alpha thaiassaemia carrier в кръвтта?

  • 665
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 490
 някой срещал ли е това ? и какво означава?

# 1
  • Мнения: 1 336
Да не би да имаш впревид thalassaemia?
Най-вероятно е алфа таласемия - вид анемия за която при съмнение трябва да се изследват и двамата родители. Прочети повече тук: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/669/53/ или напиши в google таласемия и ще ти излязат много материали.
Опасно е когато и двамата родители имат такава анемия, защото я предават на детето и може да е в остра форма.

# 2
  • Мнения: 1 155
Аз съм с такава таласемия. Откриха ми я случайно, нося си я по наследство, стойностите на хемоглобина са ти много ниски. За по-сигурно изследваха и мъжа ми.

# 3
  • Мнения: 453
riciii , надявам се, че имаш бета таласемия. Алфа таласемията се открива рано и е доста сериозно заболяване.
И аз съм с бета минорна, едната ми дъщеря - също. Т.е. здрави сме, но с изменения в кръвта.

Може и никога да не разбереш, че си с такава анемия, докато алфата - няма как да не я забележиш.

Има голям риск, ако двамата родители са дори с бета минорна да имат дете с алфа (тежката форма). А двама с алфа да създават поколение...не знам... много сериозен въпрос от морална гледна точка.

# 4
  • Мнения: 490
аз съмс алфа 0 откриха ми я сега при кръвните иследвания за втората ми бременност. НАправо ми настръхнаха косите,значи алфа е по-опасната форма и дъщеря ми ( имам дъщеричка н а година и половина) най-вероятно го има и тя. До колкото разбрах  е сериозна болест и се отразява на детето с безапетитие и бледост, дъщеря ми напоследък  няма апетит и е бледа. Ох, дайте млако пповече инфо в паника съм вече

# 5
  • Мнения: 1 155
Да с бета, сгеших.....

# 6
  • Мнения: 873
ами оправи си заглавието,щото и аз настръхнах....
аз съм с бета,дъщеря ми е на 13 месеца и скоро ще я изследваме.когато на мен ми откриха тази анемия,бях малка и тогава за алфата нямаше лечение.днес мисля,че се пробва лечение чрез стволови клетки,но не съм сигурна Thinking

# 7
  • Мнения: 490
кое е по-рисковото алфа или бета? съвсем се обърках сега  ooooh!

излиза,че алфа-та си е сериозно заболявне така ли? аз досега несъм знаела,че го нося / имам . трябва да иследваме и дъщеря ми

# 8
  • Мнения: 1 336
Няма повод за паника! След като не си знаела досега че имаш такава таласемия значи е в много лека форма. При остра форма на таласемия се пият лекарства, понякога се налага преливане на кръв. Трябва мъжът ти да се изследва. Ако мъжът ти няма такава анемия (а той най-вероятно няма) дъщеря ти също е с много лека форма. Мисля че децата се изследват, когато станат на една годинка, тъй че не сте закъснели много. Вземи си направление за хематолог и отивайте!

# 9
  • Мнения: 490
след изчетената информация,която успях да  намеря ,неразбрах защо всички говорят да се направят иследвания преди да се мисли за поколение.Ами какво да кажат такива като мен, които имат едно  дете и другото е напът
къде мога да открия пове1е информация за алфа таласемия?
Вярно е , че сме по  на 30 и нагоре години и чак сега ни откриват това заболяване,но какво да мисля за децата си

# 10
  • Мнения: 1 336
Мъжът ти има ли таласемия?

# 11
  • София
  • Мнения: 1 783
Бета- таласемията има "голяма" и "малка" форма. Голямата таласемия е тежка заболяване и изисква симптоматично лечение. Може да се излекува с костно-мозъчна илил трансплантация на стволови клетки. Малката таласемия не изисква никакво специфично лечение. При по-големи физически усилия и екстремни ситуации за организма, се получава хемолитична антемия, която е преходно състояние.
Алфа -таласемията има четири клинични форми, в зависимост от структурата на хемоглобина и гените, които ги кодират.

Общи условия

Активация на акаунт