Проточен бойлер на кухня - 6/8 kw или 1,5/2 kw с резервоар?

  • 22 214
  • 16
  •   1
Отговори
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Моля да споделите впечатления за проточните бойлери.
Кое е по-добро като вариант - 6/8 kw или 1,5/2 kw с резервоар /5-10 л./.

За сега клоня към първия вариант, въпреки по-голямата консумация на ток.
Аргументите ми са, че топлата вода ще се ползва само при плакнене на съдовете, няма да се чака предварителното й загряване, няма опасност да свърши преди да съм приключила с миенето.

Тъй като до момента не съм ползвала никой от двата вида, а предстои да купувам такъв, имам нужда от споделен опит и мнения.

Благодаря предварително!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 261
Свекърва ми има такъв http://eldominvest.com/bg/1/id/6/page/1/product-id/1/product-view.html
Монтиран е на мястото ,където по принцип трябва да е батерията на мивката.
Много е удобен,пускаш и след секунда имаш топла вода,колкото искаш.Не се притеснявам,че ще свърши.Има степени на нагряване на водата,но и на най-високата степен,водата не е гореща.Не че има нужда от такава,просто отбелязвам.
Определено бих се спряла на такъв вариант.За кухня са много удобни.

# 2
  • Мнения: 5 833
Минусите са следните:
1.Наистина водата не става много топла-ако имаш мазни чинии трябва да ги залееш с много топла вода,нагрята на котлон например и после да миеш с вода от бойлера.Като купувате гледайте- някъде с много ситен шрифт пише / не ми се търси знак делта-това е едно триъгълниче /- делта T C=20 градуса /например/.Т.е. ако водата идва от вън 10 град. бойлерът може да я загрее до 30.А зимно време водата си идва много студена от градската мрежа.
2.Ако е 6/8 kw и е вързан на токов кръг с други контакти-например печка,пералня или друг по-мощен консуматор-голяма е вероятността да горят бушони или инсталация ако се включат едновременно.Т.е. трябва да е на отделен токов кръг.
Плюсовете ги казва Gerry.
Аз съм за бойлерче.

# 3
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Вряла вода няма да ми е необходима за миене. Все пак трябва поносима за ръцете Т., която може да се постигне с такъв тип бойлер с 6/8 kw.
Не съм наясно обаче с ел. инсталацията на мястото. След месец като влезем в жилището, ще имам повече информацията. Основно това ми е притеснението - дали инсталацията ще издържи едновременната работа на повече консуматори.

# 4
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Ние ползваме проточен 6/9 за къпане и кухнята Grinning Лятото водата в Пловдив не е студена и се къпем на 6. Страхотно удобство е да не ти свършва водата, защото ако трябва да чакаме да загрее за 5 човека.... Rolling Eyes Аз ти препоръчвам този вариант, защото е по-доброто Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 307
Не ти препоръчвам проточен бойлер на Елдом Инвест,майка ми си купи Дипломат на Елдом и го подари а си купи 15 литров Аристон за под мивката.Има и 10 литрови,ние такова ще си купуваме.Е,така е много по-добре.На проточния му се чупеше копчето непрекъснато.Гори и много ток.Но ако нямаш място и избор,проточен,но не тази марка,избери нещо друго.

# 6
  • Мнения: 5 833
Не става дума за вряла вода-дори 30-35 градуса не се постига зимно време.А това не е достатъчно за качествено измиване.

# 7
  • Мнения: 95
Ние си взехме с резервоар за монтаж под мивката. Най-малкото защото исках смесителна батерия с изтеглящ се душ, а и не ми допадна идеята на новата си хубава кухня да цопна една "юнга".
Освен това за проточен бойлер ти трябва стабилна ел инсталация. Ако на същия кръг имаш закачени печка, котлони, хладилник и т.н. е много вероятно при едновременното им ползване бушоните да падат. Трябва винаги да се съобразяваш кога какво включваш и ползваш. Не ми се струва приемлив вариант.

# 8
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 435
Аз отначало исках проточен, но се оказа, че ел.инсталацията няма да издържи.
Тогава купихме 10л. на Аристон за под мивката - удобството при него е това, че е свободностоящ и се слага като кутия директно в шкафа, без да се закрепя за стената.

# 9
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Не става дума за вряла вода-дори 30-35 градуса не се постига зимно време.А това не е достатъчно за качествено измиване.


Не знаех това. Мислех, че поне 40-50 С. успяват да докарат  Thinking Т. на водата не би трябвало да се влияе от сезона. Все пак се поставя в стая, а не на открито и между бойлера и чешмата разстоянието няма и 30-50 см. в зависимост дали е скрит монтаж /под мивката/ или над чешмата.

Не ти препоръчвам проточен бойлер на Елдом Инвест,майка ми си купи Дипломат на Елдом и го подари а си купи 15 литров Аристон за под мивката......

В интерес на истината точно по тях се заглеждахме. Имам добри впечатления от тази марка, но при големите 50/80 л. бойлери.

Благодаря за съветите!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 307
Ами да,ако става дума за това малкото проточно бойлерче,просто ме изнервяше тотално като миех чинии на него.Малко невнимание и копчето е счупено,чакаш да текне топлата вода,една тънка струйка.Не бих си взела такова,дори сега когато имам миялна в жилището което правим и няма да ми трябва често топлата вода, ще слагаме 10 или  15 литров бойлер.

# 11
  • Мнения: 1 441
Ами да,ако става дума за това малкото проточно бойлерче,просто ме изнервяше тотално като миех чинии на него.Малко невнимание и копчето е счупено,чакаш да текне топлата вода,една тънка струйка.
Много зависи от бойлера и от капацитета му за Делта Т. Има бойлери по 6 kW, на които делта Т е 15 градуса и други на които е 30, т.е. и двата харчат еднакво ток, но единия от 5 градуса вода може да ти докара максимум до 20, а другия до 35. А 35 градуса вода се мият идеално чинии или мазни тави  Peace
Ние сме с проточни бойлери и в банята и в кухнята - няма такова удобство. И съвсем не е задължително да е тип "Юнга" и да се изпляска върху смесителя - има такива и за скрит монтаж в шкаф под мивката. Да не говорим, че проточният ни бойлер в банята е с размери 20 на 50 см и 300 пъти по-красив от някой голям 100 литров кютук.  Stop
Ако решиш да вземеш проточен ти препоръчвам като марка AEG (но 8 киловатовия) или Stiebel Eltron - но задължително трябва да си предвидиш капацитет на инсталацията.

# 12
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
...
1.Наистина водата не става много топла-ако имаш мазни чинии трябва да ги залееш с много топла вода,нагрята на котлон например и после да миеш с вода от бойлера.Като купувате гледайте- някъде с много ситен шрифт пише / не ми се търси знак делта-това е едно триъгълниче /- делта T C=20 градуса /например/.Т.е. ако водата идва от вън 10 град. бойлерът може да я загрее до 30.А зимно време водата си идва много студена от градската мрежа.
...

Сега се зачетох отново в поста ти! Много ценна информация, която никой, ама абсолютно никой в магазините, през които минахме, не спомена!

BAN -  Peace

# 13
  • Мнения: 723
Ние ще слагаме проточен бойлер в кухнята, под мивката - 6 kW. За там е предвидена и миялна машина, така че няма да ни трябва чак толкова много топла вода. Поради тази причина направихме нужните корекции на ел. инсталацията още на първия етап на ремонта и отделихме отделен кръг за бойлера. Спрели сме се на Stiebel.

За бойлер с резервоар нямаме място, та за това се насочихме към варианта с проточен бойлер Simple Smile

Успех  Peace

# 14
  • Мнения: 4 202
Ние ползваме проточен 6/9 за къпане и кухнята Grinning Лятото водата в Пловдив не е студена и се къпем на 6. Страхотно удобство е да не ти свършва водата, защото ако трябва да чакаме да загрее за 5 човека.... Rolling Eyes Аз ти препоръчвам този вариант, защото е по-доброто Peace

И ние сме точно по същия начин.
Удобство е  Peace

Общи условия

Активация на акаунт