на каква възраст в кошница за кола

  • 3 501
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте маичета,кога според вас може да се ползва кошницата за кола.Защото сина ми е на 2 месеца и аз редовно го слагам в нея дори и вкъщи.На него много му харесва,даже предпочита да си в нея вместо в кошарата си.Но скоро моя позната ми каза че ортопед я е посъветвал да поставя детето в кошницата чак след 4тия месец,тъй като водело до изкривяване не гръбнака.Как мислите,има ли основание?

# 1
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Не мисля, че има проблем. Дават ги от нуло до девет месеца повечето. Някой дори беше писал, че някъде не изписвали децата и майките от родилното, ако нямат кошница за кола  Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 1 524
Това за пръв път го чувам, малката е от раждането си в кошницата, но не я слагах за повече от два часа в нея. Кошниците за кола са направени точно за най-малките, съобразени са с тях, отговарят на изисквания и стандарти, единственното което трябва да се спазва е да не стоят дълго в тях.

# 3
  • Мнения: 1 473
Кошницата за кола е за пътуване с кола. Забранено е бебе да пътува без да е сложено в съобразената с възрастта му кошница. Поне така е тук в Германия. Дали в България тази мярка за сигурност при пътуване с кола се спазва не мога да кажа, но определено е доказано, че  в кошница за кола бебето е максимално предпазено при пътуване.
Аз лично не слагам моето бебе в къщи в тази кошница, но от доста хора знам, че го правият за по няколко часа на ден.
Но когато пътуваме по няколко часа, бебето ми седи естествено в кошчето за кола и досега не са установени някакви увреждания.
За първи път го сложихме на 5 дни  при прибирането ни от родилното.

# 4
  • Мнения: 486
Дъщеря ми пътува в кошница от както се е родила.В къщи не съм я слагала там

# 5
  • Мнения: 219
На въпроса ти отговарям още след изписването от родилното бебето може да се постави в кошница за кола,за да се приберете у дома с необходимите мерки за сигурност. Не случайно кошчето е за кола,защото е предназначено именно за тази цел,за да се поставя бебето там по време на път. Ако можеше да се използва в къщи щеше да е с друго име например кошче за кола и у дома Laughing Бебето може да бъде поставяно вътре за кратко време

# 6
  • Мнения: 864
още след изписването от родилното бебето може да се постави в кошница за кола

# 7
  • София
  • Мнения: 5 693
След като ни изписаха веднага го сложих в кошница за кола -3 ден,не виждам проблем! Peace

# 8
  • Мнения: 3 306
редовно я слагах в кошницата за около 1-2 часа  Peace

# 9
  • Мнения: 583
Не мисля, че има проблем. На нашата кошница пише 0+.

# 10
  • Мнения: 4 335
Когато водих Денис на ортопед беше на 1 месец и  го занесох в кошницата.Та тогава ортопеда ми каза,4е кошниците са наистина за новородени,но само за колата NaughtyКаза да не го нося така навсякаде и да не го дьржа в кьщи вьв нея,не ми каза то4но като време,но да не прекалявам.Инь4е го слагам от 10-ят ден,когато пьтуваме Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 6 971
Синът ми го сложих в кошница 0+, когато беше на около 10 дни. Вкъщи не съм го слагала в кошницата, но ако го оставяш за час на ден в кошницата не мисля, че  ще има проблем, за по-дълго време, си мисля, че на бебчето няма да му е много комфортно.

# 12
  • Мнения: 2 334
Дъщеря ми пътува в кошница от както се е родила.В къщи не съм я слагала там

И ние сме така Peace

# 13
  • Мнения: 5 393
Ако се вози в кола- от деня на изписването.
Иначе  съм я ползвала и вкъщи, Иво се чувстваше добре в нея. Но не съм го държала постоянно там. По няколко часа през деня, примерно едното му спане беше в нея.

# 14
  • Мнения: 9 973
може,не се притеснявай

Общи условия

Активация на акаунт