна томография) and MRI scans (магнитен резонанс). You do not have to stop for even a second.

По различно стои въпроса при сканиране с радиоактивем материал, но това е нещо по-различно и в статията е описано.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 653
Благодаря на всички мамчета и особено на Iva_D    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт