за влакната и други неприятни налепи по дрехите

  • 11 043
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 222
искам да попитам как се справяте с налепите по дрехите.вярно е,че много си зависи от самата материя и т.н ,но много често след пране в пералня по дадени дрехи остават нещо като власинки,а това е доста неприятно.
интересува ме има ли начин човек да се справи с този малак ад,защото факт е,че такива дрехи не са приятни за носене....
благодаря предварително

# 1
има едни лепящи ролки с дръжка, продават ги по магазините...обират косъмчета..влакънца...разни белички неща по черни дрехи.. Grinning.всичко обират...много съм доволна...
Имаме и една машинка..нямам спомен откъде я купихме...тя пък реже топченцата, които се образуват на вълнените дрехи....

# 2
  • София
  • Мнения: 4 746
има едни лепящи ролки с дръжка, продават ги по магазините...обират косъмчета..влакънца...разни белички неща по черни дрехи.. Grinning.всичко обират...много съм доволна...


 Peace

# 3
  • Мнения: 222
има едни лепящи ролки с дръжка, продават ги по магазините...обират косъмчета..влакънца...разни белички неща по черни дрехи.. Grinning.всичко обират...много съм доволна...
Имаме и една машинка..нямам спомен откъде я купихме...тя пък реже топченцата, които се образуват на вълнените дрехи....


oще утре ще проверя.предполагам,че се намират в магазините за домашни потреби или бъркам?

# 4
  • София
  • Мнения: 4 397
Имаме и една машинка..нямам спомен откъде я купихме...тя пък реже топченцата, които се образуват на вълнените дрехи....

Аз от Техномаркет зимата си взех, предполагам, че още ги има. А тези лепящи ролки къде ги има, че и аз имам доста черни дрехи  ooooh!

# 5
  • София
  • Мнения: 4 746
Ами аз от супермаркети съм си ги купувала ролките, може и в магазини за домашни потреби да има.

# 6
  • Мнения: 3 830
Справям се с мека четка за дрехи.

Имам вълнени блузи, които след изпиране не са пухкави, а стават на топчета. Тях ги "разресвам" с по-твърда четка. Peace Flutter

# 7
Имаме и една машинка..нямам спомен откъде я купихме...тя пък реже топченцата, които се образуват на вълнените дрехи....

Аз от Техномаркет зимата си взех, предполагам, че още ги има. А тези лепящи ролки къде ги има, че и аз имам доста черни дрехи  ooooh!

Аз си я вземам от един магазин за перилни препарати, но съм ги виждала и в Метро...(лепящата ролка)

# 8
  • Мнения: 4 300
Лепящи ролки има във Фантастико и Пикадили, антипилинг машинка- в Пикадили ( даже срещу точки по едно време). С подръчни средства може да се замени с увито около ръката тиксо.
В сушилнята също падат досадните налепи.
Топчета от плетени дрехи се махат със самобръсначка.

# 9
  • Мнения: 734
И аз използвам "подстригвачка за дрехи" за топчетата и такава четка за разните влакънца (особено за зимното палто). Машинката е купена от магазин TCM.

# 10
  • Мнения: 129
понеже работя в среда с много конци  Laughing преди да тръгна за вкъщи, си правя номера с тиксото - развивам около 2 педи от дебелото тиксо и го намотавам на ролката наобратно и така си минавам дрехите с него  Peace обира всичко  Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 4 746
понеже работя в среда с много конци  Laughing преди да тръгна за вкъщи, си правя номера с тиксото - развивам около 2 педи от дебелото тиксо и го намотавам на ролката наобратно и така си минавам дрехите с него  Peace обира всичко  Wink

И аз правех това ама сега с тези ролки ми е съвсем лесно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт